Bebeğim ve mama konusu

truvalikiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2023
18
3
29
Arkadaşlar merhaba, bebeğimi malesef mama ile besliyorum sorum şu ki bebeğim gece acıkınca mutfağa koşup mama hazırlıyorum bu sırada o çok ağlıyor bir kaç dk sürüyor ama üzülüyorum, bebeğini mama ile besleyen varsa eğer nasıl hızlı ve pratik mama hazırlayabilirim kullandığınız bir ürün vs varmı nasıl yapıyorsunuz en hızlı sütüm gelseydi hiç böyle sorun olmayacaktı ama işte kısmet.

Canım güzel bir termos al. Onu başucunda bırak. Lazım oldukça termostan mamayı hazırlarsın

Termosa ılık su koy, oradan az vakit kazanırsın. Bi de bence artık uyanacağı saatleri öğrenmişsinizdir. Alarm kurup o uyanmadan 15 dk önce kalkarsanız uykuda mamayı içip uyumaya devam eder

Arkadaşlar merhaba, bebeğimi malesef mama ile besliyorum sorum şu ki bebeğim gece acıkınca mutfağa koşup mama hazırlıyorum bu sırada o çok ağlıyor bir kaç dk sürüyor ama üzülüyorum, bebeğini mama ile besleyen varsa eğer nasıl hızlı ve pratik mama hazırlayabilirim kullandığınız bir ürün vs varmı nasıl yapıyorsunuz en hızlı sütüm gelseydi hiç böyle sorun olmayacaktı ama işte kısmet.
Mamayla büyüyen bi çok bebek var sorun etmeyin malesef demeye bile gerek yok yani bende hem anne sütü hem mama veriyorum geceleri sadece emzirdiğim için rahatım çok şükür de sizin de düzeniniz oturur ağlamasına kıyamıyorsanz bi termos alın yatmadan sıcak suyu koyun baş ucunuza hızlıca yapın verin zaten zamanla o uyanmadan siz saatini ezberleyeceksiniz mamasını hazır edeceksinz ya da o siz hazırlarken beklemeyi öğrenecek hızlıca hazırlayacaksınız inşallah bebeğinizle dünyanın en güzel bağı ve mutluluğunu yaşarsınız 😍

Bebisin uyanma saati bellidir, o saatlerde bebisten once uyanirsaniz kolay olur. Evde surekli kaynamis sogumus su bulunsun. Toz mamayi biberonda hazir bekletin gece yatak odasinda. Kaynamis ilimis su da yatak odanizda olsun. Bebis uyanir uyanmaz karistirip verirsiniz.

Ben ocakta ufak çelik tencerede her zaman ocağın üstünde durur su koyardim agladiklari zaman ( ikiz benimkiler) alismisim çoğul eki kullanmaya 🤦‍♀️hemen yakardım ocağı 15 saniye sürmüyor ısınması 1 dakikadan daha az sürede mama yaptigimi biliyorum bu şekilde yapardım termos bana yetmiyordu daha ugrastiriyordu bu sekildede yapabilirsiniz dünya para verdik mama makinesine bir de 2 tane aldık hiç gerek yokmuş meğer büyüdükçe ictikleride arttığı için yetmiyordu busekilde

Termos alın yattiginiz odaya en kolay çözüm bu bende mamayla besliyorum bebeğimi gayet sağlıklı hiç korkma mama zehir değil sonuçta 😊

Bir termosta kaynamış soğumuş su olacak, diğer termosta geceden kettleda kaynattıgınız sıcak su . Biberonda hazır ölçülmüş toz maması. Bu şekilde en hızlı , biberona önce soğumuş sudan koyun sonra bıraz sıcak su . Sıcaklığına bakıp ona göre biraz daha sıcak su ya da soğuk su eklersiniz, bir dakikanızı almaz. Ondan önce kalkıp hızlıca hazırlar hatta o uyanmadan kucağınıza alır rüya beslemesi yaparsınız

Ben bu işte uzmanım desem yeridir şimdi tane tane yazıyorum. Ama öncelikle şunu söylemek istiyorum lütfen kendini üzme bebeğine sevgiyle bakarak dokunarak okşayarak biberonuyla mama verdin mi emin ol hiçbir eksiği olmayacak . Ben çok yıprattım zamanında kendimi hepsi geçti ve keşke o kadar üzmeseydim kendimi diyorum şimdi.

Benim dev kadrom şöyleydi:
1 termos sıcak su
1 termos kaynatılmış soğutulmuş su
1 adet ebebekte satılan mama koyacağımız üç bölmeli ölçeklendirlmiş kap (bu çok pratik)
3 adet biberon ( gece yıkamakla uğraşmamak için)

Mamayı hazırlarken mesela bir ölçek sıcak su koy üstüne soğuk sudan ekle (içilme derecesine hemen ulaşırsın böylece beklemezsin soğumasını) bu cok önemli bir ayrıntı. Tüm arkadaşlar tek termosla ilerliyor bu bana saçma gelmişti mama yapıp bide soğumasını beklersem çocuğum inletir her yeri :)) neyse sonra suyu koyduk mu koyduk üstüne de mama ölçeğinde bulunan kaç ölçekse o mamayı ekledik ve karıştır hazırr :)

Sevgiyle büyüsün 🌸

Stanley termosum var yatmadan önce ona su koyarım mama kutusunu da getiririm odada durur bebek uyanınca veriyorum. Birde kalan mamayı falan da veriyorum 2 3 saatte bir şey olacağını düşünmüyorum. Üstüne biraz sıcak su ekleyip karıştırıyorum ılısın diye.

Çok teşekkür ederim herkese peki hangi marka termos kullanıyorsunuz iyisi hangisi
Ben kiwininkini kullanıyorum üstünde dijital derecesi var su soğuduğunda anlıyorum hemen bende de bi termos birde matara var matarada da kaynamış soğumuş su var sıcak suyla karıştırıyorum şu ölçekli mama kapları gerçekten çok işe yarıyor geceleri 70-80 lira bişey dışarı çıkarken de koca mama kabını yanımda taşımıyorum ona ölçekleri koyıyorum benimki 5 ölçek içiyor mesela 3 bölmesi var her birine 5 koyuyorum 2 şer saatten 6 saati kurtarıyor en azından birde emzik verebilirsin tutuyorsa eğer o ağladığı zamanlarda yada babası varsa kaldır onu 2 dk pışpışlasın öyle kös kös yatmasınlar işe gidiyorlar diye Bizim işimiz daha ağır

X