Aşılama Aşılama hikayem

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Merhaba öncelikle geçmiş olsun umarım şuan hamilesinizdir rahim filmi zor birşey mi bazı yazılar okudum çok korktum rica etsem bilgi verir misiniz
Ben de surekli olumsuz seyler duydugum icin anestezili oldum ozel hastanede. Tikaniklik varsa aciyormus ama yoksa agrisiz oluyormus. Ben riske atmadim, sizin tercihiniz.

Ben anestezili oldugum icin bisey hissetmedim. 10 dk sonra falan uyandim zaten. Kendime iyice gelince kalktim eve gittim. Sadece 1 2 gun kanama olabiliyor. O da cok normal

Merhaba öncelikle geçmiş olsun umarım şuan hamilesinizdir rahim filmi zor birşey mi bazı yazılar okudum çok korktum rica etsem bilgi verir misiniz
Çok teşekkür ederim evet şuan 13 haftalık hamileyim tamamen doktor hataları ve yanlış tedavi yüzünden kalamamışım.Rahim filmine gelince asla korkma 2 kez çektirdim sadece ilacı verirken 5 saniye çok hafif bi ağrı gelip geçiyo hepsi bu .Abartılanlara bakma istanbulda yaşıyorsan echomarda çekilmeni tavsiye ederim 2 sinide orda çektirdim 😊

Çok teşekkür ederim evet şuan 13 haftalık hamileyim tamamen doktor hataları ve yanlış tedavi yüzünden kalamamışım.Rahim filmine gelince asla korkma 2 kez çektirdim sadece ilacı verirken 5 saniye çok hafif bi ağrı gelip geçiyo hepsi bu .Abartılanlara bakma istanbulda yaşıyorsan echomarda çekilmeni tavsiye ederim 2 sinide orda çektirdim 😊
Sevindim sizin adınıza hayırlı olsun bebeğiniz yok Aksaray’da yaşıyorum herhangi bir anestezi yaptılar mı peki

Merhaba özel değilse neden kaynaklı hamile kalamamışsınız peki doktorn hatası nedir?

Aranıza yeni katıldım cevap verirseniz çok sevinirim. Gonal f kullandım daha sonra otrivella yumurta çatlatıcı sol yumurtam 20 mm sağ 19 mm gonal f bıraktıktan sonra kasık ağrım şişlik yatamıyorum yürüyemiyorum adet sancısı gibi kasıklarıma ağrı giriyor ve iki gündür derin nefes almakta zorlanıyorum midem de şiş 1 haftadır böyleyim sizcede normal mi 9 gün sonra test yapıcam o zamana kadar geçermi

Aranıza yeni katıldım cevap verirseniz çok sevinirim. Gonal f kullandım daha sonra otrivella yumurta çatlatıcı sol yumurtam 20 mm sağ 19 mm gonal f bıraktıktan sonra kasık ağrım şişlik yatamıyorum yürüyemiyorum adet sancısı gibi kasıklarıma ağrı giriyor ve iki gündür derin nefes almakta zorlanıyorum midem de şiş 1 haftadır böyleyim sizcede normal mi 9 gün sonra test yapıcam o zamana kadar geçermi
Yumurtan çatlamaya çalışıyor normal canım inşallah hayırlıdı olur senin için .🙏🏼

Yumurtan çatlamaya çalışıyor normal canım inşallah hayırlıdı olur senin için .🙏🏼
Teşekkür ederim inşAllah çok istiyorum 4 gün sonra test yapıcam sabahtan çok heycanlıyım inşAllah olur.Daha 1 yıl 2 ay önce 29 haftalık doğum yaparak ikiz bebeklerimi kaybettim 6 aydır tedavi görüyorum.Duanızı esirgemeyin.💕🙏

Teşekkür ederim inşAllah çok istiyorum 4 gün sonra test yapıcam sabahtan çok heycanlıyım inşAllah olur.Daha 1 yıl 2 ay önce 29 haftalık doğum yaparak ikiz bebeklerimi kaybettim 6 aydır tedavi görüyorum.Duanızı esirgemeyin.💕🙏
Çok geçmiş olsunn rabbim yardımcın olsun inşallah güzel haberlerini alırız sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin rabbim 🙏🏼

Canim benim yarin asilamam olucak ilk kez ve benden uzayan bi sekilde kan geldi sende boyle bisi oldumu anlamdim dunde catlama ignesi olmustum

Canım ben bir kere hormon iğneleri için heyet raporu çıkardım. (5 kutu 300’lük Gonal-F ve ovitrelle verdi) katkınğcreti olarak bu ilaçlara sadece 400 tl gibi birşey ödedim. Bunun dışında katkı payı haricinde bir para ödemedim. Bir kere cebimden ovitrelle orası çıktı. Hatta 3. İğneli aşılama için iğnem bile var şuan
Mrb devlette mi yaptırdınız özel mi

Merhaba arkadaşlar,Bu süreçte o kadar forum dolastim,o kadar çok şey okudum ki herşeye bir cevap bulmaya çalışıyoruz,kendimizle aynı sorunları yaşayan insanlarla konuşmak istiyoruz.Bende başından sonuna kadar ilaç isim ve fiyatları dahil herşeyi tek tek anlatacağım belki faydası olur :) Bu arada henüz test yapmadım sonucu bilmiyorum.

3 yıldır çocuk istiyoruz.Akdeniz üniversitesi tüp Bebek merkezi nde tedavime başladım.Esim ve bende de problem olmadığı soylediler.ilk tedavimde küçük kistler olduğu için Yasmin doğum kontrol hapı kullandım 1ay.adetimin 2.gunu kontrole gittim eşim ve bana kuvvetli bir antibiyotik verdi bu süreçte mikrop kapmamamız için,1kutunun içinde 2tane hap var ikisinide aynı anda içiyorsun(1kutu57tl) ,folik asit verdi(90lı kutu 100tl) gonalf iğne verdi 450ml 75ile başladım(430tl) Bu hastanede 3tane doktor var farklı günler geliyorlar muayene gününe hangi doktor denk gelirse o muayene ediyor doktor secemiyorsun.2gunde bir kontrole çağırıyorlar sabah 8.30 da kan veriyorsun(kan vermekten 2kolunuzda mosmor oluyor) sonra ultrason a giriyorsun sonrada sonuç için ogleni bekliyorsun saat 3u buluyor yani,devlet hast. Zorlugu :) 4.gun biraz karın ağrım oldu yumurtalar büyüdüğü için galiba daha sonra hiç ağrı çekmedim 300-300 gonal f kullanmaya devam ettim(250-250tl).14.gun ovitrelle çatlatma iğnesi yaptım(100tl) 16.gun iğneden 40saat sonra 18mm tek yumurta ile aşılama yapıldı.( Daha önceki kontrollerde 5,6yumurta sayiyorlardi 'benim Yumurtalar nereye gitti,tek yumurta ile olur mu?''dedim:) çoğul gebelik olmaması için ilaç dozuyla bilerek öyle ayarlıyoruz dediler) aşılamaya sıkışık giriyorsun 10dk kadar sürdü doktor yapmadı,genç bir bayandi(asistan olabilir) adet sancısı bir ağrı oluyor,bitince geçiyor.5dk uzandim.jel verdiler(15adet-100tl) benim herhangi bir kanamam,ağrım olmadı.3gun yattim,daha sonra da çoğunlukla dinlenmeye çalıştım,iş fln yapmadım :) 10.gun idrar testi yaptım negatif çıkınca çok stres oldum(sigara bırakmıştım tedaviden 2gun önce negatif görünce tekrar basladim sakin siz yapmayın,stresten) bu arada jeli kullanınca 10dk uzanıp sonra 20dk yurumeniz gerekiyor rahmin emmesi için yürümezseniz akıntı şeklinde geri geliyor.9.gun ağrılarım başladı bel, kasık ve göğüs adet olacağımı düşündüm ama 14.gun göğüs ağrım geçti, kasık ağrım da hafifledi.yarin 16.gunum kan vermeye gideceğim ama olumsuz hissediyorum,inş. Ugrasimiza değer sonuçlar aliriz.

Bu arada İlaç paralarından sadece 300tl devlet verdi birde aşılama parası almıyorlar ama gelip gitmek,uzun saatler beklemek,hep farklı doktorla karşılaşmak ve doktorun suratına bile bakmaması süreci kimsenin anlatmamasi aşırı kalabalik hızlı yapılmaya çalışılan işlemler 300tl için deger mıydı bence hayır :KK43:
Bende ilk aşılamami oldum bugün 5.Günüm bende polikistik over sendormu var 2 yıllık evliyim ve rahim filmi çekildi sağ taraf tupumun kapalı olduğu çıktı ortaya sonra eşimden sperm testi istediler 88 milyon sperm 45 milyonu ileri hareketli çok mutlu oldum en azından onda bir sıkıntı yoktu doktorla görüşüp aşılama olmak istediğimi söyleyince gerek yok kendilignden olur demişti ve kendimi özele aldirdim daha güzel ilgilenio doktorum bende şuan sonuçu dört gozle bekliorm kasiklarim agrio wc den sonra daha çok ağrı hissediorm birazda bel ağrım var inşallah hayırlı haberler alırız 😇rabbim isteyen herkese nasip etsin kimsenin kucağına boş bırakmasın

Crinone jel vajinada birikiyor. Birde ilaçla rahim içi dokun normal zamana göre daha kalınlaştığı için daha fazla kanama oluyor. Bu normal canım.
B-hcg testin negatif ise bu kanamadan korkma normal
Bende aşılama oldum 5.günum ama bana hiçbir ilaç veya jel vermedi ne ise yarıyor bunlar?

X