Anne sütü arttırma ve sütü az olanlar. Buyrun..

iyi demissin:KK9: bizimde bazen tartismalarimiz annesi yüzünden olurr:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:napalim hersey bebeklerimiz icin onlarda herseyden biraz fedakarlik yapsin...:KK53:firsat bukdukca dinlen canim...yawrunun gece uykusu ii ise sende uyursun yeteri kadar uykunu akinca sütünde ii olurrr:KK16::KK16::KK16::KK16:gündüzleride bi iki sat yatabilirsen daha ii olurrrr:KK12:

Aslinda cok karismasalar bi sorun olmayacak ama duramiolar. Bende yavrum icin ortayi bulmaya huzurszluk olmamasi icin ugrasmaya calisiorum. Bugun 4,5 aydir 2.kez gunduz uyuyabildim. Resetlenmis oluosun, cok iyi gelio. Herzaman uyusmuyo. Tam uyuyim diorum bebek uyanio yada biri gelio vs. Uyku bana cok cok iyi gelio süt icin canm.

Benim kizim 5 bitcek 6 ya grcek Allaha sukur sutum rahat rahat yetiyor nedeni sagmak... İlk gunden beri sagiyorum bebegim hepsini bitiremedgi icin sagip simdiye kadar hep buzluga attim. İsede baslicam cok isime yaradi dahala hem emitip hem bi poset sut atiyorum buzluga :nazar: butun emziren annelere tzvsiyem bol su 2.5 3 lt su icin. Ve sutunuxu sagin

Hemen hemen ayni ayda sayilir yavrularimiz. Benim sutum anca öğünlük yetti 4.ayı bitene dek yavruma. Ve 4 ay boyunca sagmam gerektigini bilmedigim icin bollaştiramadim sutumu :KK43: olsun cok sukur, hic emmeyen bebekler var yada hic sutu olmayan anneler. Bende haz.da ise baslicam. Hic biriktiremedim. en az 2 lt su iciyorum, arttirici gidalarda aliorum ama anca yetio iste. Ancak 1 aydir sağmaya basladim ve öyle artmaya basladi. Bilseydim, ilk aydan sağardim. Tesekkurler arkadasim. Bol sutlu gunler :KK66: :nazar:

Son düzenleme:
Benim kizim 5 bitcek 6 ya grcek Allaha sukur sutum rahat rahat yetiyor nedeni sagmak... İlk gunden beri sagiyorum bebegim hepsini bitiremedgi icin sagip simdiye kadar hep buzluga attim. İsede baslicam cok isime yaradi dahala hem emitip hem bi poset sut atiyorum buzluga :nazar: butun emziren annelere tzvsiyem bol su 2.5 3 lt su icin. Ve sutunuxu sagin

Peki kac saatte bir sağiosun yada gunde kac kez sagiosun? Cikmasada memeyi tetiklemek icin sagio musun?

Aslinda cok karismasalar bi sorun olmayacak ama duramiolar. Bende yavrum icin ortayi bulmaya huzurszluk olmamasi icin ugrasmaya calisiorum. Bugun 4,5 aydir 2.kez gunduz uyuyabildim. Resetlenmis oluosun, cok iyi gelio. Herzaman uyusmuyo. Tam uyuyim diorum bebek uyanio yada biri gelio vs. Uyku bana cok cok iyi gelio süt icin canm.

bizde sans yok bazilari ne güzel seyler anlatiyo kaynanalari icin bizim ise ii bi animiz yok gibi...en büyük sorun ogluna cok düskündü elinden aldim gibi düsünüp sariyo bana:KK4::KK4:

bizde sans yok bazilari ne güzel seyler anlatiyo kaynanalari icin bizim ise ii bi animiz yok gibi...en büyük sorun ogluna cok düskündü elinden aldim gibi düsünüp sariyo bana:KK4::KK4:

Ama şu gercegi unutuyolar. Biz yeni bi aileyiz artik. Karismasalr hersey cok guzel olack. Evlendrmeseymis seninki ozamn ala alaaaa..

Merhaba.. Humanada iciyorum. 4 ayda 4. Kutuyu bitiriyorum. Her duyduğumu yapiyorum şifa olur belki diye. İnciri denemedim. Onuda deneyeyim bari. Beyaz dut kurusundan yaptim aynisini ictim 4-5 gun ama bisy farketmedi. Bünyeden bünyeye değisio galiba bu sute fayda edenler :KK43: deneye deneye bulucam insallah cok vakit kaybetmeden. Eskiler diyoki; yokluk icinde buyuttuk bizler ama sutumuz taşiyodu. Onu hic anlamiyorum. Eskiden boyle cesit cesit mi yiyorduk? Diyorlar. Allahim bizlere fayda saglayani buldursun insallah.. Ahh ahh..

Bence yediklerimizden kaynakli, eskisi gibi dogal degil hicbirsey...
Ben buna bagliyorum bu durumu...
Aslinda kuru sogan, bulgur pilavi dehset sut arttiriyor diyorlar.
Fakat bebege de bir o kadar gaz yapiyor...
Bir dene istersen, en azindan gaz yapiyor mu yapmiyor mu bakmis olursun... Az miktarlarda denemende sakinca olmaz sanirim.

Bir de herkes bunu es geciyor biraz, dogru emzirmenin de onemi var.
Gogsunun kahverengi kismina, bebek memeyi agzina aldiginda, kahverengi bolgeye cenesi degecek...
Cenesi degdigi surece, beyne bir uyari gidiyormus, "anne su an emziriyor, tekrar sut uretmemiz gerek" diye.
Bir doctor sitesinde okumustum ve fark ettim ki gercekten emzirdikce sutum artiyor... Daha az emdigi zamanlarda sut o kadar cok gelmiyor mesela...
Bir digger onemli nokta da, sut sagma makinasi, eger yoksa birtane edinmeni tavsiye ederim.
Bebegini emzirdikten sonar, kalanlari sagman gerekiyor ki daha cok sut uretimin olsun, kalanlar az dahi olsa onu cektiginde kanallarda donma yapmiyor... Gogus kanallarinin acik olmasi onemli...
Dusa girdigiin zamanlar sicak su kompresi yap gogsune, arada bir emzirmeden once goguslerine sicak havlu kompresi yap...
Kanallar acilacagi icin sutunun daha rahat gelmesini saglar...

Rabbim bol sutler nasib etsin insallah...
Yavrularimiz doysun, sifa olsun evlatlarimiza... :KK16:

Bence yediklerimizden kaynakli, eskisi gibi dogal degil hicbirsey...
Ben buna bagliyorum bu durumu...
Aslinda kuru sogan, bulgur pilavi dehset sut arttiriyor diyorlar.
Fakat bebege de bir o kadar gaz yapiyor...
Bir dene istersen, en azindan gaz yapiyor mu yapmiyor mu bakmis olursun... Az miktarlarda denemende sakinca olmaz sanirim.

Bir de herkes bunu es geciyor biraz, dogru emzirmenin de onemi var.
Gogsunun kahverengi kismina, bebek memeyi agzina aldiginda, kahverengi bolgeye cenesi degecek...
Cenesi degdigi surece, beyne bir uyari gidiyormus, "anne su an emziriyor, tekrar sut uretmemiz gerek" diye.
Bir doctor sitesinde okumustum ve fark ettim ki gercekten emzirdikce sutum artiyor... Daha az emdigi zamanlarda sut o kadar cok gelmiyor mesela...
Bir digger onemli nokta da, sut sagma makinasi, eger yoksa birtane edinmeni tavsiye ederim.
Bebegini emzirdikten sonar, kalanlari sagman gerekiyor ki daha cok sut uretimin olsun, kalanlar az dahi olsa onu cektiginde kanallarda donma yapmiyor... Gogus kanallarinin acik olmasi onemli...
Dusa girdigiin zamanlar sicak su kompresi yap gogsune, arada bir emzirmeden once goguslerine sicak havlu kompresi yap...
Kanallar acilacagi icin sutunun daha rahat gelmesini saglar...

Rabbim bol sutler nasib etsin insallah...
Yavrularimiz doysun, sifa olsun evlatlarimiza... :KK16:

Bu aksamki monumuzdede bulgur yesil sogan vardi zaten :KK66: de ben yedikten sonra onceme gore cok bi fark goremiorumki. Cunku sagma mk.var, tas catlasin 90cc cikio iki memeden, o da 3-4 saat emmemisse. Bencede artik hic bisey dogal degil, hormonal. Da ben en azindan sut,yumrta, tereyagi, z.yagini koylulerden alip, dogal olmasina dikkat edyrm. Onu bende farkettim, emdikce daha gelio cok sukur ama artmio,hep ayni. Stoklama yapmayi birak, gunde 2-3 ogunde mama veriyrm. Bu aralar memede oynuyo cok, acta olsa almio. Sagmak zorunda kaliorum. Biberona alisti sanirim. Amin arkadasim, bol sut olsn. :)

Sütüm gelmiyor yada az geliyor diyenlereee duyurulur...
Aşağıdaki karışımı yap ve iç. bak bakalım sütün geliyor mu gelmiyor mu.
1 tatlı kaşığı rezene
1 tatlı kaşığı kimyon
1 tatlı kaşığı ısırgan
1 tatlı kaşığı anason
250 cc kaynar su
Kimyon, anason, rezene ve ısırgan cam veya porselen bir fincana koyulur ve üzerine kaynar su dökülür.
Fincanın ağzı kapatılarak 10 dk. demlenmesi beklenir. Günde 3-4 fincan içilebilir.

X