Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Bebeğim az kilo alıyo çok çaresizim

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Sevgimsb44

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2018
1
0
32
merhaba ismim sevgi
Bebeğim 3kilo 110 gram doğdu.
Şuan 3 aylık olmasına 10 gün var. Kilosu 5 kilo 200 gram. Doğumda bağırsağımı kesti ebe yanlışlıkla. Çok sorunlar yaşadım o yüzden ilk 18 gün anne sütü almadı. Sonrasında da memeyi tutmadı.şimdi sağıp veriyorum ama sütü ısıtarak veriyorum. İştahı pek YÖK normalde 3 saat içerisinde 180 cc süt içmesi gerekirken benimm oğlum 120 130 cc içiyor. Bazen 24 saat boyunca 150 cc içiyor bütün iştahı gidiyor yudum yudum içiyor. Acaba sütün tadındanmı diye mama verdim onada aynı tepkiyi verdi.
Ve bana destek olacak hiç kimsem YÖK. Çok bunalımdayım. Nolur bana biri destek olsun.
Ne yapıcam kilo almıyo.

Sevgimsb44 Sevgimsb44 oncelikle gule gule buyut bebishini bebeklerin ilk 6 ayda dogum kilolarini 2ye katlamalari bekleniyor, senin bebegin kilo almiyor degil masallah. Benim bebegimde 6 gun sonra 3 ayini dolduracak ve bende ilk 1 hafta emziremedim. Silikon uc kullandim, sut sagdim derken cok zordu vakit yetmiyordu, gogusum aciyordu, sutum mu az dedim vs.. en sonunda mamadan da, silikon gogus uclarindan da kurtulduk. Azimle kurtulduk, emzirebilirsin sagmakla, isitmakla ugrasmadan. Hangi ildesin bilmiyorum ama buyuk sehirlerde emzirme danismanlarindan yardim alabilirsin.

Benim bulundugum ilde yok maalesef, ben biraz tesadufle ve boyle olmayacak diye diye kizimi emzirdim cok sukur, tabi cok ugrastik. Face de bir grup var emzirme sanati, buraya uye ol, uyelik basvurusundan once kurallari oku sonra basvur ve sorulan sorulara okudugun kurallarin icerigindeki dogru cevaplari ver, uyelige kabul edeceklerdir. Ondan sonra emzirme danismanlari sana yardimci olur merak etme. En buyuk problem bebegini emzirmen gerekirken kendini sagarak beslemen. Bebek ne kadar emecegini, ne zaman emecegini her seyi ayarlar. Ustelik uyumak icin, kakasini yapmak icin, sakinlesmek icin meme lazim ona biberon degil.

Son olarak o grupta 7 ay sonra bile bebegini emzirmeyi basaran 2 3 yasina kadar emziren anneler var hic merak etme gir gruba derdini anlat, profesyoneller sana sorular soracak ve yonlendirecekler. Ayrica yalnizda degilsin, sen gibi ben gibi yuzlerce anne var orada emzirme konusunda problem yasayan...

X