Bebeğim asla uyumuyor

benbirkek

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mart 2019
764
1.109
30
Arkadaşlar bebeğim uyumuyor okadar uyumuyor ki yarım saat bile, derdi sıkıntısı yok sadece uyumak istemiyor heycanlı heyecanlı çırpınıyor gülücükler saçıyor öyle yapınca kıyamıyorum ama onun sağlığı içinde benim sağlığım içinde uyumamız lazım ben artık perperişanım sabaha kadar uyanık akşama kadar ayakta hala çocuğu uyutamadım bi günü bitiremeden diğer güne bodoslama daldım, şimdi kalk kahvaltı ev işi çamaşır bulaşık bebek klasik düşüncesi bile delirtiyor beni artık eşim karşımda horluyor, gidip boğazına yumruğumu sokmak istiyorum, öyle uyuyor ki mışıl mışıl, sabaha karşı aldı çocuğu yanına koydu uyutacak sandım, heralde biraz da çocuğa horlayayım dedi devam etti güzellik uykusuna, delircem artık uykusuzluktan baş ağrısından, bebeğime hiç kıyamıyorum ama sabrım tükeniyor bazen çok ağlıyorum, okadar yorgunum ki anlatamam......

Arkadaşlar bebeğim uyumuyor okadar uyumuyor ki yarım saat bile, derdi sıkıntısı yok sadece uyumak istemiyor heycanlı heyecanlı çırpınıyor gülücükler saçıyor öyle yapınca kıyamıyorum ama onun sağlığı içinde benim sağlığım içinde uyumamız lazım ben artık perperişanım sabaha kadar uyanık akşama kadar ayakta hala çocuğu uyutamadım bi günü bitiremeden diğer güne bodoslama daldım, şimdi kalk kahvaltı ev işi çamaşır bulaşık bebek klasik düşüncesi bile delirtiyor beni artık eşim karşımda horluyor, gidip boğazına yumruğumu sokmak istiyorum, öyle uyuyor ki mışıl mışıl, sabaha karşı aldı çocuğu yanına koydu uyutacak sandım, heralde biraz da çocuğa horlayayım dedi devam etti güzellik uykusuna, delircem artık uykusuzluktan baş ağrısından, bebeğime hiç kıyamıyorum ama sabrım tükeniyor bazen çok ağlıyorum, okadar yorgunum ki anlatamam......
Kac aylık?
Atak dönemlerinde uykusuzluk cok olur.
Geciyor merak etmeyin.
Esinizde cocuga horlamayı bıraksın ,azcık yardım etsin yani.
Ben dusla cok uyuturdum.
Aksmları banyo yaptırırdım ,rahatlar uyurdu 1-2 saat.
Tabi 1 yasına kadar 2 saatte bir kalktı ,yapacak bisey yok:)

Şuan havalar soğuk ama evinizin ısısı müsaitse bir banyo yaptirsaniz işe yarar mı ?
Benim bebeğimde gerçekten ise yarardı banyo yaptırmak mışıl mışıl uyurdu
Gazı varsa güzel bir zeytinyağı masajı karnına ayak altına hep rahatlatır bunlar.
Kaç aylık yazmamissiniz ona göre fikirler verebilirim belki

Kac aylık?
Atak dönemlerinde uykusuzluk cok olur.
Geciyor merak etmeyin.
Esinizde cocuga horlamayı bıraksın ,azcık yardım etsin yani.
Ben dusla cok uyuturdum.
Aksmları banyo yaptırırdım ,rahatlar uyurdu 1-2 saat.
Tabi 1 yasına kadar 2 saatte bir kalktı ,yapacak bisey yok:)
4 aylık şuan, inanın bir iki saatte bir kalkmasına razıyım 5 dk da bir kalkmaktansa...

Şuan havalar soğuk ama evinizin ısısı müsaitse bir banyo yaptirsaniz işe yarar mı ?
Benim bebeğimde gerçekten ise yarardı banyo yaptırmak mışıl mışıl uyurdu
Gazı varsa güzel bir zeytinyağı masajı karnına ayak altına hep rahatlatır bunlar.
Kaç aylık yazmamissiniz ona göre fikirler verebilirim belki
4 aylık, yaptırıyorum fayda etmiyor.... Uykuya direniyor inatla..

Basligi gorur gormez 4 aylik bir anne oldugunuzu anladim. Korkmayin gececek, sadece su an uyku gerilemesi yasiyor.

Su videoyu izleyebilirsiniz.

Gule gule buyutun yavrunuzu. 💕💕💕

Ekleme: Esinizi uyandirin. Bugunlerde destegi o vermeyecek de kim verecek?

Baştan beri mi böyle?
Yoksa atak dönemi mi?
Eğer ağlamıyorsa beşiğe koyun, siz biraz gözünüzü kapatın zaten ağlarsa uyanır bakarsınız.
Belki uyku rutini oluşturmak gerekir bilemiyorum.
Bir derdi, sıkıntısı olsa gülmez de.
Atak haftaları sebebiyle hiç uyumadı günler oldu dediğiniz gibi çok yorucu.
Bazı bebekler üzgünüm ama uykuyu sevmiyor.
Sürekli bir halde ise durum uyku eğitimi ile çözebilirsiniz ancak. Umarım en kısa zamanda çözülür.

Ailenizden birileri gün içinde gelemez mi gelip biraz baksalar sizde uyusanız. Eşiniz gün içinde biraz baksın ilgilensin yan gelip yatan kocalara deli oluyorum. Benim esimde uyuyunca kaldırıyordum, kizimi emzirip veriyordum esime. Sen bakicaksin ben dinlenicem diyip biraz hafif bir çıldırmayla kapıyı kapatip 2 saat dinlenebiliyordum. 4. Aydan sonra uyku eğitimine başladım. Cok sukur sonra uyku düzeni herşeyi düzenlendi. Diş donemi, atakları falan oluyor ama bazı bebekler uykuyu gerçekten sevmeye biliyor. Duzenli rutinler yapmak 4. Aydan sonra cok onemli. banyo, karanlık oda, ninni-salavat gibi hafif bir ses. Biraz baş, sırt okşayarak uyku aralıklarını doğru takip edip 2-3 saat uyanık tutup sonrasinda uyutmak lazim.5 dk lık kestirme bile ona iyi geliyordur. 3 saatlik uykusuzluk sonrası önce 5 sonra 10,20 dk diyerek uyuma süresini uzatabilirsiniz. Ben bu şekilde uykusunu düzene koymuştum.

4.ayda ciddi bir uyku gerilemesi oluyor malesef
3 saat uyuyan bebek bi anda hiç uyumayabiliyor
Eşinizin biraz inisiyatif alması gerekiyor sonuçta çocuğu tek başınıza yapmadınız
Hafta sonları en azından biraz ilgilenip dinlenmenizi sağlayabilir
Sizin uyku alışkanlıklarınız da bebeginkini belirler aslında
Uykuya dalarken zorlanan, az uyuyan biriyseniz muhtemelen bebeğiniz de çok uyumaz.

Bir dönem oğlumda 2 hafta hiç abartısız ağlamadan öyle tavanı seyrederek yattı, sonra kendiliğinden düzeldi.

Bir dönem oğlumda 2 hafta hiç abartısız ağlamadan öyle tavanı seyrederek yattı, sonra kendiliğinden düzeldi.
Aynı öyle valla ağlamıyor da uyumuyor da böyle napıcam şaştım kaldım uykusuzluktan halis görmeye başladım artık enerjiye ihtiyacım var ama ne cocuk uyuyor ne benim işim bitiyor

sorun eşinizde bana kalırsa. siz bir yarım saat bile dinlenemezken gidip fosur fosur uyuması ne kadar adil ? anladığım kadarıyla tek başınıza da yapmadınız bu çocuğu öyleyse neden insan olup babalık vazifesini yapmıyor..türk erkeklerinin “babalık” hakkında ciddi yanılgıları olduğunu düşünüyorum. annelik bu kadar abartılıp kutsallaştırılırken babalık bana kalırsa eşin uykuya böyle muhtaçken misafir gibi gidip uyumak değil.

Aynı öyle valla ağlamıyor da uyumuyor da böyle napıcam şaştım kaldım uykusuzluktan halis görmeye başladım artık enerjiye ihtiyacım var ama ne cocuk uyuyor ne benim işim bitiyor
İşi gücü bırak kalsın düzelene kadar eşin işten geldiğinde o otursun acil bir şey olursa seni kaldırsın sen biraz dinlen. Şu an hiç bitmeyecek gibi geliyor ama emin ol bitiyor. Geçen gün aklıma geldi de ben oturup film izliyordum sabaha doğru uyuyorduk ağlamıyor etmiyor yatıp uyusana dimi o zaman demişlerdi de yat uyu ağlamıyorsa diye vicdan yapmıştım kendi kendime 😂 akşamları uyanık olsa da ışık açma yanlış hatırlamıyorsam gece gündüz kavramı da tam olmadığı için Amerikan saatiyle yaşıyolar bir dönem.

Merhabalar düzeldi mi durumunuz ne zaman düzeliyor arkadaşlar biz de şu an aynı durumdayız 4 aylık max 20 dakika uyuyor çok uyumuş gibi bir enerjiyle kalkıyor yetişemiyorum artık.

Merhabalar düzeldi mi durumunuz ne zaman düzeliyor arkadaşlar biz de şu an aynı durumdayız 4 aylık max 20 dakika uyuyor çok uyumuş gibi bir enerjiyle kalkıyor yetişemiyorum artık.
4 aylık 20 dk uyuyorsa o da iyiymiş ben ona şükrediyordum.

Üst yorumda arkadaşın dediği gibi erken kaldırıyorum gündüz uykumuz 2 ye çıktı bu sayede erken uyuyor aynı zamanda ama huzursuz uyuduğu için sabaha kadar yine ayaktayım 🤷‍♀️

Üst yorumda arkadaşın dediği gibi erken kaldırıyorum gündüz uykumuz 2 ye çıktı bu sayede erken uyuyor aynı zamanda ama huzursuz uyuduğu için sabaha kadar yine ayaktayım

Üst yorumda arkadaşın dediği gibi erken kaldırıyorum gündüz uykumuz 2 ye çıktı bu sayede erken uyuyor aynı zamanda ama huzursuz uyuduğu için sabaha kadar yine ayaktayım 🤷‍♀️
Sizin işiniz daha zormuş benimki gece 10 da uyuyup 1-1.5 saat arayla emip uyuyor 7.30 8 gibi kalkıyor gündüz uyumak istemiyo 20 dk falan işte uyku eğitimi vermeyi düşünüyorum ek gıda döneminde uykuların düzeldigi söyleniyor ama bakalım

X