Annem meme kanseri

Gonulasm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2024
6
2
25
Merhabalar nerden nasıl başlayacağım bilmiyorum iki gün önce anneme meme kanseri teşhisi kondu koltuk altında ve memesinde iki tane kanser kitlesi bulundu biyopsi sonucunu bekliyoruz bu konu hakkında bilgisi olan yapmamız gereken şeyleri anlatabilecek tavsiye verebilecek birileri varsa bana yardımcı olursanız çok sevinirim aşırı endişeli ve korku içerisindeyim umarım birileri beni aydınlatır

Şu an patoloji sonucunu beklemekten başka çareniz yok. İçinizi rahatlatmaya çalışın. Şu an meme kanserini çok iyi tanıyoruz ve çok iyi ilaçlar kullanıyoruz. Eskisi gibi değil.

Çok geçmiş olsun 💐 bu süreci en kısa sürede atlatırsınız umarım

Şu an patoloji sonucunu beklemekten başka çareniz yok. İçinizi rahatlatmaya çalışın. Şu an meme kanserini çok iyi tanıyoruz ve çok iyi ilaçlar kullanıyoruz. Eskisi gibi değil.

Çok geçmiş olsun 💐 bu süreci en kısa sürede atlatırsınız umarı

Çok teşekkür ederim sadece patolojiden sonra ne olacak nasıl ilerlemek gerekiyor anneme kötü birsey olur mu bu hastalığı atlatabilir mi evreler nasıl ilerliyor öğrenmek istiyorum

Çok teşekkür ederim sadece patolojiden sonra ne olacak nasıl ilerlemek gerekiyor anneme kötü birsey olur mu bu hastalığı atlatabilir mi evreler nasıl ilerliyor öğrenmek istiyorum
Tutulum derinliğine, organlara, taşıdığı markerlara göre bir tür belirliyorlar. Genel olarak tedavisi cerrahi ve ilaçlı olarak ikiye ayrılıyor olarak görülebilir. Cerrahi çıkarıma uygun olanlar çıkarıyor. Değilse ilaçla boyutunu küçüktmeye çalışıyorlar. Yine uygun değilse taşıdığı markera göre ilaç tedavileri veriyorlar. Östrojen reseptörü taşıyorsa başka bir protokol her2+ mutasyonu taşıyorsa başka bir tür tedavi protokolü uygulanıyor. Kafanızı bunlarla karıştırmak istemiyorum. Bunu kabaca anlattım çünkü olası her türüne göre tedavisi var. Eskisi gibi tedavisiz bir süreci yok. Umarım içinizi rahatlatabilmişimdir 🌸

Merhabalar nerden nasıl başlayacağım bilmiyorum iki gün önce anneme meme kanseri teşhisi kondu koltuk altında ve memesinde iki tane kanser kitlesi bulundu biyopsi sonucunu bekliyoruz bu konu hakkında bilgisi olan yapmamız gereken şeyleri anlatabilecek tavsiye verebilecek birileri varsa bana yardımcı olursanız çok sevinirim aşırı endişeli ve korku içerisindeyim umarım birileri beni aydınlatır
Çok geçmiş olsun, Allah şifa versin annenize ve ailenize yardım etsin.. Teşhis edilmesi güzel olmuş, belki de iyi huylu süreci doktor zaten anlatacak içinize sinmez ise başka bir doktora daha götürüp teyit edersiniz. Her bünyenin her hastalığın şekli tedavisi evresi farklı.. ama en ortak nokta moral:) annenizin moralini ve kendi moralinizi yüksel tutun Allahın izni ile atlatırsınız inşallah hayırlısı ile.

Teşekkür ederim evet biraz daha rahatladım en azından tedavi denenecek olması bile yeterli annem güçlü bir kadındır umarım bunuda atlatır

Çok geçmiş olsun, Allah şifa versin annenize ve ailenize yardım etsin.. Teşhis edilmesi güzel olmuş, belki de iyi huylu süreci doktor zaten anlatacak içinize sinmez ise başka bir doktora daha götürüp teyit edersiniz. Her bünyenin her hastalığın şekli tedavisi evresi farklı.. ama en ortak nokta moral:) annenizin moralini ve kendi moralinizi yüksel tutun Allahın izni ile atlatırsınız inşallah hayırlısı ile.
Teşekkürler allah tüm hastalara şifa versin 🙏🏻

Merhaba canım annem iki kez geçirdi benim de. Sana ilk söyleyeceğim şey kesinlikle kendin endişeli bile olsan endişeni korkunu belli etme çünkü zaten onlar yeterince endişeli oluyorlar 🙏🏻 bizim ilki 3. İkincisi 1.evreydi, hastalıkla en güzel başa çıkma şekli hayatın devam ettiğini, kanserin de diğer hastalıklar gibi bir hastalık olduğunu düşünmek. Çünkü eğer kendini salarsa bırakırsa o durumda kan değerleri düşer bağışıklığı düşer. Şekerden uzak durun bu süreçte ve sonrasında, bir de bol bol birbirinize sarılın moral olun annenize💖💖 hiç geçmeyecek gibi görünüyor ama geçiyor inan 🍀

Ahh o kadar zor ki evet belli etmemeye çalışıyorum tabiki normalde böyle birsey aklımdan geçse gözyaşlarımı tutamazdim ağlayamıyorum şimdi heleki annem yanımda olunca iyice kasilip kalıyorum umarım dediğiniz gibi olur ve bir an once bitip gider

Cok Gecmıs olsun. Benimde annemde vr 3 senedir tedavı oluyor atlattı cok sukur. Fakat 20 gun öncede benim gogsumu aldılar. 3.evre erken evre.
Kemoya baslıyoruz pazartesi gunu sonrası akıllı ılaclar ile devam edeceğiz.
Patoloji sonucunuz cıktımı acaba?

Annenize şifalar diliyorum, patoloji sonucuna göre tedavisi şekillenecektir.Ben 2 buçuk yıl önce ameliyat, kemoterapi ve radyoterapi görerek tedavimi oldum, şimdi kontrollerimi yaptırıyorum. Anneniz ve sizler için zor ve yorucu bir süreç olacak, burada önemli olan moralinizi yüksek tutmak, negatif enerji veren insanlardan uzak durmak önemli. Gelmiş geçmiş olsun, bir daha kapınıza uğramasın bu hastalık.

Ahh o kadar zor ki evet belli etmemeye çalışıyorum tabiki normalde böyle birsey aklımdan geçse gözyaşlarımı tutamazdim ağlayamıyorum şimdi heleki annem yanımda olunca iyice kasilip kalıyorum umarım dediğiniz gibi olur ve bir an once bitip gider
Lütfen bunu yapmayın özellikle annenizin yanında, gerekirse uzman desteği alın, süreci yönetmenizde faydası olacaktır diye düşünüyorum.

X