Bebeğimin karnındaki yaralara çözüm bulamadık :( bunu yaşayan varsa lütfen yardımcı olabilir mi?

AyseMiiii

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2023
14
2
30
Bebeğim 3 aylık. Yanaklarında atopik dermatit olduğunu söylediler momecon krem kullandık yanakları yatıştı. Sonra karnında bu şekilde olmaya başladı kremden karnınada sürdük fakat fayda etmedi. Doktor şampuan ve nemlendiricisini değiştirin dedi mustelayı bırakıp incia kullanmaya başladık geçmedi. Alerji olabilir dedi. Alerji testi yaptırdık(hem deri hemde kanda bakıldı)birşey çıkmadı. Doktorumuzu değiştirdik. Bu doktorda alerji testinde herşey çıkmayabilir alerjisi olabilir dedi. Ama neyden olabileceğini net söylemedi. Nemlendiriciyi kullan kortizonlu krem kullanma dedi. İncia kuru ciltler için kremini kullanıyorum fakat gün geçtikçe daha da kızarıklıklar artıyor derisi soyuluyor gibi oluyor. Bu durumu yaşayan var mı? Varsa neler kullanıyor? Neleri yemiyorsunuz? Doktorunuz krem olarak ne önerdi? Lütfen yaşayanlar yazsın artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayim

Eklentiler

• IMG_20230912_124550.jpg
    IMG_20230912_124550.jpg
    63,1 KB · Görüntüleme: 338
  • IMG_20230912_124536.jpg
    IMG_20230912_124536.jpg
    89,3 KB · Görüntüleme: 424
Cildiyede çalışırken aynı böyle bir bebek geldi kaç doktora göstermişler ezgama dermatit falan demiş onlar bizim doktor bakar bakmaz uyuz bu dedi gece daha çok ağlıyor mu huzursuz mu etrafımızda uyuz olan var mı bir düşünün bakalım cildiyeye gidin direk profesöre

Bebeğim 3 aylık. Yanaklarında atopik dermatit olduğunu söylediler momecon krem kullandık yanakları yatıştı. Sonra karnında bu şekilde olmaya başladı kremden karnınada sürdük fakat fayda etmedi. Doktor şampuan ve nemlendiricisini değiştirin dedi mustelayı bırakıp incia kullanmaya başladık geçmedi. Alerji olabilir dedi. Alerji testi yaptırdık(hem deri hemde kanda bakıldı)birşey çıkmadı. Doktorumuzu değiştirdik. Bu doktorda alerji testinde herşey çıkmayabilir alerjisi olabilir dedi. Ama neyden olabileceğini net söylemedi. Nemlendiriciyi kullan kortizonlu krem kullanma dedi. İncia kuru ciltler için kremini kullanıyorum fakat gün geçtikçe daha da kızarıklıklar artıyor derisi soyuluyor gibi oluyor. Bu durumu yaşayan var mı? Varsa neler kullanıyor? Neleri yemiyorsunuz? Doktorunuz krem olarak ne önerdi? Lütfen yaşayanlar yazsın artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayim
Deterjan kullanma, yumusatici kullanma, la roche posay in atopik cilt serisi benim kizima iyi gelmiati. Sampuani balsami banyo yagi bir arada.kullanmistim.

Cildiyede çalışırken aynı böyle bir bebek geldi kaç doktora göstermişler ezgama dermatit falan demiş onlar bizim doktor bakar bakmaz uyuz bu dedi gece daha çok ağlıyor mu huzursuz mu etrafımızda uyuz olan var mı bir düşünün bakalım cildiyeye gidin direk profesöre
Geceleri huzursuz değil ama gün içinde huzursuz ve uykuları çok çok kısa gündüz neredeyse 1 saat bile uyumuyor. Teşekkür ederim araştırıp iyi bir profa gideceğim

Merhaba benim oğlum aynı böyleydi hatta daha beterdi diyebilirim karnı eklem yerleri vs hep böyle parça parça kızarıktı. Götürmediğim doktor kalmadı çözüm hep geçici oluyordu sık yıkayıp cildini zeytinyağlardım hafif. Bütün dr lar atopim dermatit dediler. 8. Ayından sonra geçer dediler. 8 aylıktı geçtiğinde gerçektende. Birde coresatin krem pembe kapak olanında vermişti o biraz rahatlatmıştı. Yani biraz büyümesini bekleyeceksiniz zamanla geçitor bende çok diyetler yaptım ama hiçbiri işe yaramamıştı. 8 aylıkken düzeldi Şuan 5.5 yaşında birdahada böyle sorun yaşamadık.

Benim değil ama arkadaşın bebesi böyleydi. Her şeyi denedi en son yünlü yün karışımı olan her şeyi hayatından çıkarttı temz içerikli deterjana geçti ve düzeldi

Çok teşekkür ederim amin inşallah 🙏🏻 Peki şunu sorsam birde. Normalde alerji testi yaptırdık hem deri hem kandan. İkisi de temiz çıktı birşeye alerjisi yok denildi. Alerji testinin yanılma payı var mı acaba
Benim kızımın da hem kan hem deri testi temiz çıktı. Süt ürünleri, yumurta, kuruyemisler, bakliyatlar, meyvelere karşı alerjisi vardı.

Canım gül hastalığına benziyor
Screenshot_20230912_211723_Chrome.jpg

Ben coook çektim cilt sorunlarından. Aynı dönemlerde oğlumda çıktı ilk fotoğrafta var ve gitmek bilmedi 4. Ayında dermatologa götürdük kortizonlu krem ve hametan yazdı geçti nescafe kızartma çikolata gibi bazı gıdaları tüketme dedi ama bence onlardan kaynaklı değildi haftada bir şampuanla diğer günler sadece ılık su ile yıka dedi. Şampuan minidolin öneririm,deterjan siveno. Kıyafetlerini açık havada kurutun bence alerji şurubu sorun ve kullanın bizim çenede de vardı ama daha değişikti o yaşından sonra azaldı suan yok sayılır.
İkinci minik noktalı fotoğraf ürtiker buda ateş yaptığı bir dönemden sonra cıktı ondan olabilir ama aynı dönemde farklı bi gıda vermiştim oda yapmış olabilir ve deterjanıda kendimizinkinden kullanmıştım ondanda olabilir ama bununda çaresi alerji şurubu oldu. Şurup veya damla sorun derim.

Eklentiler

• IMG_4525.jpeg
    IMG_4525.jpeg
    80,8 KB · Görüntüleme: 115
  • IMG_7328.jpeg
    IMG_7328.jpeg
    128,4 KB · Görüntüleme: 76
Ben coook çektim cilt sorunlarından. Aynı dönemlerde oğlumda çıktı ilk fotoğrafta var ve gitmek bilmedi 4. Ayında dermatologa götürdük kortizonlu krem ve hametan yazdı geçti nescafe kızartma çikolata gibi bazı gıdaları tüketme dedi ama bence onlardan kaynaklı değildi haftada bir şampuanla diğer günler sadece ılık su ile yıka dedi. Şampuan minidolin öneririm,deterjan siveno. Kıyafetlerini açık havada kurutun bence alerji şurubu sorun ve kullanın bizim çenede de vardı ama daha değişikti o yaşından sonra azaldı suan yok sayılır.
İkinci minik noktalı fotoğraf ürtiker buda ateş yaptığı bir dönemden sonra cıktı ondan olabilir ama aynı dönemde farklı bi gıda vermiştim oda yapmış olabilir ve deterjanıda kendimizinkinden kullanmıştım ondanda olabilir ama bununda çaresi alerji şurubu oldu. Şurup veya damla sorun derim.
Birinci fotoğrafla aynı durumda şuan. Momecon kullanıyorum kortizonlu krem ama geçmiyor. Siz kaçıncı ayda alerji şurubu kullanmaya başladınız acaba

Çok teşekkür ederim amin inşallah 🙏🏻 Peki şunu sorsam birde. Normalde alerji testi yaptırdık hem deri hem kandan. İkisi de temiz çıktı birşeye alerjisi yok denildi. Alerji testinin yanılma payı var mı acaba
Bende de testte bir şey çıkmamıştı boşu boşuna kendimce süt ürünü, yumurta vs. kesip sütümü hem azaltmış hem kalitesini düşürmüştüm.
Oğlum 9 aylıkken tam böyle oldu, biz doktor tavsiyesiyle bioderma intensive baume (tam olarak adı bu “baume” yazan olacak) kullandık, onun nemlendirmesi 1 ay içinde epey etki gösterdi. Kışa doğru başlamıştı bebeğimde, nemin olmadığı bir şehirdeydik bence o etkiledi. Banyo suyu bile kupkuru yapıyordu cildini. Ki benim de orda ellerim çok kötü oluyordu sudan.
Başka bir neden olarak da deterjanlarınızı değiştirin, çok kullanıyorsanız ölçeklerini yarıya düşürün. Bebeği yatırdığınız çarşafta dahi çok deterjan olmasın, bornozunda, cildine temas eden kıyafetlerinde de aynı şekilde. Bizimki 2 aya geçmişti böyle. Bir de banyo suyuna nemlendirmesi için yine bioderma duş yağı katıyorduk, o yağı duşun sonunda yine vücuduna sürüp belli belirsiz su döküp çıkarıyorduk. Bunu da doktor önermişti.

Birinci fotoğrafla aynı durumda şuan. Momecon kullanıyorum kortizonlu krem ama geçmiyor. Siz kaçıncı ayda alerji şurubu kullanmaya başladınız acaba
6 aydaydık sanırım çenesi o kadar kaşınıyordu ki o tam egzamaydı onun için yazmıştı ama genel olarak bu döküntülere alerji şurubu etki ediyor. Bizimkininde huysuzluğu yoktu ama sürekli cilt problemi vardı yanaklar el üstü atopik dermatit ona la roche kullandık geçirdi ama vücuduna etki etmedi ama bi dk suan hatırladımm bunda bizimkini vazelin geçirdi dalinin vazelinini aldım her duş sonrası sürüyordum hatta birinin önerisinde gördüm yaptım hiç umudumda yoktu ama o geçirdi tam kurumadan vücuduna sürüyordum bi deneyin bence vazelin sağlıksız biliyorum ama kortizonludan iyidir deneyin derim

6 aydaydık sanırım çenesi o kadar kaşınıyordu ki o tam egzamaydı onun için yazmıştı ama genel olarak bu döküntülere alerji şurubu etki ediyor. Bizimkininde huysuzluğu yoktu ama sürekli cilt problemi vardı yanaklar el üstü atopik dermatit ona la roche kullandık geçirdi ama vücuduna etki etmedi ama bi dk suan hatırladımm bunda bizimkini vazelin geçirdi dalinin vazelinini aldım her duş sonrası sürüyordum hatta birinin önerisinde gördüm yaptım hiç umudumda yoktu ama o geçirdi tam kurumadan vücuduna sürüyordum bi deneyin bence vazelin sağlıksız biliyorum ama kortizonludan iyidir deneyin

Peki deneme yanılma yoluyla mı buldunuz nelere alerjisi olduğunu
Evet. Süt ve süt ürünlerini çocuk doktoru kestirdi. Diyete devam etmeme rağmen aşı sonrası yine alerji belirtileri başladı. Ben anlamadım yeni alerji geliştiğini. Çocuk gastroenterolojiye hikayemizi anlattığımda yeni alerji gelişmiş yumurtayı da kes dedi. Süt ürünleri ve yumurtayı doktor tavsiyesiyle kesince kızım düzeldi. Sonraki aşıdan sonra yine alerjik belirtiler gelişti. Bu sefer deneyimliydik tabi, kendim her yediğimi test ettim. Alerjik gıdanın alımından sonra bebeğim 4 gün mahvoluyordu, neyin dokunduğunu anlamamak imkansızdı. Zaten alerjisi o kadar genişledi ki 6 ay aşısından sonra, neyin dokunduğunu değil neyin dokunmadığını araştırmak zorunda kaldım deneye yanıla. Cok zor bir süreçti bizimki. Umarım siz çok geçmeden tespit edersiniz dokunanlari

X