Aşılama Düşük Amh ve Yumurtalık rezervi

Lemansq

Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2023
142
151
merhabalar.
Önceki konu başlıklarımda sürecimi paylaşmıştım. lütfen güncel olarak bu süreçte olanlar tecrubelerını paylaşabilir mi.Şuan aşılama için tedaviye başladık. gonal f 300 ml kullandım 9 gün. Bugün kontrole geldim sağ ve sol yumurtalıkta 2şer tane olmak üzere toplam 4 yumurta göründü sadece 😔
Onlar da yeterli şekilde gelişmemişler. 6 gün daha iğne yazdı. Bide hap vermıstı onu da günde 2 den 3e çıkardı.
Aynı süreci yaşayan var mı. 4 yumurta sanırım çok az bir sayı :KK43:
Amh 0,33 çıkmıştı. Ve adenomiyozisim var.

Canım ben çarşamba aşılama yaptın 1 yumurta 20 mm pazartesi çatlatma iğnemi vurdum carsamba12.30aşılamma oldu ben yumurtaları klomenle büyüttüler

Teşekkür ederim cevap için inşallah büyürler 🙏 ve tutar aşılamamız. E2 değerinize bakıldı mı acaba benim 835 çıktı iyi dedi doktor sanırım yumurtanın dolu olup olmadığını gösteren bir değermiş

Teşekkür ederim cevap için inşallah büyürler 🙏 ve tutar aşılamamız. E2 değerinize bakıldı mı acaba benim 835 çıktı iyi dedi doktor sanırım yumurtanın dolu olup olmadığını gösteren bir değermiş
Çok pardon E2 değeri estradiol değil mi ? Eğere oysa değeriniz 835 yüksek değil mi ?

Evet estradiol. Doktora sordum iyi dedi:/
Aşılama ve tüp bebek sürecinde olanların yorumlarını okudum yükselmesi iyiymiş bu süreçte dediler. Testi yumurtlama günümde yaptı doktor 🙏

Güncelleme yapayım şimdi doktora geldim 14 günlük gonal f iğneden sonra doktor tekrar e2 istedi. Yumurtalar çatlamak üzere dedi. Sonuç 2 saat sonra çıkacak,lütfen iyi şeyler olsun 🙏

Doktor muayene etti 1 yumurtam çok büyümüş. Hep alttan bakıyordu karnımdan bakınca farketti. Size de fikir olsun alttan bakınca küçük görünüp karından bakınca büyük hali ortaya çıkma durumu da varmış 🥹 aşılama iptal kiste dönüşebilir diye , normal deneyecegız belki normal olur dedi bakalım 🙏

Doktor muayene etti 1 yumurtam çok büyümüş. Hep alttan bakıyordu karnımdan bakınca farketti. Size de fikir olsun alttan bakınca küçük görünüp karından bakınca büyük hali ortaya çıkma durumu da varmış 🥹 aşılama iptal kiste dönüşebilir diye , normal deneyecegız belki normal olur dedi bakalım 🙏
Kaç mm büyüdü acaba benimde 23 olmuş kist olmaz inşallah ☹️

X