Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Basit bir dert gibi gözükebilir(gözlük kullanımı)

Humeyra000

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2018
238
218
29
İyi akşamlar arkadaşlar. Konuyu yanlış yere açıyorum ama burdan daha çok fikir gelir diye açtım bdvye açtım. Ben yıllardır lens kullanıyorum 8 sene kadar. Göz numaram 2.75 miyop. Sol gözdede astigmat var. İlk gözlükle başladım ancak hiçbir zaman gözlüğü takamadım. Baş ağrısından ölüyordumm. Özel devlet brsürü doktora gittim astigmatın baş ağrısı yapabileceğini söylediler. Devletin verdiği metal çerçeve, kemik çerçeve titanyum hepsini denedim ama yinede baş ağrısından kullanamadım. Şimdi ise lensler enfeksiyon kapma ma sebep oluyor. Doktor lense ara ver dedi ancak 1 gün bile takmasam işlerimi halledemem. Amelyat da bana uygun değilmiş öyle söyledi. Yani yine gözlük yolu göründü. Diyorum ki şu 1000 liralık hafif gözlüklerden alsam acaba baş ağrım geçer mi. O kadar para verip takamazsam da üzülücem. Uzun olduysa kusura bakmayın detaylıca anlatmak istedim. Gözlükte baş ağrısı sorununu çözebilen varmı aranızda

İki gözümde de astigmat var, yıllardır gözlük kullanırım..İlk bir kaç hafta baş ağrım hiç geçmemişti hattabaş dönmesi bile yaptı..Sonra zaman içerisinde alıştım .Bende lens kullanamıyorum bir türlü çok rahatsız ediyor gözlerimi..Uzun süre lens kullananlara ameliyat yapmıyorlar diye biliyorum zaten..

Bile isteye yanlış yere konu açmak çok hoş karşılanmıyor burda sanırım ama yine de siz bilirsiniz :KK53: 1000 liralık gözlüklerin başağrısı geçirici etkisi meşhurdur ama 900 liralık olursa o biraz zor tabi :dondurma:

Merhaba bende bas agrisindan ziyade etrafi yamuk gorme sikayeti var gözlükte
Sanki sağa sola bakinca yer oynuyor lunaparktaki aynalar gibi goruyorum etrafı
Dediginiz civarda benimde gozlugum ayni sikayetten aldim ama gozumdeki enfeksiyon geçene kadar bekledim sonra yine lenslerimi taktim olmadi bende kisacasi 🥺🤣

İyi akşamlar arkadaşlar. Konuyu yanlış yere açıyorum ama burdan daha çok fikir gelir diye açtım bdvye açtım. Ben yıllardır lens kullanıyorum 8 sene kadar. Göz numaram 2.75 miyop. Sol gözdede astigmat var. İlk gözlükle başladım ancak hiçbir zaman gözlüğü takamadım. Baş ağrısından ölüyordumm. Özel devlet brsürü doktora gittim astigmatın baş ağrısı yapabileceğini söylediler. Devletin verdiği metal çerçeve, kemik çerçeve titanyum hepsini denedim ama yinede baş ağrısından kullanamadım. Şimdi ise lensler enfeksiyon kapma ma sebep oluyor. Doktor lense ara ver dedi ancak 1 gün bile takmasam işlerimi halledemem. Amelyat da bana uygun değilmiş öyle söyledi. Yani yine gözlük yolu göründü. Diyorum ki şu 1000 liralık hafif gözlüklerden alsam acaba baş ağrım geçer mi. O kadar para verip takamazsam da üzülücem. Uzun olduysa kusura bakmayın detaylıca anlatmak istedim. Gözlükte baş ağrısı sorununu çözebilen varmı aranızda
nöroloğa gittiniz mi_bir beyin mr ı çektirin.belki de bambaşka bir sebebi vardır ağrının

Bile isteye yanlış yere konu açmak çok hoş karşılanmıyor burda sanırım ama yine de siz bilirsiniz :KK53: 1000 liralık gözlüklerin başağrısı geçirici etkisi meşhurdur ama 900 liralık olursa o biraz zor tabi :dondurma:
Yani dalga mı geçiyorsunuz. 1000 liralık derken en iyisinden alsam alışabilirmiyim anlamında sormuştum.

Merhaba bende bas agrisindan ziyada etrafi yamuk gorme sikayeti var gözlükte
Sanki sağa sola bakinca yer oynuyor lunaparktaki aynalar gibi goruyorum etrafı
Dediginiz civarda benimde gozlugum ayni sikayetten aldim ama gozumdeki enfeksiyon geçene kadar bekledim sonra yine lenslerimi taktim olmadi bende kisacasi 🥺🤣
Sizin dediğiniz şikayetler yanlış gözlük numarası şikayetleri gibi. Bende eskiden annemin gözlüğünü takımca yer yamuk görünürdü. Numarası farklı olduğu için

Devletin karşıladığı çerçeveden dolayımı başınız ağrıyor yoksa camdan dolayımı. Devletin karşıladığı cam çok ağrı veriyor gözlere. 16 yıldır gözlük kullanırım benim dahi başımı ağrıtır. Bu yüzden hiç tercih etmedim o camı.

Devletin karşıladığı çerçeveden dolayımı başınız ağrıyor yoksa camdan dolayımı. Devletin karşıladığı cam çok ağrı veriyor gözlere. 16 yıldır gözlük kullanırım benim dahi başımı ağrıtır. Bu yüzden hiç tercih etmedim o camı.
Çerçeve burnumun üzerine baskı yapınca başım ağrıyor. Ama plastik kemik çerçevede kullandım. Ondada aynısı oldu. Nasıl bişey kullanmalıyım bilemiyorum artık

21 senedir gözlük kullanıyorum.Her iki göz dört derece miyop ve astigmatım var.Bende de baş ağrısı yapıyor.Bu yüzden evde hiç takmıyorum ama dışarıda burnumun ucunda göremem gözlüksüz.

21 senedir gözlük kullanıyorum.Her iki göz dört derece miyop ve astigmatım var.Bende baş ağrısı yapıyor.Bu yüzden evde hiç takmıyorum ama dışarıda burnumun ucunda göremem gözlüksüz.
Hdi yaa. Bir çaresini bulamadınız mı? Ben başım ağırdığı zaman hiç bir iş yapmıyorum sürekli yatmak stiyorum.

21 senedir gözlük kullanıyorum.Her iki göz dört derece miyop ve astigmatım var.Bende de baş ağrısı yapıyor.Bu yüzden evde hiç takmıyorum ama dışarıda burnumun ucunda göremem gözlüksüz.
ben tv izlerken takıyorum sadece.bulunduğum yerde pek trafik olmadığından araba kullanırken bile takmıyorum.bir kere polis yakaladı ceza yazdı ama artık yanıma alıyorum gözlüğü.zaten.1.5 miyopum fazla değil

Çerçeve burnumun üzerine baskı yapınca başım ağrıyor. Ama plastik kemik çerçevede kullandım. Ondada aynısı oldu. Nasıl bişey kullanmalıyım bilemiyorum artık
Hangi camdan kullandınız peki. Plastikte de ağrıdığı için bana cam ihtimali yüksek geldi

Gözlüğünüzü aldığınız yer hep aynı mı? Odak ayarlamada sıkıntı olabilir. Bende iki gözde de astigmat ve miyop var sadece ilk zamanlar alışana kadar baş ağrısı yaptı numara değişince artık numarada sabitlendi ama uzun süre gözlük kullanınca bende de ağrı başlıyor. Lens gözü tam kavradığı için astigmat sorunu olmuyor ama gözlükte sabit kalamayabiliyor o yüzden ağrı yapabilir. Ayrıca ben hep devletin karşıladığı cam ve çerçeveleri aldım uzun yıllardır kemik gözlük kullanıyorum

X