Bebeğin beyninde sıvı toplanması :(

Kbra3506

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2016
16
2
28
Arkadaşlar merhaba. 24 haftalık hamileyim iki gün önce doktor randevumda bebeğimin beyninde sıvı toplanması olduğunu öğrendim. Sınır 10 mm miş. Bizim tam sınırda 10 mm. Artmaması lazımmış. Artarsa okuduğum senaryolar hiç iç açıcı değil gebelik sonlandırmaya kadar gidiyor. Ne yerdeyim ne gökte. Ne yapacağımı bilmiyorum. Var mı böyle bir şey yaşayanlar? Varsa anlatmalarını bekliyorum :KK43:

Hidrosefali mi acaba?
Doktor takip edicez demedi mi?
Benim veya yakınımın başına gelmedi ama inşallah artmaz.

Hidrosefali mi acaba?
Takip edicez dedi canım ama hidrosefali demedi galiba artış gösterince tanı konuyor çok endişeliyim arkadaşınız neler yaşadı peki

Hidrosefali mi acaba?

Ben de bunu sormaya geldim. Hidrosefali yakınımın başına geldi. Doğumdan sonra sıkıntılı zamanlar geçirdiler 4 yaşına kadar. Şimdi gayet iyi..

Aa ben yaş ilerlese de hep kalıyo biliyodum. Demek çıkarılıp normale de dönüyo. Çok güzelmiş. Hayırlı ömrü olsun.

Sorun yoksa ellemiyorlar çok bildiğim. Ama bunun hem düzelme olmuştu hem de sorun yaşadılar tıkanma oldu sanırım. çıkardılar. Sonra gözetim altında devam etti problem yaşamadı şükür.

Arkadaşlar merhaba. 24 haftalık hamileyim iki gün önce doktor randevumda bebeğimin beyninde sıvı toplanması olduğunu öğrendim. Sınır 10 mm miş. Bizim tam sınırda 10 mm. Artmaması lazımmış. Artarsa okuduğum senaryolar hiç iç açıcı değil gebelik sonlandırmaya kadar gidiyor. Ne yerdeyim ne gökte. Ne yapacağımı bilmiyorum. Var mı böyle bir şey yaşayanlar? Varsa anlatmalarını bekliyorum :KK43:
Merhaba tekrar doktor muayenesine gittiniz mi bende aynı durumdayım ve sınırda 10mm benimde .. doktorlarıniz ne diyor

Merhaba, 24. gebelik haftasındayım ve bugün doktorumla olan görüşmemizde bana da aynı şeyleri söyledi. çok tedirgin oldum sizin için süreç nasıl ilerledi ve şu an ne durumasınız? lütfen vakit ayırıp cevap verirseniz çok mutlu olurum.! :KK43:

Merhaba, 24. gebelik haftasındayım ve bugün doktorumla olan görüşmemizde bana da aynı şeyleri söyledi. çok tedirgin oldum sizin için süreç nasıl ilerledi ve şu an ne durumasınız? lütfen vakit ayırıp cevap verirseniz çok mutlu olurum.! :KK43:

X