Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebeğimin ilk dişi çıkıyo galiba...

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

gulsan38

güneş doğuyor....
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2010
3.121
72
kızlar 6 aylık oğlumun dünden beri 37-37,5 derece ateşi var.gecede uyumadı.devamlı bişeyleri ısırmak istiyo. sabah ağzına baktım sol taraftaki azı dişlerinden biri kabarmış sanırım dişi çıkacak. çok huzursuz. rahatlaması için yada ağrısını azaltmak için bi tavsiyeniz varmı.
ne salyası akıyo ne kulaklarıyla oynuyo nede ishal oldu.diş çıkarma belirtileri yok ama dişeti kabarmış oynayınca bağırıyo sonra rahatlıyo napıcam bana yardımcı olun lütfen.bilmiyorumkismile

ilk dişi mi çıkıyo azı dişi demişsinizde azı dişleri için çok erken daha eğer yan kesici dişlerse çıkan sadece huzursuzlukla çıkabilir ille başka belirtiler olacak diye bişey yok ateşi olmayabilir sadece bişeyleri ısırıp rahatlamak isteyebilir huzursuz olur oğlum öyleydi azı dişleri çıkana kadar ağrı kesici şurup verebilir ve rahatlatıcı jel sürebilirsiniz

evet ilk dişi çıkıyo.yeğeniminde ilk azı dişi çıkmıştı.:emir_bebek: inşallah bi an önce çıkar öğleden sonra dr götürcem dr bi ilaç verir herhalde ağrıları için.teşekkür ederim.

ilk diş azı Allah yardımcınız olsun çok zor çıkıyolar bir yerde ilk diş azıysa araştırılmalı diye işey okumuştum ama ne derece doğrudur bilemiyorum

dr aradım şimdi. bazı bebekler önce azı dişini çıkarabilirmiş korkulacak bi durum yok diyo. d vitamini vermeyi ihmal etmeyin dedi.sadece ağrı kesici ateş düşürücü şurup verin jel falan sürmeyin dedi. soğuk havuç falan kemirsin diyo iyi gelirmiş. içim rahatladı biraz.

gece hiç uyumadık zaten ağlaya ağlaya uyandı durdu.saat 4ten sonrada hiç uyumadık oturduk:emir_bebek: parmağımla dişini kaşıyınca rahatladı azkaldı ağzında parmağımla uyuyacaktı sıpakaydirigubbakcemile3 hastalık falan olmasında tek derdimiz diş olsun geçer inşallah bugünler. uykusuzluğa alıştım zaten:bbo:

inşallah Allah hastalık vermesin doğru söylüyosun bugünler geçecek inşallah ah o uykusuzluğa bi de ben alışsam

X