Bebeğim yarım saate bir uyanıyor yardımmm

birprensannesii

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
146
-162
24
Bebeğim 5 günlük iken topuk kanı için sağlık ocağına götürdük hemşire bebek sarılık olmuş sık sık emzirmen lazım yarım saate bir emzir dedi utanmıyor dedim ayaklarına vur zorla uyandır dedi bende kıyamıyorum dedim oda iyiliği için bunu yapmak zorundasın bebek açlıktan sarılık olmuş dedi neyse eve geldim 2.3 gün boyunca yarım saate bir bebeğimi ayaklarına vurarak uyandırdım emzirdim geceleri de aynı şekil sonra annm bna kızdı bırak biraz bebek uyusun dedi yarım saate bir uyandırılmaz dedi bebeğim şuan 7 ay 12 günlük yarım saate bir uyanıyor çok nadir bazı günler 1.5saat kadr uyumuşluğu var ne yapmam gerekiyor bide meme bağımlısı sürekli meme istiyor

@Kbra47 Gündüz her agladiginda gece 2 saatte bir emzirseniz yeterdi sarılık geçene kadar. Doğru demiş anneniz. Kaç aya kadar yarım saatte bir emzirdiniz? Neyse çözüm olarak her uyandığında meme vermeyin mesela 3 saate bir uyandığında verin erken uyanırsa nasıl uyutuyorsaniz öyle uyutun konuşmayın uyaran vermeyin ışık açmayın. Gündüz nekadar uyuyor bilmiyorum ama 3 uyku 1 saatlik yeter fazla uyursa uyandırın. Birde akşam kaçta yatiyorsa son uykudan uyanması arasında ,3 saat olsun. Uyku aralıkları çok önemli yani. Biraz zorlar ama siz kararlı olursanız düzeni sever bebekler. Hergun aynı saatte uykuya götürün gecede gündüzde alışır çabuk. En geç 9 da uykuya yatırın gece uykusuna.

Son düzenleme:
@Kbra47 Gündüz her agladiginda gece 2 saatte bir emzirseniz yeterdi sarılık geçene kadar. Doğru demiş anneniz. Kaç aya kadar yarım saatte bir emzirdiniz? Neyse çözüm olarak her uyandığında meme vermeyin mesela 3 saate bir uyandığında verin erken uyanırsa nasıl uyutuyorsaniz öyle uyutun konuşmayın uyaran vermeyin ışık açmayın. Gündüz nekadar uyuyor bilmiyorum ama 3 uyku 1 saatlik yeter fazla uyursa uyandırın. Birde akşam kaçta yatiyorsa son uykudan uyanması arasında ,3 saat olsun. Uyku aralıkları çok önemli yani. Biraz zorlar ama siz kararlı olursanız düzeni sever bebekler. Hergun aynı saatte uykuya götürün gecede gündüzde alışır çabuk. En geç 9 da uykuya yatırın gece uykusuna.
Teşekkür ederim deniycem gece uyumuyor öğelen 12 kadr uyuyor tabi meme emiyor arada

Aptamil uygulamasında eğitimler var. Seda Özcan diye bir hanımefendi tamda sizin bu konunuzla ilgili eğitimler vermiş. Ücretsiz. Onu dinleyip uygulayarak sorunları çözebileceğinizi düşünüyorum. Hem memesiz uyutma hemde uyku eğitimi vermeden nasıl düzen oluşturulur çok güzel anlatıyor.

X