Aynı anda görülen mutfak-koridor-salon için boya rengi nasıl olmalı?

KARARSIZLAR

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2013
791
50
34
Kısmetse 3-4 ay içinde evleneceğiz. Evi tuttuk. Boyatma konusunda kafam karıştı biraz. Sokak kapısını açınca hem mutfak hem salon(çaprazdan) hem de koridor aynı anda göze görünüyor. Bu durumda üçü de aynı renk mi olmalı?

Mutfak dolapları kırmızı, salon koltuklarımız sütlü kahve yerler açık renk doğal parke. Mutfaktaki kırmızı dolaplar renk seçiminde zorlayacak gibi, hiç gören ya da kullanan var mı? Şu anki rengi beyaz mutfak duvarlarının oldukça ferah duruyor, kırmızıyla uyumlu ama salonu beyaz düşünemiyorum çünkü toprak tonları, turuncular, yeşiller olacak dekorasyonda:44:

Kısmetse 3-4 ay içinde evleneceğiz. Evi tuttuk. Boyatma konusunda kafam karıştı biraz. Sokak kapısını açınca hem mutfak hem salon(çaprazdan) hem de koridor aynı anda göze görünüyor. Bu durumda üçü de aynı renk mi olmalı?

Mutfak dolapları kırmızı, salon koltuklarımız sütlü kahve yerler açık renk doğal parke. Mutfaktaki kırmızı dolaplar renk seçiminde zorlayacak gibi, hiç gören ya da kullanan var mı? Şu anki rengi beyaz mutfak duvarlarının oldukça ferah duruyor, kırmızıyla uyumlu ama salonu beyaz düşünemiyorum çünkü toprak tonları, turuncular, yeşiller olacak dekorasyonda:44:

bence şampanya rengi olsun canım şampanya güzel duruyor benm ewimin boyası öle...

ya da fil dişi yap...

Ayrıca ewet her odayı aynı resnge boyat... farklı olursa kötü durabilir...

salonda da bu iki renkten birini kullan çünkü toprak reneleri ve yeşiller olacak diyorsun ewi boğma ferah görünmesi açısından duvarların açık renk olması her zamna daha iyidir..

başka renk salona gtmez diye düşünüyorum....

Kum bejı de dusunebılırsın :KK34: toprak tonlarınada uyar

bir de boya cinsi olarak silikon/plastik / mat / yarı mat anlamıyorum. boyacıya soracağım artık. marka olarak
dyo-polisan-fiili boya- marshall dan sakın kullanma dediğiniz var mı acaba?

bence şampanya rengi olsun canım şampanya güzel duruyor benm ewimin boyası öle...

ya da fil dişi yap...

Ayrıca ewet her odayı aynı resnge boyat... farklı olursa kötü durabilir...

salonda da bu iki renkten birini kullan çünkü toprak reneleri ve yeşiller olacak diyorsun ewi boğma ferah görünmesi açısından duvarların açık renk olması her zamna daha iyidir..

başka renk salona gtmez diye düşünüyorum....

teşekkür ederim. evet kapıdan girince aynı anda 3 ü de görünüyor. şampanya rengini ailecek sevdiğimizden o kadar uzun süre kullandık ki 3 yıl önce boyattık ilk defa farklı renge:) fildişini yazıyorum. teşekkür ederim.

Kum bejı de dusunebılırsın :KK34: toprak tonlarınada uyar

kum beji listeye eklendi. teşekkür ederim.

bir de boya cinsi olarak silikon/plastik / mat / yarı mat anlamıyorum. boyacıya soracağım artık. marka olarak
dyo-polisan-fiili boya- marshall dan sakın kullanma dediğiniz var mı acaba?

teşekkür ederim. evet kapıdan girince aynı anda 3 ü de görünüyor. şampanya rengini ailecek sevdiğimizden o kadar uzun süre kullandık ki 3 yıl önce boyattık ilk defa farklı renge:) fildişini yazıyorum. teşekkür ederim.

kum beji listeye eklendi. teşekkür ederim.

boya markasından anlamıyorum bi de tür olarak da pek bilmem açıkcası =)

onu da boyacıdan öğrenceksin artıkk =)

haa bu arada eğer einiz küçükse we çok ışık almıyorsa gündüzleri kum beji karanlık düşer bilgin olsun =) biz de boyatmıştık annem 2 yıl kullandı sonra tekrar şampanya yaptı =)

kısmetse 3-4 ay içinde evleneceğiz. Evi tuttuk. Boyatma konusunda kafam karıştı biraz. Sokak kapısını açınca hem mutfak hem salon(çaprazdan) hem de koridor aynı anda göze görünüyor. Bu durumda üçü de aynı renk mi olmalı?

Mutfak dolapları kırmızı, salon koltuklarımız sütlü kahve yerler açık renk doğal parke. Mutfaktaki kırmızı dolaplar renk seçiminde zorlayacak gibi, hiç gören ya da kullanan var mı? şu anki rengi beyaz mutfak duvarlarının oldukça ferah duruyor, kırmızıyla uyumlu ama salonu beyaz düşünemiyorum çünkü toprak tonları, turuncular, yeşiller olacak dekorasyonda:44:

mum ışığı rengini tavsiye edebilirim rahatlıkla kullanabilirsinzi :KK34:
Bizim mutfak turuncu çok yakıştı ve aynı şekilde erkek arkadaşım yeni eve taşınacaklar mutfakları kırmızı ymış ve mum ışığını tavsiye ettim denediler güzel olduğunu söylüyor bencede o renk her renge ayak uyduruyor :KK34:

Ben dyo kartelasindan sectim mat boyanin silinmesi kolay salonumun tv monte ettirdigim duvari latte rengi yaptirdim kalan 3 duvari belje beji yaptim yatak odasinin baslik gelen kismini serbet kirmizi diger duvarlari pembe yaptim gayet hos oldu benim koltuklarim bej kahve perdelerimin fonlarini bej kahve turkuaz cicekli yaptim gayet hos oldu sende degisik renkleri harmanlaya bilirsin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
boya markasından anlamıyorum bi de tür olarak da pek bilmem açıkcası =)

onu da boyacıdan öğrenceksin artıkk =)

haa bu arada eğer einiz küçükse we çok ışık almıyorsa gündüzleri kum beji karanlık düşer bilgin olsun =) biz de boyatmıştık annem 2 yıl kullandı sonra tekrar şampanya yaptı =)

ev kira olduğu için kaç yıl oturacağımız belli değil, sıkılına kadar çıkarız belki de:) ev ferah ışık yönünden ama şu kırmızı dolaplar açık tona kaymam gerektiğini düşündürüyor. teşekkür ederim uyardığın için.

mum ışığı rengini tavsiye edebilirim rahatlıkla kullanabilirsinzi :KK34:
Bizim mutfak turuncu çok yakıştı ve aynı şekilde erkek arkadaşım yeni eve taşınacaklar mutfakları kırmızı ymış ve mum ışığını tavsiye ettim denediler güzel olduğunu söylüyor bencede o renk her renge ayak uyduruyor :KK34:

bir odayı da turuncu istiyorum koridor mum ışığı olursa yakışabilir o zaman hemen listeye yazıyorum, teşekkür ederim.

Ben dyo kartelasindan sectim mat boyanin silinmesi kolay salonumun tv monte ettirdigim duvari latte rengi yaptirdim kalan 3 duvari belje beji yaptim yatak odasinin baslik gelen kismini serbet kirmizi diger duvarlari pembe yaptim gayet hos oldu benim koltuklarim bej kahve perdelerimin fonlarini bej kahve turkuaz cicekli yaptim gayet hos oldu sende degisik renkleri harmanlaya bilirsin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
dyo mat boya hemen not ediyorum, çok teşekkürler. salonda bir duvara tuğla desenli kağıt istiyorum tv arkasında, modası geçti geçiyor deseler de ezelden beri çok seviyorum o görüntüyü hazır piyasada varken kullanmak istiyorum bakalım kısmet olursa. ailemle oturduğum evi 2-3 sene önce yenilerken ben de kahve-bej koltuklar ve turkuaz perde, hafif turkuaz barındıran tüllerle içimize sinen bir salon yapmıştık. şimdi evlenirken farklılık arıyorum yoksa turkuaz bir numaram kesinlikle. yeşil, turunca, yine bir yerlere turkuaz (özellikle kırmızı mutfağa turkuaz parçalarla yumuşaklık katmayı düşünüyorum) sıkıştıracağım.

ev kira olduğu için kaç yıl oturacağımız belli değil, sıkılına kadar çıkarız belki de:) ev ferah ışık yönünden ama şu kırmızı dolaplar açık tona kaymam gerektiğini düşündürüyor. teşekkür ederim uyardığın için.

bir odayı da turuncu istiyorum koridor mum ışığı olursa yakışabilir o zaman hemen listeye yazıyorum, teşekkür ederim.

dyo mat boya hemen not ediyorum, çok teşekkürler. salonda bir duvara tuğla desenli kağıt istiyorum tv arkasında, modası geçti geçiyor deseler de ezelden beri çok seviyorum o görüntüyü hazır piyasada varken kullanmak istiyorum bakalım kısmet olursa. ailemle oturduğum evi 2-3 sene önce yenilerken ben de kahve-bej koltuklar ve turkuaz perde, hafif turkuaz barındıran tüllerle içimize sinen bir salon yapmıştık. şimdi evlenirken farklılık arıyorum yoksa turkuaz bir numaram kesinlikle. yeşil, turunca, yine bir yerlere turkuaz (özellikle kırmızı mutfağa turkuaz parçalarla yumuşaklık katmayı düşünüyorum) sıkıştıracağım.

TURUNCU RENGİN VERMİŞ OLDUĞU POZİTİFLİK ÇOK HARİKA İYİ DÜŞÜNMÜŞSSÜN :KK19:
RİCA EDERİM EVİNİZDE HUZURLA OTURUN :nazar:

canım yani illa aynı tonlar olcak diye bişey yokki gözükse bile odaların konsepti farklı neticede kremin olduğu yerde beyaz duvar güzel olmaz zaten bence hepsini eşyalarının rengine göre boyat:KK34:

esyalarına ne renk giderse o renge boyat. 3 odanın farklı gorunmesi önemli değil bence. esyalarla boya uyumlu olsun yeterli bence.

canım yani illa aynı tonlar olcak diye bişey yokki gözükse bile odaların konsepti farklı neticede kremin olduğu yerde beyaz duvar güzel olmaz zaten bence hepsini eşyalarının rengine göre boyat:KK34:

şu anda koridor-salon-mutfak beyaz. mutfak kırmızı olduğu için çok açmış beyaz, ama diğer yerleri kesinlikle istemiyorum. hepsini aynı renk yapınca da mutfaktaki aşırı kırmızılık boğacak gibi geliyor. haklısın aslında bugün boya bakarken de hepsi bir içime sinmedi. teşekkürler farklı düşünmeye yönelttiğin için.

esyalarına ne renk giderse o renge boyat. 3 odanın farklı gorunmesi önemli değil bence. esyalarla boya uyumlu olsun yeterli bence.

bugün boya baktık ve 3 yer aynı içime sinmedi gerçekten de, akşam da böyle yorumlar okumak içime su serpti, teşekkür ederim:) salonumuz ve mutfak çok farklı olacak aynen dediğin gibi tek renk seçince de tam uymayacak birine mutlaka.

teşekkür ederim, turuncunun etkilerini okudukça bugün salonu bile turuncu yapmak geçti aklımdan:)

bizim mutfak turuncu ve alan küçük olduğundan gözü boğmuyor ama salon gibi bùyük alanda düşünürseniz çikolata kahvesiyle kombine ederek kullanmanızi tavsıye ederim

bizim mutfak turuncu ve alan küçük olduğundan gözü boğmuyor ama salon gibi bùyük alanda düşünürseniz çikolata kahvesiyle kombine ederek kullanmanızi tavsıye ederim

Tabii salon biraz hayal olur sanirim ama turuncu cikolata hmmmm nam nam agzim sulandi:)))) hayali bile guzel:)))

tabii salon biraz hayal olur sanirim ama turuncu cikolata hmmmm nam nam agzim sulandi:)))) hayali bile guzel:)))

hayal olur derken salonunun takımı hali hazırda var heralde :KK28:
Turuncu ve çikolata kahvesi ikisi arasındaki uyum çok harika hem canın istedikçe çikolata kahvesi rengi tarafına bak bak dur gözün şenlensin :KK52:
Turuncuda portakal rengi yani bi nevi salonun portakllı çikolata olacak :KK52:

hayal olur derken salonunun takımı hali hazırda var heralde :KK28:
Turuncu ve çikolata kahvesi ikisi arasındaki uyum çok harika hem canın istedikçe çikolata kahvesi rengi tarafına bak bak dur gözün şenlensin :KK52:
Turuncuda portakal rengi yani bi nevi salonun portakllı çikolata olacak :KK52:

Evet koltuk takimini sutlu kahve aldik, ama aklimin bir ucunda pastel turuncu duruyor tek duvar icin sececegimiz kadini turuncumsu tonlarda bulamazsam belki oyle birsey olabilir. En kotu ihtimal turuncu ve cikolatakahve yastiklarla amacima ulasirim diye aklimda tilkiler dolanmaya basladi nereden soktun valla bu kombinasyonu aklima:) ay bir de turkuaz gecer yanlarindan:KK56:.:KK56:

evet koltuk takimini sutlu kahve aldik, ama aklimin bir ucunda pastel turuncu duruyor tek duvar icin sececegimiz kadini turuncumsu tonlarda bulamazsam belki oyle birsey olabilir. En kotu ihtimal turuncu ve cikolatakahve yastiklarla amacima ulasirim diye aklimda tilkiler dolanmaya basladi nereden soktun valla bu kombinasyonu aklima:) ay bir de turkuaz gecer yanlarindan:KK56:.:KK56:

turkuaz rengine bende bayılırım ve turkuaza da çikolata kahvesini çok yakıştırırım :KK19:
Kıyafet olsun makyaj olsun ev dekoru olsun her bişeylerde bayılıyorum bu renge :KK16:
Banyolara çok yakışıyor mavi tonları ah ah :KK16:

yarın ustaya bildireceğiz renkleri;
salon-koridor ve girişi deniz kabuğu
mutfağı fildişi ya da mum ışığı (kırmızıya hangisi iyi gider derse usta)

boyatmaya karar verdik. salon-mutfak arası geçiş olan kapıyı hiç kullanmayı düşünmüyorum çünkü geçerken kafamız çarpacak kadar alçakmış üst çerçeve. nasıl böyle olmuş anlam veremedim ama en azından renk konusunda kafam karışmayacak:)

turkuaz rengine bende bayılırım ve turkuaza da çikolata kahvesini çok yakıştırırım :KK19:
Kıyafet olsun makyaj olsun ev dekoru olsun her bişeylerde bayılıyorum bu renge :KK16:
Banyolara çok yakışıyor mavi tonları ah ah :KK16:

tv arkasındaki duvar için aldığımız kağıt turuncular içeriyor :KK52::KK52::KK52::KK52: yerleştikten sonra onlara eşlik edecek yastıklar gerekecek tabii ki :KK53::KK53:

Son düzenleme:
X