Bebeğim mamayı kabul etmiyor

Mari0808

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2020
92
21
Bebeğim 11 aylık olcak, sadece anne sütüyle beslendim, ek gıdayı pek sevmedi, arada çorbalar tedikleeimizden vs tadımlar derken amca o kadar, asla o meşhur meyve püreleri mamalarını sevmedi, şimdi hem sütüm azaldı hem de p.tesi işe başlayacağım, mama aldık aslında 1 ay önce ara ara veriyorduk çoğunlukla alıyordu ama son zamanlar da almıyor hiçbir şekilde emzirmeyip mama vermeyi bile denedik ama ağlıyor yine de almıyor. Zaten çok zayıf, geçen hafta ishal olmuştu iyice kilo verdi, şurupları zar zor içiriyorduk onun etkisi olabilir mi. Eşim evden çalışıyor, o bakacak ve çok endişeliyim ne yiyecek diye, sütüm sağıp bırakacak kadar yok maalesef, gün içinde aç kalmasın diye sık sık emzirmeye çalışıyorum

Son düzenleme:
Mamadan muhallabi yapıp verebilirsiniz. Benim bebeğim anne sütüyle beslendi ama tek meme emdiği için aç kalır endişesi ile pirinç ununu pişirip sonra toz mamayla karıştırıp muhallebi olarak veriyorum her gece yatmadan önce. Çünkü biberonu istemiyor.
Evden çalışan biri bebeğe nasıl bakacak allah kolaylık versin size.

Mamadan muhallabi yapıp verebilirsiniz. Benim bebeğim anne sütüyle beslendi ama tek meme emdiği için aç kalır endişesi ile pirinç ununu pişirip sonra toz mamayla karıştırıp muhallebi olarak veriyorum her gece yatmadan önce. Çünkü biberonu istemiyor.
Evden çalışan biri bebeğe nasıl bakacak allah kolaylık versin size.
Toz mama bildiğimiz formu mamayı değil mi? Eşimin mesaisi öğleden sonra, ben öğretmenim, benim de yarım gün

Aldığınız marka mamanın tadı ona uygun olmayabilir. Aklıma başka bir şey gelmedi çünkü benim bebeğim de her mamayı içmiyor her kavanoz mamasını yemiyordu. Şuan iki yaşında çok seçici yine.

X