Bebeğim, babam, ekran ve bit iç döküş

Hırçınlığı TV ve telefondan da olmayabilir. Belki sizi ozluyordur. Eve gelince kaliteli zaman geciriyormusunuz. Bu yaşta çok etkileniyor çocuklar belli edemiyolar.

Ben anne babalara cocuguna baktırıp hem de onların hayatını kisitlayacak biçimde dört dörtlük bir cocuk bakimi, ortami beklemeyi hakli bulmuyorum hicbir zaman. Kusura bakmayin. O yaşa gelmis adama butun gun evde otur tv telefon kullanma diyemezsiniz.

Cocuklar yetiskinlerin izledigi programlara ilgi göstermiyor.
Bide bize doktor herhangi bir muzigi acabilirsin, klibini izleyebilir demisti. Mesela atiyorum Mustafa Sandal-araba sarkisinin izleyebilir. Cizgi film tarzindaki muzikler vs olumsuz etkiliyormus. Tvde müge anli varsa zaten cocuk oturup izlemez.

Bu yuksek ses meselesi isitme kaybiyla ilgili.

Belli bir yasin üstündeki insanların tv-teledon kullanmadan sadece cocuk bakmasını bekleyemezsiniz. Onlarin şu an dinlenmelwri gereken zamanı cocuk bakimina harciyolar. Biseyler soylerken karşnızdakinide dusunmelisiniz
İzliyorlar bence. En azından dinliyorlar. Ve çok kötü etkiliyor onları. Oğlum 3.5 yaşında ve geçen TV de haber görmüş. Gazze ile ilgili. Ölü sayısını söylerken kim öldü diye sordu, gerçekten mi sakaciktan mi dedi vs.

Ne babanızı değiştirebilirsiniz ne de annenize babam gelmesin diyebilirsiniz bunu kabul edin olmuyorsa bakıcıya verin ki ne kadar güvenebilirsiniz

İki ufak çocugum var,çalışan anneyim,bakıcı kreş ikilisiyle ailelerden sıfır destek alarak büyüttüm, büyütmeye devam ediyorum
bir yandan ev hayatı,bir yandan iş hayatı.
35 yaşındayım,şimdiden büyüsünlerde bende istediğim kaygısız stressiz hayatımı yaşayayım diyorum,ilerde kızlarım bana çocuk baktırmak isterse tepkim tavrın ne olur kestiremiyorum,bu bilinçte oldum her zaman,o yüzden her iki aileyide bu yüke hiç sokmadım.
Şu kayınvaleri,anneleri topluca bı salsak mı artık.
Yeterince yorgunlar,yıllardır bir hayat mücadelesi,sizin için demiyorum ama birde baktırdıgı yetmiyor,kurallar koyuyor,bakımını beğenmiyor vs vs..
Allahım ben yaşamam inşallah bu durumu

Herkese merhaba;

15 aylık bir oğlum ve aktif bir çalışma hayatım var. Çok şükür ki oğlumla annem ilgileniyor ve kendisinin eğitimci geçmişi olması sebebiyle de etkinlikten tutun da bu yaş emsalinde çocuklara verilebilecek her şeyi vermeye çalışıyor.
Gözüm arkada değil çok şükür 🙏

Ailemle yakın oturduğumuz için genelde babam da bize geliyor ve oğlumun büyük anne ve dedesi ile büyüyor olmasından memnunum. Sorunum şu ki babam inanılmaz yüksek sesle tv izliyor, sıklıkla telefonla uğraşıyor ve dolayısıyla oğlum da telefonu eline almak istediği için hem yüksek sese hem de ekrana maruz kalmış oluyor.

Eşim de ben de tv kültürü olan insanlar değiliz, alışkanlık bu ya çok yüksek sesle de konuşmayız. Bu yüzden de belki tv sesi bana yüksek geliyor olabilir diyeceğim ama yok, gerçekten yüksek dinliyor ben 4 odan öteden kapı kapalı olduğu halde konuşulanları anlayabiliyorum..

Bugün eve geldiğimde oğlumda aşırı bir hırçınlık farkettim, elimdeki telefonu gördüğünde ısrarla istemeye ve vermeyince de ağlayıp mızırdanmaya başladı. Ben de onunla konuşur gibi ‘oğlum sana telefon yok ekran yok sen daha küçüksün iyiden iyiye bağımlı oldun’ gibi bir şeyler söyledim, babam duysun diye aslında.

Bir başkası böyle bir konu açsa uygun bir dil ile söyle durumu derdim ama babam aşırı alıngan bir insan. Böyle bir şeyi söylediğim zaman belki al çocuğuna kendin bak o zaman bile diyebilir ve ben hem işteki stres hem annelik mesaisinde bir de bunun duygusal yükünü kaldırmaya hiç hazır hissetmiyorum kendimi..

Aslında annem biraz babamı salsa adam kendi evinde kalacak, annem de ben işten geldikten sonra kendi evine geçmiş olsa sorun çözülecek ama işte gel gör ki hayatta her şey istediğimiz gibi dört dörtlük olmuyor.

Bu bir soru sorma değil bir iç dökmesi oldu belli ki..

Böyle düşününce ilerde oğluma bu duygusal yükü yüklemeyeceğim, bana belli dozlarda eleştirisini de yapabildiği fikirlerini söylemekten çekinmediğini bir ortam kuracağım diyorum ama kısmet.

Bir gün kendimizi en yakınlarımıza daha rahat ifade edebileceğimiz günlere kavuşmak dileğiyle.
Umarım..
🌷
Ay telefonu eline almak istemesi EKRANA MARUZ KALMAK değil ama ya abartmayın. Kırk yaşındayım sobalı evde televizyonlu odada geçti bütün yaşlarım, derslerimi de öyle çalıştım, okul birincisi üstün zekalı ve birden çok alana yeteneği olan bir çocuktum. Telefon tablet vs ayrı, televizyon ayrı kesinlikle. Telefona tablete biz bu yaşımızda bakınca biz bile aptallasiyoruz ama TV öyle bisi değil uzmanlar hem abartiyo TV isini hem de muhtemelen kolaylarina geliyor

Herkese merhaba;

15 aylık bir oğlum ve aktif bir çalışma hayatım var. Çok şükür ki oğlumla annem ilgileniyor ve kendisinin eğitimci geçmişi olması sebebiyle de etkinlikten tutun da bu yaş emsalinde çocuklara verilebilecek her şeyi vermeye çalışıyor.
Gözüm arkada değil çok şükür 🙏

Ailemle yakın oturduğumuz için genelde babam da bize geliyor ve oğlumun büyük anne ve dedesi ile büyüyor olmasından memnunum. Sorunum şu ki babam inanılmaz yüksek sesle tv izliyor, sıklıkla telefonla uğraşıyor ve dolayısıyla oğlum da telefonu eline almak istediği için hem yüksek sese hem de ekrana maruz kalmış oluyor.

Eşim de ben de tv kültürü olan insanlar değiliz, alışkanlık bu ya çok yüksek sesle de konuşmayız. Bu yüzden de belki tv sesi bana yüksek geliyor olabilir diyeceğim ama yok, gerçekten yüksek dinliyor ben 4 odan öteden kapı kapalı olduğu halde konuşulanları anlayabiliyorum..

Bugün eve geldiğimde oğlumda aşırı bir hırçınlık farkettim, elimdeki telefonu gördüğünde ısrarla istemeye ve vermeyince de ağlayıp mızırdanmaya başladı. Ben de onunla konuşur gibi ‘oğlum sana telefon yok ekran yok sen daha küçüksün iyiden iyiye bağımlı oldun’ gibi bir şeyler söyledim, babam duysun diye aslında.

Bir başkası böyle bir konu açsa uygun bir dil ile söyle durumu derdim ama babam aşırı alıngan bir insan. Böyle bir şeyi söylediğim zaman belki al çocuğuna kendin bak o zaman bile diyebilir ve ben hem işteki stres hem annelik mesaisinde bir de bunun duygusal yükünü kaldırmaya hiç hazır hissetmiyorum kendimi..

Aslında annem biraz babamı salsa adam kendi evinde kalacak, annem de ben işten geldikten sonra kendi evine geçmiş olsa sorun çözülecek ama işte gel gör ki hayatta her şey istediğimiz gibi dört dörtlük olmuyor.

Bu bir soru sorma değil bir iç dökmesi oldu belli ki..

Böyle düşününce ilerde oğluma bu duygusal yükü yüklemeyeceğim, bana belli dozlarda eleştirisini de yapabildiği fikirlerini söylemekten çekinmediğini bir ortam kuracağım diyorum ama kısmet.

Bir gün kendimizi en yakınlarımıza daha rahat ifade edebileceğimiz günlere kavuşmak dileğiyle.
Umarım..
🌷
Babana tv ile baglanti olan kulaklik alabilirsiniz direk cözüm bu 💁🏼 telefon konuda pek bi cözüm yok 😁 Allah kolayligi versin cidden zor. benim babamda tvyi yüksek sesle izler.. diger odada duyuyorum maalesef sabah aksam furbol 😒
Bana kalsa sonuçta annelerine babalarina güvenerek cocuk yapmadin herhalde annen baban baksin diye mi cocuk yapilir.. kendin dogurduysan kendiniz bakmalisiniz zaten yaslandilar iyice yoruldular kirilmasinlar diye birsey diyemiyorlar 🥲

X