Bebeğim üşüyor mu?

leialila37

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2020
167
295
Kızlar bebeğim üç aylık havalar artık serinledi diye uyku tulumu aldım çünkü kundak yaptırmıyor ve üzerine örtü örtünce de geceleri bir şey olur korkusundan uyuyamıyorum. Birkaç defa battaniyesiyle kafasını örtmüşlüğü var çünkü. Şuan 1.6 tog uyku tulumu aldım oda sıcaklığına göre içine kısa kol tulum giydirip yatırıyorum. Ayakları kapalı ama başı açık. Yanakları hep soğuk oluyor göğsüne ensesine bakıyorum sıcak ama yüzü hep soğuk. Üşüyor mudur acaba. Kafasına şapka da giydiremiyorum onu da yüzüne indiriyor.

Şapka ben hiiiç giydiremedim kafa fıldır fıldırdı. Göğsü önemli biliyosunuz. Ev kaç derece oluyo?

Kızlar bebeğim üç aylık havalar artık serinledi diye uyku tulumu aldım çünkü kundak yaptırmıyor ve üzerine örtü örtünce de geceleri bir şey olur korkusundan uyuyamıyorum. Birkaç defa battaniyesiyle kafasını örtmüşlüğü var çünkü. Şuan 1.6 tog uyku tulumu aldım oda sıcaklığına göre içine kısa kol tulum giydirip yatırıyorum. Ayakları kapalı ama başı açık. Yanakları hep soğuk oluyor göğsüne ensesine bakıyorum sıcak ama yüzü hep soğuk. Üşüyor mudur acaba. Kafasına şapka da giydiremiyorum onu da yüzüne indiriyor.
Bebeklerde hep oyle olur,burnuna dokunun burnu soguksa ozaman usuyodur. Benimde oglum 7 aylik tulum giydiriyorum geceleri tepinik uzerini aciyo o yuzden usuyo.

Yuz burun kulak eller her zaman soguk olur

Her zaman derken
Yani vucudunda dıger yerlerine gore bıkac derece dusuk olur

Zaten ınsanın termometresı ense altı ve göğüstür

genellikle 20-22 derece arası. Valla ben de giydiremiyorum
Sadece göğsü ve sırtı ömemli benimki 2 yaş 20 22 derece arası sadece 1 tog giyiyo içte sadece kolsuz çıtçıtlı body ama aynı sicaklıkta 2.5 tog giydiren arkadaşım var daha ince giydirince soğuk oluyo çocuk üşüyo. Bu bebeğinize de bağlı.

Oda 23-24 derece bandında. 1 tog ile yarım body giydiriyordum gerçekten bebeğim üşümüyor adeta kutuplarda gibi oluyor. Elimdeki tulumlar hep 1 tog, içine normal pijama giydirdim. Biraz normale döndü. Gerçekten bebekten bebeğe de değişiyor ama yüzüne bakarak değil bence ense/ boyun göğüs civarına bakarak anlamaya çalışın.

Her zaman derken
Yani vucudunda dıger yerlerine gore bıkac derece dusuk olur

Zaten ınsanın termometresı ense altı ve göğüstür
yüzüne her dokunduğumda yanakları soğuk bu ara da üşüyor mu diye çok kafama taktım kpmtrol ediyorum sürekli ellerimle ısıtmaya falan çalışıyorum

Merhaba, benim bebeğim 118 günlük, e bebekten 2,5 tog uyku tulumu kış ayları için almıştım. Üşüdüğünü düşündüğümüz için Düşük ısıda kombi açtık oda ısımız 23-24 derece olmasına rağmen dün gece bebeğimin bu uyku tulumu ( içinde uzun /kısa zıbın + pijaması ) ile sırtı göğsü buz gibiydi , vücut ısısı 35,5 derece oluyor. İçine bir kat daha giydirdim fakat bebeğim üşümüştü, sabaha kadar gaz sancısı ile kucağımda uyudu.acaba tog değeri mi yanlış,
Kullandığınız ve memnun kaldığınız iyi ısıtan uyku tulumu önerilerinizi de alabilirim .
Yorgan ya da battaniye kullanamam çünkü yüzüne çekiyor ve kapatıyor.

Merhaba, benim bebeğim 118 günlük, e bebekten 2,5 tog uyku tulumu kış ayları için almıştım. Üşüdüğünü düşündüğümüz için Düşük ısıda kombi açtık oda ısımız 23-24 derece olmasına rağmen dün gece bebeğimin bu uyku tulumu ( içinde uzun /kısa zıbın + pijaması ) ile sırtı göğsü buz gibiydi , vücut ısısı 35,5 derece oluyor. İçine bir kat daha giydirdim fakat bebeğim üşümüştü, sabaha kadar gaz sancısı ile kucağımda uyudu.acaba tog değeri mi yanlış,
Kullandığınız ve memnun kaldığınız iyi ısıtan uyku tulumu önerilerinizi de alabilirim .
Merhaba ben lcwden 2.5 tog tulum aldım. 2.5 olan çok sıcak tutuyor bezini alacağım zaman farketmiştim vücudu çok sıcaktı ben de terler de hasta olur diye onu daha soğuklarda giydirmeye karar verdim şimdilerde giydirmek için 1.6 tog aldım bunun da içine yarım kollu zıbın giydirince içim rahat etmedi uzun kollu giydiriyorum bu da vücudunu sıcak tutuyor. Vücudu soğuk olsa bi kat daha giydiririm ama vücudu sıcak benim aklıma takılan yanaklarının soğuk olması

Çok şaşırdım. Tulumun yakası filan mı açık geliyor vucudunu saramıyor acaba? Ben 24-25 derecede normal pijama takımıyla 26 dan sıcak olunca da t-shirtle yatırıyorum.

Eman bebekle ilgili hiçbir fikrim yok ama yanakları soğuk oluyor deyince gözümde aşırı tatlı bi görüntü canlandı. Allah bağışlasın demeye geldim 🫶🏿

Çok şaşırdım. Tulumun yakası filan mı açık geliyor vucudunu saramıyor acaba? Ben 24-25 derecede normal pijama takımıyla 26 dan sıcak olunca da t-shirtle yatırıyorum.
Evet tam sarmıyor, ayına göre önden gittiği için marta kadar giydiririm diye 1 yaş almıştım. 9 ay bedenli uyku tulumu almıştım eve geldiğimde bedeni 6 ay normal tulum bedenine 68 cm eşitti bebeğime olmadığı için iade edip bir yaş aldım. En azından öğrenmiş oldum. 2. Tulumu alacaktım bedenine göre alırım . Çok teşekkür ederim

Markası cok onemli...
Icındekı elyaf, elyaf degıldir mesela

X