Bebegim 2 gundur ac mama icmiyor

Benim yaşadıklarımı yaşayan yoktur diyordum. Kızım 2 aylıkken emmeyi bıraktı. Bir sürü mama denedik hiçbirini almadı öğürdü. Sütümü sağıp biberon denedim onu da içmedi. Şaka gibi şu an 7 buçuk aylık ve hala aynı. 5 buçuk aydır sütümü sağarak veriyorum ama kendi içmiyor. Şırıngayla zorla veriyorum. O da alması gereken miktarın yarısı kadar. Sıka sıka diş kalmadı. Sizinki kaç aylık kaç kilo? Günde kaç cc içiyor
Ah nerdeyse aynı şeyler memeyi bıraktı 3,5 aya kadar sağarak devam ettim ama sütümde azdı zaten bıraktık sağımı süt gidince. bebeğe yalnız bakarken düzenli sağıma fırsat olmuyor maalesef. Şuan 6 aylık 6300 civarıdır günlük bazen 300 bazen 600 alıyor o kadar değişken ki ama son bir haftadır 400 civarında içiyor sadece maalesef sizinki kaç kilo? Doktor sadece kiloya bakarakta ilerleyemeyiz gelişimi ve boyu iyiyse yeterli diyip duruyor ki boyu uzun çıkıyor ama kilosu az bizimkinin

Ah nerdeyse aynı şeyler memeyi bıraktı 3,5 aya kadar sağarak devam ettim ama sütümde azdı zaten bıraktık sağımı süt gidince. bebeğe yalnız bakarken düzenli sağıma fırsat olmuyor maalesef. Şuan 6 aylık 6300 civarıdır günlük bazen 300 bazen 600 alıyor o kadar değişken ki ama son bir haftadır 400 civarında içiyor sadece maalesef sizinki kaç kilo? Doktor sadece kiloya bakarakta ilerleyemeyiz gelişimi ve boyu iyiyse yeterli diyip duruyor ki boyu uzun çıkıyor ama kilosu az bizimkinin
Ek gıda alıyor mu

Tabiki hep en yenisini aldik alirken oyle 1 kutu falan degil belki 6-7 kutu cope gitti farkli mamalarda denendi sonuc hep ayni artik almiyoruz bilmiyorum artik 6 aylik olcak 2 numara mama fark edermi tat olarak belki bi denenir
İnşallah sizin durumunuz farklı olurda bebeğiniz içer mamayı 🙏 dil bağı varmı mutlaka gösterin 🥰

Yok çünkü ilk verdiğimiz zamanlar içiyordu sonradan bu reddetme durumu oldu Allahtan emiyor ama sütte yeterli gelmiyor bütün gün memede doymuyor
Benim bebeğimde ilk 3 ay çok güzel içiyordu ,4.aya girdim birden içmemeye başladı ve doktor doktor çok gezdim ve bi tanıdığın önermesiyle çocuk cerrahına randevu aldım . Dil bağı var dedi küçükken belli olmazmış ,büyüdükçe belli olurmuş . Ameliyattan sonra pek değişen bişey olmadı ama yinede dışarıya çıkardığımda içiyordu

Benim bebeğimde ilk 3 ay çok güzel içiyordu ,4.aya girdim birden içmemeye başladı ve doktor doktor çok gezdim ve bi tanıdığın önermesiyle çocuk cerrahına randevu aldım . Dil bağı var dedi küçükken belli olmazmış ,büyüdükçe belli olurmuş . Ameliyattan sonra pek değişen bişey olmadı ama yinede dışarıya çıkardığımda içiyordu
anladım ama sanmıyorum çünkü biberonla su verince içiyor uzaktan kendi atlıyor içmek için dediğim gibi emerkende sorun yok mamanın tadını aldımı iş degisiyor

anladım ama sanmıyorum çünkü biberonla su verince içiyor uzaktan kendi atlıyor içmek için dediğim gibi emerkende sorun yok mamanın tadını aldımı iş degisiyor
Mamayı içmiyorsa zorlamayın sevmemiştir o zaman , emziriyorsanız sütünüzü artırma yollarına bakın ki ek gıdaya kadar dişinizi sıkın . Ek gıdaya başladığınızda o zaman rahatlarsınız

Mamayı içmiyorsa zorlamayın sevmemiştir o zaman , emziriyorsanız sütünüzü artırma yollarına bakın ki ek gıdaya kadar dişinizi sıkın . Ek gıdaya başladığınızda o zaman rahatlarsınız
Mamayi bıraktık zaten artık almıyoruz ek gıdaya başladık erken oldu biraz ama tadimlardayiz bundada pek istek yok bakalım

Doktor alerjik hiçbir bulgusu olmadığı için hiç sanmıyorum dedi yani ne kanlı kaka ne çok mukus ne bir kızartı hiçbiri yok o yüzden alerji testi manasız dedi. Lansinoh biberon kullanıyodum yine zar zor alıyodu sonra iyice red etti 4. Ayda avente geçtim ama başlığı çok akıtıyor emziğini değiştirdim iki gündür bi nebze daha iyi gibi ama hala çok zor alıyor ve zorlamıyorum biberonu ısırıp bırakıyor ilk etapta sonra tvye daldırıp alıyo maalesef ama alsında bu şekilde alsın durumundayım önceden sadece kolumuzda bir kolunu sıkıştırarak içirebiliyoduk ama hala çok zorlanıyoruz özellikle akşamları almayınca gece uyumuyor devamlı kalkıyor e almayıncada ne sabır kalıyor ne tahammül o aç olunca yemek bile yiyesim gelmiyor. Herhangi bir yemeğe tahammülü hiç yok balık bile denettim yer mi ama maalesef. Gelişimsel pediatri uzmanı ne kadar savaşırsanız savaşın kazanan hep o olacak demişti gerçekten de öyle bit kadarlar ama dediklerini bir şekilde yaptırıyorlar. Kızımı görene kadar bir bebeğin bu kadar inat olabileceğini bilmezdim. Elim boşken bile ağzına doğru götürdüğümde kitliyor ağzını öyle
Doktor alerjik hiçbir bulgusu olmadığı için hiç sanmıyorum dedi yani ne kanlı kaka ne çok mukus ne bir kızartı hiçbiri yok o yüzden alerji testi manasız dedi. Lansinoh biberon kullanıyodum yine zar zor alıyodu sonra iyice red etti 4. Ayda avente geçtim ama başlığı çok akıtıyor emziğini değiştirdim iki gündür bi nebze daha iyi gibi ama hala çok zor alıyor ve zorlamıyorum biberonu ısırıp bırakıyor ilk etapta sonra tvye daldırıp alıyo maalesef ama alsında bu şekilde alsın durumundayım önceden sadece kolumuzda bir kolunu sıkıştırarak içirebiliyoduk ama hala çok zorlanıyoruz özellikle akşamları almayınca gece uyumuyor devamlı kalkıyor e almayıncada ne sabır kalıyor ne tahammül o aç olunca yemek bile yiyesim gelmiyor. Herhangi bir yemeğe tahammülü hiç yok balık bile denettim yer mi ama maalesef. Gelişimsel pediatri uzmanı ne kadar savaşırsanız savaşın kazanan hep o olacak demişti gerçekten de öyle bit kadarlar ama dediklerini bir şekilde yaptırıyorlar. Kızımı görene kadar bir bebeğin bu kadar inat olabileceğini bilmezdim. Elim boşken bile ağzına doğru götürdüğümde kitliyor ağzını öyle akıllı🤦🏻‍♀️
Bizimki ekranla da yemiyodu o ara cok hayiflandim simdi iyi ki yememis diyorum. Ekran cok zararli ve bir kere alistiktan sonra baska turlu yemiyorlar sonra her gun okuyoruz burda otizm uyaran eksikligi vs yesin diye bu riske girmeye gerek yok gercekten. Gelisimi normal diyorlarsa biraz da yapi meselesi bu oglum simdi guzel yiyor ama hala zayif. Esim ve kayinpederime cekmis.
Ne ek gidada ne mamada inatlasmayin ki yemekten sogumasin. Lansinoh ve avent ozunde cok benzer tipte uclar, bir de eski tipte klasik kaucuk uclu olanlardan deneyin.
Valla benimki 6 aylikken muz dahil hic ama hicbir yemegi agzina sokmuyordu 😅 ilk bir hafta yogurt yedi sonra onu da birakmisti. Simdi balik en sevdigi yemek. Hic gecmeyecekmis gibi geliyor ama geciyor. Yeter ki yesin de nasil yerse yesin diye ugrasmayin. Dediginiz gibi onlar cok akilli islerini biliyolar merak etmeyin 😊

Yaa nazara inanır msnz bilmiyorum ama nazarmı oldu ki acaba
Inanirim valla
Yaa nazara inanır msnz bilmiyorum ama nazarmı oldu ki acaba
Inanirim hep okuyup duruyorum ama bizim hep sorunlu gitti doktora gidiyoruz degerleri falan normal ama bi kakasi yuzunden sorun yasadik 13 gun kaka yapmadi bi beslenme yuzunden sorun yasiyoruz bobrek tasi cikti evde soyle bi bebegimi besledim oyunda oynattim uyuttum diyemedim karin ustu yatirip oyun bile oynatamiyorum sevmiyor gelisimi icin sorun olcak diye korkuyorum yani bitmiyor bilmiyorum ilk bebegim herkesinmi boyle

Inanirim valla
Inanirim hep okuyup duruyorum ama bizim hep sorunlu gitti doktora gidiyoruz degerleri falan normal ama bi kakasi yuzunden sorun yasadik 13 gun kaka yapmadi bi beslenme yuzunden sorun yasiyoruz bobrek tasi cikti evde soyle bi bebegimi besledim oyunda oynattim uyuttum diyemedim karin ustu yatirip oyun bile oynatamiyorum sevmiyor gelisimi icin sorun olcak diye korkuyorum yani bitmiyor bilmiyorum ilk bebegim herkesinmi boyle
İlkler öyle valla kızım 2 yaşına gircek hala mama yiyor 🙈 çok iştahsız ya ,4 aylık olduğunda ne oldu anlamadım gitmediğim doktor kalmadı herşeyi normal ama hep iştahsız . Acaba kızım prematüre doğduğu içinmi hep sorunlu ki

İlkler öyle valla kızım 2 yaşına gircek hala mama yiyor 🙈 çok iştahsız ya ,4 aylık olduğunda ne oldu anlamadım gitmediğim doktor kalmadı herşeyi normal ama hep iştahsız . Acaba kızım prematüre doğduğu içinmi hep sorunlu ki
Bende sezeryan olduğu için mi diye dusunuyorum hep🤣

Bizimki ekranla da yemiyodu o ara cok hayiflandim simdi iyi ki yememis diyorum. Ekran cok zararli ve bir kere alistiktan sonra baska turlu yemiyorlar sonra her gun okuyoruz burda otizm uyaran eksikligi vs yesin diye bu riske girmeye gerek yok gercekten. Gelisimi normal diyorlarsa biraz da yapi meselesi bu oglum simdi guzel yiyor ama hala zayif. Esim ve kayinpederime cekmis.
Ne ek gidada ne mamada inatlasmayin ki yemekten sogumasin. Lansinoh ve avent ozunde cok benzer tipte uclar, bir de eski tipte klasik kaucuk uclu olanlardan deneyin.
Valla benimki 6 aylikken muz dahil hic ama hicbir yemegi agzina sokmuyordu 😅 ilk bir hafta yogurt yedi sonra onu da birakmisti. Simdi balik en sevdigi yemek. Hic gecmeyecekmis gibi geliyor ama geciyor. Yeter ki yesin de nasil yerse yesin diye ugrasmayin. Dediginiz gibi onlar cok akilli islerini biliyolar merak etmeyin 😊
Bebedorun ve weebabynin eski tip biberonlarını da denedim almadı maalesef bu tv ile yedirme iki gündür işe yaradı ama bugün yine yaramadı önceden de yaramamıştır umarım zorlamadan zorlamadan alışır bi şekilde genetiğimiz gereği zaten çok iri bi bebek olmasını beklemiyorum ama 6. Ayında da mamayla beslenen bi bebeğe göre en azından ayda 300,400 gram almasını bekliyorum tabiki. Umarım sizin gibi düzeltebilirim bende bu durumu bana ilham oldunuz

Yok 38de planli oldu ama insan hep acaba diyor iste mama yedirmeye ugrasiyorum 2 kasik anca aldi onca hasla çorba yap et 2 kasik icin simdide ne yedirsem diye ugrasiyorum bitmiyorr😄
Belki zamanla tattıkça sevecektir 🥰 inşallah bugünleride aşarızda bu sefer çok yiyor diye konular açarız 😂

Benimkide 3. Ayda meme istemedi 6 aya kadar zar zor verdim bir hafta ağzına tek lokma almadığını bilirim. Çok zor benimkinin psikolojisi bozuldu hep zorla meme verdiğim için kucağıma yan yatirinca bile evi ayağa kaldırıyor. Zorla vermeyin. İlk denediginiz mamaları da azar azar verin. Tavsiyem kaşık yerine elinizle verin belki öyle yer. Bir de ben ek gıdaya hero baby kavanozu ile başladım hala yediriyorum. Sevmeyen bebek bulamazsınız mutlaka deneyin

X