Arkadaşım ve eşinin tavırları

cok üzüldüğüm için buraya yazmak istedim biraz uzun oldu kusura bakmayın
Eşimin tayini dolayısı ile farklı bir şehire geldik ve burda kimsem yok. Belli bir süre sonra ise girdim ve orda eşlerimizin aynı işi yaptığı bir arkadaş ile tanıştım ve cidden çok samimi olduk zaman içinde. Şuan arkadaşlığımız iki yıllık. Onun eşininde benim esiminde görevlendirmeye gittiği zamanlar birbirimizde kaldık. Sonrasında isten ben ayrıldım yöneticim ile tartıştigim için belli bir müddet sonra o da ayrıldı farklı sebeplerden ama arkadaşlığımız samimiyetimiz hiç kesilmedi. Arkadaşlığımızı anlayabilmeniz açısından biraz detay veriyorum.
Bir sorun yaşadığında hep yanında oldum söyle anlatiyim yeni ev aldılar yeni eşyaydı. Abonelik işlemleriydi beraber yaptık birazını. O çalışırken doğal gaz açılımına gelineceği zaman ben durdum boş evde bekledim. Evin avizelerini çalmışlar kalan eşyayı alacak denilen kişiler eve gittik fark ettim söyledim müdehale ettik geri getirdiler tadilatını yaptılar. Evini boyatacakti ustayla konuşma konusu yine ordaydım. Mide kanaması geçirdi hastanede yanındaydım yani sürekli yanyanaydik. Eşi bir operasyona gitti ve yaralandı malesef. Beni aradı kız ben yine yanındaydım evime getirdim bende kaldı eşimle otobüsüne kadar bırakıp gönderdik yani duygusal anlamda hep yanında oldum çünkü arkadaşıma gerçekten değer verdim. Çalıştığı zaman ben evdeydim bir süre arardım gel bende yiyelim yorgunsundur falan gelirdide.
Asıl olaya gelecek olursak Tup Bebek sürecine basladim opu oldum fakat çok fazla yumurtam olduğu için sürecim ağır geçti. Sürekli istifra ,nefes darlığı ,ağrı , bir şey yiyememe oldu yerimden bile doğrulamıyor oldum eve gelince. Ama biz süreci böyle bilmiyorduk yani bukadar kötü olacağımı eşim sağolsun bana baktı ama 2. Günü nöbetini devredemedi kimseye bende tek kalmak zorunda kaldım ama iyice kötü olunca annemleri aradım. Annemler uzakta olduğu için ve gece geç saatte aradığım icin hemen gelemedi malesef. Sabaha bilet aldılar bende arkadaşımi cagirdim samimiyetimize inanarak sağolsun geldide gece saat 1 gibi iyice istifra artınca eşimde hemen gelemeyince ambulansla hastaneye kaldirildim eşim çıkıp oraya geldi serum ağrı kesici ilaçlar vs derken iyi oldum. Gece eve geldik esim geri döndü görev yerine o anda bile izin vermediler.ilaçlar etkisiyle rahatca uyudum ama sabahı yine kötülestim ve tekrar hastaneye kaldirildim eşimde oraya geldi sabah erkenden zaten nöbeti bitmis oldu arkadaşım bu süre zarfında hep yanımdaydı. Tekrar aynı şeyler derken eve gelince ben zaten uyumuş kalmışım arkadaşımda sağolsun evi toplamış biraz bulasigim vardı onları halletmiş uyandım eşimde yanımda uyuyodu. Içeri gittim baktım arkadaşım ağlamış yüzü gözü şişmiş. Neden olduğunu sordum eşiyle tartıştığını söyledi anlatmak istemedi ama tekrar tlfonu çaldı açtı okadar çok bağırıyorduk eşi küfür ediyordu arkadaşıma eve git diyordu niye hala ordasın falan 😔 arkadaşım sesini kısmaya çalıştı ama duyuldu yani evimizde oturup beraber yemek yediğimiz insanlar. Aldım tlfonu elinden sinirlendim zaten çok kötüydüm ne oldugunu sordum eşine ailesinin yanindaymis arkadaşımın kayın validesi hemen aldı tlfonu ben de çok kötü oldugumu esimden kaynaklimi böyle yaptığını falan sordum ihtiyacım olduğu için gerçekten çağırdığımi. Zaten nerdeyse 24 saat içinde iki defa hastaye gittiğimizi falan söyledim. Kayınvalidesi bana arkadaşımla ikimizin gurbette olduğumuzu tabiki birbirimize sahip çıkmamızı falan söyledi kapadı . Bunun üzerine arkadaşıma eşimi mi kıskandığını sordum çünkü aklıma başka hiç birşey gelmedi arkadaşımda inkar etti başka olaylardan falan oldugunu ona baskı kurmaya çalıştığını eşinin onu bosayacgini soyledigini söyledi. Bende araları bozulursa çok kötü olacağını bundan dolayı birşey varsa gitmesi gerektigini söyledim ama gitmedi zaten aksamina ailem geldi. Akşam yemeginide beraber yedikten sonra eşim annem ve babam beraber gidip arkadasimi evine bıraktılar. Eşimde olaylardan habersiz bir şekilde onu bırakırken yarın iftara gel esimin aileside burda sende yalnız kalma demiş iyi niyetli olarak eve gelince bana söyledi. bende eşime olanları söylemek istemediğim için kendimde davet ettim arkadaşımı gelcem dedi ama iftar oldu vakit geçti gelmedi. Aradım meşguldü mesaj attim aile ici bir olayı ablasıyla konuştuğunu ondan gelemedigini falan söyledi bende olaylara uzulmemesini falan söyledim uzulmedigini esinin ondan özür diledigini yalvardığını hatasını anladığını ve onunda af ettiğini söyledi bende sevindim dedim. Sonrasında ne o yazdı ne ben. 6 gün geçti işte sabah uyandığımda beni gecenin ikisinde bir hikayesine eklemiş olduğunu ve sonra kaldırdığını gördüm. Instagramı eşiyle ortak kullanıyorlar ama eşi genelde bakmıyor. Ne hikayesi attığını sordum görmediğimi söyledim belli bir saat sonra görüldü attı ve cevap vermedi. Profiline girdim baktım ve beraber olduğumuz bir fotoğraf vardı onuda kaldırmış o mu yaptı eşimi yaptı en ufak bir fikrim yok. Tabi biz normalde hep konuştuğumuz için eşim konusmamamizdan bir şeyler olduğunu anladı anlatmak zorunda kaldım çok zoruna gitti eşini aramak istedi izin vermedim olay büyümesin diye.
Ve arkadaşımda almam gereken bir esyada var yazıp yazmama konusunda çok arada kaldım. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız.
Tabikide kalan eşyamı alırdım

valla boşverin eşyanız da değerli değilse kalsın. bu tipler tehlikelidir yarın öbür gün kötü giden evlilikleri yüzünden sizi suçlarlar. sizin de evi karıştırırlar hiç gerek yok yani

kocası triplere girmiş belli ki
belki sizden dolayı belki kendi aralarındaki başka bi meseleden dolayı
ama var bi durum
neden ikisi tartışırken telefonu elinize alıp araya girdiniz o kısım bana çok saçma geldi
onlar bugün kavga eder yarın barışır araya girdiğiniz için kötü olan siz olursunuz
ben de çoğu yoruma katılıyorum bi süre sonra eşyanız için yazarsınız

eşi daha fazla kalmasını gereksiz bulmuş anlaşılan
annesi de fişkelemiş gereksiz fazla tepki vermiş

belli zaman geçsin alacağınız şeyi alırsınız ve sanırım bir daha görüşemezsiniz

Siz uyurken arkadaşınız temizlik yapıyordu ve kocanız da geldi yanınıza kıvrıldı. Bu arkadaş mı yoksa sizin temizlikçiniz falan mı? O işleri koca bey neden yapmıyor? Şaka gibisiniz gerçekten!

Son durum nedir konu sahibi ?
Cuma gününe kadar konuşma olmadı sonra ben dayanamayarak mesaj attım halini hatrını sordum eşyamın kaldığını istediğimi söyledim. Tamam dedi sonra kendi fotoğrafını atıp saçını değiştirdiğini söyledi esinin geldiğini falan hiç birşey olmamış gibi bende güzel olduğunu yakıştığını falan söyledim. Benim durumu mu sordu. Sonra konuyu gece resim paylaştığını mesaj attığımı ama cevap vermedigini fotografimizida kaldırdığını bir sorun olduğunu düşündüğüm için yazmadığımı yoksa daha önceden yazacağımı söyledim arkadasimin söylediği; birşey olmadığı.hikayesinde paylaştığı gecenin ikisindeki fotoğrafı sonra kendisi çirkin çıktığı için sildiği, normal paylaştığı fotoğrafta daha güzel fotoğraf cekelim diye silmiş bende tamam dedim geçtim uzatmadım. O da yazmadı sonrasında

Ama konuşma tarzı mesafeli konu açmak için açan bir konuşma tarzıydı. zorlamamam gerektiğini anladım çünkü ilk başta konusmak isteyen zaten yazardı. ben mesaj attığımda o anda dönmese bile sonra dönebilirdi mesajı görmediğini söylemedi bildiğin görmüş ama cevap vermemiş .Ilk başlarda çok üzülmüştüm ama artık üzülmüyorum kimseyide zorla gorusturecek halim yok herkes kendi tercihlerini yapar. Şuanda mutluysa öyle kalsın eşiyle takrar arasinin bozulmasını istemem. O yüzden o adım atmadıkça bir daha yazmama kararı aldım eşyadanda vazgeçtim desem yalan olmaz kendi vermek isterse görüşücem ama yazmasa birdaha istemicem konuyu uzatmamak için.

Ailecek sizinle görüşmeme kararı almışlar. Sebebi birçok şey olabilir. İyi olduğunuzda evde olduğuna emin olduğunuz bir anda arayın iki dakika kapıdan eşyamı alabilir miyim dersiniz. Artık gerisini önünü sormayın.

Eşinizi kıskanması şart değil. Bazı kişiler evde erkek varken eşini ve çocuklarını göndermek istemiyor. Kültürel de olabiliyor. İlk defa böyle bir durum yaşandığı için sizinle kalması sorun olmuştur.

Biraz bekleyin ve ne olduğunu sorun ama 10. Gün falan eşinin benimle görüşmeme konusunda isteği olabilir anlarım tarzında bir konuşma yapın. Ve bence bu konuşmada da ne zaman ihtiyacın olursa ben burdayım izlenimi verin. Sonuçta kavgalı değilsiniz inşallah bir an önce her şey yoluna girer.

Cuma gününe kadar konuşma olmadı sonra ben dayanamayarak mesaj attım halini hatrını sordum eşyamın kaldığını istediğimi söyledim. Tamam dedi sonra kendi fotoğrafını atıp saçını değiştirdiğini söyledi esinin geldiğini falan hiç birşey olmamış gibi bende güzel olduğunu yakıştığını falan söyledim. Benim durumu mu sordu. Sonra konuyu gece resim paylaştığını mesaj attığımı ama cevap vermedigini fotografimizida kaldırdığını bir sorun olduğunu düşündüğüm için yazmadığımı yoksa daha önceden yazacağımı söyledim arkadasimin söylediği; birşey olmadığı.hikayesinde paylaştığı gecenin ikisindeki fotoğrafı sonra kendisi çirkin çıktığı için sildiği, normal paylaştığı fotoğrafta daha güzel fotoğraf cekelim diye silmiş bende tamam dedim geçtim uzatmadım. O da yazmadı sonrasında

Ama konuşma tarzı mesafeli konu açmak için açan bir konuşma tarzıydı. zorlamamam gerektiğini anladım çünkü ilk başta konusmak isteyen zaten yazardı. ben mesaj attığımda o anda dönmese bile sonra dönebilirdi mesajı görmediğini söylemedi bildiğin görmüş ama cevap vermemiş .Ilk başlarda çok üzülmüştüm ama artık üzülmüyorum kimseyide zorla gorusturecek halim yok herkes kendi tercihlerini yapar. Şuanda mutluysa öyle kalsın eşiyle takrar arasinin bozulmasını istemem. O yüzden o adım atmadıkça bir daha yazmama kararı aldım eşyadanda vazgeçtim desem yalan olmaz kendi vermek isterse görüşücem ama yazmasa birdaha istemicem konuyu uzatmamak için.
O görüşmek istese bile yolları ayırın.Bubtarz saçma ilişkiler ısrarla sürdürüldüğü zaman sonu hiç iyiye gitmez Oturun kendi başınıza kendi kahrınızı çekin.Sartlar ne olursa olsun bu kadar fedakâr bu kadar mıç mıç ilişkiler hep bir yerden patlıyor.Uzak durun net!!!!!!!!

X