Bebegimi ayağimda sallayarak uyutuyorum 😔

dilarau

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2024
16
2
27
4 aylık bebeğim var ve ben sadece ayağımda sallayarak uyutabiliyorum.
En baştan beri istememe rağmen kolayıma böyle gelince malesef bu yönteme başvurdum.
Uyku eğitimi vs almaya fırsatım yok.
Bu alışkanlık kendiliğinden son bulmaz mi?😔
Ben bebeğime verimli bir uyku sağlayamıyorum..
Bir de simdi uyutup bıraktığımda hemen uyanıyor kaç aydan sonra uyutup bıraktığımda uyumaya devam edecek acabaa ?

4 aylık bebeğim var ve ben sadece ayağımda sallayarak uyutabiliyorum.
En baştan beri istememe rağmen kolayıma böyle gelince malesef bu yönteme başvurdum.
Uyku eğitimi vs almaya fırsatım yok.
Bu alışkanlık kendiliğinden son bulmaz mi?😔
Ben bebeğime verimli bir uyku sağlayamıyorum..
Bir de simdi uyutup bıraktığımda hemen uyanıyor kaç aydan sonra uyutup bıraktığımda uyumaya devam edecek acabaa ?
Kendiliğinden son bulmaz çevremden gördüğüm kadarıyla 4 5 yaşına gelmiş hala ayağında sallayan vardı, henüz 4 aylık biraz zorlansanız da değiştirebilirsiniz başka yöntem bularak belki başlarda uyumaz ağlar ama illaki alışır

Vallaha benim ilk cocugumda sadede ayagimda sallayarak uyurdu başka tür mümkün değil uyumadı.
İkinci kızım yatağına koyarım kendi uyur.
Yani bu seninle alakalı değil çocuğun isteği ile de alakalı olabilir.
Benim ilk çocuğum 2 yaşından sonra anca ayağımdan bırakınca kendi uyumaya başladı 2 bucuk yaşında da zaten ben yanında yatarak uyutmaya başladım. Şuan 5 yaşında kendi kendine uyuyor çok şükür.
Kızım 3 yaşına girecek o hep kendi kendine sağ olsun hiç yormaz beni 😁 ancak erken uyutmak istersem sallarım çok geceye kalmasın diye bazen akşam 10 a geliyor hala zıplıyor mesela o zamanlar anca..

Üstüne düşerek değiştirebilirsiniz iyice alismadan önce ayağınızda daha yavaş sallayarak başlayın çok çok hafifce sallayarak. Daha sora kucahiniz da hafif öne arkaya giderek uykuya daldırıp biraz yerine koyup agladiginda yanına uzanın pişpişleyin öyle öyle alışır ama üstüne çok düşün benim kızımda sallanmaya alışmıştı hatta kendi sallıyordu kafasını ama bı salladim bı sallamadim beşiğini ya da çok hafifçe biraktirdim iistesede şuan öyle sürekli sallamiyorum hafif pişpişle sallayıp birakiyorum benim kızıma kalsa istiyor ama ben yapamıyorum ikizi var çünkü zamanım yok saatlerce sallamaya oda buna alıştı mecbur

Son düzenleme:
Şimdi gelip herkes uzman gibi akıl verecek ve daha kötü olacaksın. Bebelerde bazen ne yaparsan yap onlar nasıl istiyosa o olur. Memeyi bıraktıktan sonra gece tekrar dalabilmesi icin koca iki yaşı aşmış çocuğu bir dönem ayağında sallayan eğitimci hatta eşi çocuk doktoru tanıdıklarım oldu. Ben uyku işlerini halledememis bi anayım. Çocuk da aşırı dirençli benim de beceriksiz olduğum yönler var farkındayım.

Şimdiye dek gözlemlediklerimden şunu söyleyebilirim. Rutinler iyidir. Istikrar iyidir. En doğru yöntem deneme yanılmayla bulduğumuz çocuğun da kabul ettiği yöntem.

Kayınvalidem neredeyse 2 yaş çocuğuna bakıyodu görümcemin iki uyku yaptırıyodu 1.5 saatten günde Ve çocuk yine 9da filan uyuyodu. Benimki o zamanlar 1.5 yaş idi günde tek uyku 1.5 saat. Ve gece uyanıp gezmesin diye onda filan uyusa diye gözünün içine bakıyoduk. Daha erken uyusa kalkıyodu gece uykusu bitiyodu resmen. Falan filan...

X