Bebegime emzik alıştırma

Cicegiimmbe

😍hayatguzel
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2011
1.825
347
Arkadaşlar merhaba bebegim 3bucuk aylık emzik alıp cikariyor diliyle dolandirip atıyor kaç denediysem olmadı ve çok uykusuz çok gazlı bir bebek elimden gelen herseyi yapıyorum rahatlatıyorum ona rağmen hiç uyumuyor yatttigi ile kalktigi 5 dk oluyor nadir uyuma oda denk gelirse siz emzigi nasıl alistiridniz yada bi emzik varmi alır dediginiz uyumadiginicin de üzülüyorum gozleri hep uykulu ve emzik alırsa daha rahat olacağını düşünüyorum

Şu an çok normal bir süreç yaşıyorsunuz. 3-4 ay arası uyku atağı olur. Büyük bir atak oluyordu o arada. 4. Ayı geçsin oturacaktır bir şeyler. Emziğe alışırsa da emzik düştü diye uyanıyorlar çok bir şey farketmiyor. İstemiyorsa da istemiyordur. Alıştırma yöntemi yok bence.

Ben kızıma ne yaptiysam olmadi 10larca çeşit emzik aldım, bazı bebeklere ne yaparsan yap emzigi tutturamiyorsun.
Bebeğe sadece kendi sutunu mu veriyorsun yoksa formül mama da kullanıyormusun canım?

Şu an çok normal bir süreç yaşıyorsunuz. 3-4 ay arası uyku atağı olur. Büyük bir atak oluyordu o arada. 4. Ayı geçsin oturacaktır bir şeyler. Emziğe alışırsa da emzik düştü diye uyanıyorlar çok bir şey farketmiyor. İstemiyorsa da istemiyordur. Alıştırma yöntemi yok bence.
Olabilir canım ve sürekli ağlama modunda nasıl atlaticaz bakalım inşallah sanırım oda gazdan

Ben kızıma ne yaptiysam olmadi 10larca çeşit emzik aldım, bazı bebeklere ne yaparsan yap emzigi tutturamiyorsun.
Bebeğe sadece kendi sutunu mu veriyorsun yoksa formül mama da kullanıyormusun canım?
Sütüm yok maalesef hipp miydi mama

Son düzenleme:
Sütüm yok maalesef oldu ve kesildi ben erken dogum yaptim 6bucuk aydır kuvezde idi 1hafta oldu meleğim cikali ama hiç uyuyamiyor sanki şuan mama veriyoru
Kuzum ozman keçi sütü olan formül mama vermeni oneririm. Kesinlikle sancısı 2 güne kesilecek göreceksin. Bende ayni derdi çektim, 2 aya yakin aşırı kolik bir bebekti. Nezman keçi mamasina geçtik herşey düzeldi. Birde karın üstü yatırdım hep(bebeğine güveniyorsan kafasını çevirme durumu tamamsa ters yaptırabilirsin, agrisini hafifletip daha rahat uyur) uyku da besin sayılıyor şimdi onlara, biraz uzun uyuması iyi olacak.

Kuzum ozman keçi sütü olan formül mama vermeni oneririm. Kesinlikle sancısı 2 güne kesilecek göreceksin. Bende ayni derdi çektim, 2 aya yakin aşırı kolik bir bebekti. Nezman keçi mamasina geçtik herşey düzeldi. Birde karın üstü yatırdım hep(bebeğine güveniyorsan kafasını çevirme durumu tamamsa ters yaptırabilirsin, agrisini hafifletip daha rahat uyur) uyku da besin sayılıyor şimdi onlara, biraz uzun uyuması iyi olacak.
Kafasin cevirebiliyor ama çıkarken hemşiresi biz burda yatırdık ama sen yinede evde yatırma uyucaksin takip edemezsjn belki dedi deneyeceğim bi mama dediler arkadaşlarda bana hipp die oda keçi sutluymus

Kafasin cevirebiliyor ama çıkarken hemşiresi biz burda yatırdık ama sen yinede evde yatırma uyucaksin takip edemezsjn belki dedi deneyeceğim bi mama dediler arkadaşlarda bana hipp die oda keçi sutluymus
Sabah uykularinda dene gozlemlemen kolay olur belli bir süre gece karın üstü yatırma, ben kızım 7 günlüktu ters yatırıyordum çünkü sadece öyle uyuyabiliyormdu.
Bu arada bebeğe biraz su ver bakalim canım icecek mi, çünkü anne sütü almıyor dolayısı ile su ihtiyacını karşıliyamiyor olabilir, inek mamasi vrrdigin için daha cok suya ihtiyac duyuyor olabilir. Doktorumu önerileri bunlar bizdd işe yaramisti, umarım sizde de yarar.
Keçi mamasini kesinlikle dene canım.

Sabah uykularinda dene gozlemlemen kolay olur belli bir süre gece karın üstü yatırma, ben kızım 7 günlüktu ters yatırıyordum çünkü sadece öyle uyuyabiliyormdu.
Bu arada bebeğe biraz su ver bakalim canım icecek mi, çünkü anne sütü almıyor dolayısı ile su ihtiyacını karşıliyamiyor olabilir, inek mamasi vrrdigin için daha cok suya ihtiyac duyuyor olabilir. Doktorumu önerileri bunlar bizdd işe yaramisti, umarım sizde de yarar.
Keçi mamasini kesinlikle dene canım.
AA demeyi unuttum mama içtikten sonra biraz suda veriyorum canımm evet anne sütü almadığı için ver demislerdi

Benim anladığım kadarıyla bebeklerin geneli ya 20 liralık bakkal emziğini tutuyor ya da Philips avent😂

Benim bebeğim ilk başta tutamıyodu belki de küçük olduğu içindi saniyede bi düşüyodu vermekte istemiyodum aslında ama zamanla ihtiyaç oluyormuş şimdi biraz daha iyi tutuyor yine de düşüyor sadece uyurken uyumazsa ağlarsa veriyorum, uyuyunca kendi bırakıyor ya da ben alıyorum.
Wee baby gece gündüz emziği aldık onla da ısrar ettik başka emzik almadım zaten fazla emziğe alışmasın modundaydım 😃

X