BEBEK ALIŞVERİŞİ

lale uzunkaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2021
178
112
27
Merhaba anne adayları;
İkiz bebişlere hamileyim. 4 aylığız suan. Ne zaman alışverişe başlanmalı sizce. Yardım eder misiniz :)

Bence bunun belli bir zamanı yok. Beğendikçe ve şu devirde en önemlisi indirim yakaladıkça alın. Ben sadece kendi düşüncemden ötürü ilk 3 ay hiç bişey almamıştım sonra direk başladım almaya. Son zamanlara sıkıştırmayın.

Merhaba anne adayları;
İkiz bebişlere hamileyim. 4 aylığız suan. Ne zaman alışverişe başlanmalı sizce. Yardım eder misiniz :)
Bizde 4 aylığız temmuzda kavuşuruz inşallah bebişlerimize 🥰 ben indirim yakaladıkça herşeyden alıyorum valla zaten genelde unisex şeyler tercih ediyorum cinsiyet konusunda süpriz yaparsa diye ama fiyatlar her gün artıyor o yüzden ben erkende olsa indirimde almayı tercih ettim 🙂

Cinsiyetini ögrendikten sonra yavaş yavaş almaya başlayin çünkü her şeyi birden almak kolay degil.

Bizde 4 aylığız temmuzda kavuşuruz inşallah bebişlerimize 🥰 ben indirim yakaladıkça herşeyden alıyorum valla zaten genelde unisex şeyler tercih ediyorum cinsiyet konusunda süpriz yaparsa diye ama fiyatlar her gün artıyor o yüzden ben erkende olsa indirimde almayı tercih ettim 🙂
Amiin inşallah 🫂💕 bizim ikisi de erkek 🐣

Yavaş yavaş almaya başla. O kadar çok şey çıkıyor ki. Kardeşim de geçen sene ikiz doğum yaptı. Özellikle zıbınları üstten giymeli değil de yandan çıtçıtlı almalı tavsiye ederim. Çok küçük oldukları için giydirmek kolay oluyor. Şubatta da e bebekte indirim olacak.
IMG_3350.png

Merhaba anne adayları;
Tercih meselesi tamamen ben önceki yaşadığım olumsuzluklardan dolayı psikolojik olarak hazırlanamadım ben 28. Haftada başladım alışverişlerine zaten maddi açıdan hazırsan 2 haftada her şey alınmış oluyor. Yıkaması ütülemesi çantası odaları 31. Haftada her şey tamamdı. Ama iyiki 28 de alıp 31 de her şeyi tamamlamışım o kadar ağırlaştım ki şimdi yap deseler kalkıp yapamam :)

ben 3. ayda basladim ve 4 ay surdu bitirmem. bence son birkac aya sikistirmak pek mantikli degil her sey cok pahali ve ilk cocuksa ozellikle her seyi sifirdan almak gerekiyor benden tavsiye alacaklarinizi en basta guzelce arastirip bi liste yapin yavas yavas alin ben aldikca tik attim cok rahat oldu

Merhaba anne adayları;
İkiz doğum olacagından doğum erken olur büyük ihtimallle bence bir liste yapın veindirim yakaladıkca alın derim. Ağız mendili ve çıt çıtlı zıbını bol tıtun kusma kaka taşma olayı çok oluyor.
Çevrenizden genelde hediye olarak bebek kıyafeti gelicektir çok kıyafet almayın diyemicem yinede ikizler çünkü :) 10 ar takım alsanız idare eder bence çok çabuk büyüyorlar.
Bebek banyo için şampuan bebek yağı pişik kremi bebek küveti, su kocası maşrapa, havlu.
Ateş ölçer, bol miktarda ıslak mendil,pamuk, Bebek kıyafetlerini yıkamak için bebek deterjanı burun aspiratörü gibi gibi aklıma gelen şu anlık Bunlar canım acil olanlar bence

X