Beta - bloke ilaçlar (Örn: Concor) ve gebelik halkında bilgisi olan bilgi verebilir mi?

Cmrdmr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
38
13
29
Merhabalar, 7 haftalık hamileyim 6+5 te gittiğimde bebeğin kalp atışlarını hâlâ duyamadık. Kendim için, kalp ritim yavaşlatıcı bir ilaç kullanıyorum ve kullanmam gerekiyor. Bunun bebeğin kalbine bir zararı olmadığını söyleselerde mantıken benim kalbimi yavaşlatan bir ilaç bebeğe benim kanımdan taşınıyor ve ona da etki edebilir diye düşünüyorum. İnternette okuduğum bazı makalelerde de yeni doğanda ritim bozukluğu olarak ortaya çıkacağını kanıtlayan yazılar var. Böylelikle anne karnındaki bebeğin kalp atım hızını da etkileyebilir diye düşündüm naçizane. Çok nadir bir durumdur fakat hamileliğinde kalp ilacı veya tansiyon türü ilaç kullanıp bebeğinin kalbiyle alakalı sorun yaşayan kimseler var mıdır? Şimdiden cevap yazan herkese teşekkürler 🤲🏻❤️

Ritm yavaşlatıcı dideral kullanıyordum ama hamile kalmadan önce bıraktım ne olur ne olmaz diye. Çünkü ritmin yüksek olması çarpıntı heyecan yaşamam 9 ayda bana büyük zarar vermez ama bebeği etkileyebilir diye düşündüm. Sonra araştırdığımda hamilelikte çarpıntısı olanlara düşük dozda veriyorlarmış kadin doğum doktoruma da sordum kardiyolojiye gitmen lazım dedi. Virüs yüzünden erteledim gidemedim hala. Siz gidin bence korkulacak bişey yoktur belki ilacı değiştirir

Ritm yavaşlatıcı dideral kullanıyordum ama hamile kalmadan önce bıraktım ne olur ne olmaz diye. Çünkü ritmin yüksek olması çarpıntı heyecan yaşamam 9 ayda bana büyük zarar vermez ama bebeği etkileyebilir diye düşündüm. Sonra araştırdığımda hamilelikte çarpıntısı olanlara düşük dozda veriyorlarmış kadin doğum doktoruma da sordum kardiyolojiye gitmen lazım dedi. Virüs yüzünden erteledim gidemedim hala. Siz gidin bence korkulacak bişey yoktur belki ilacı değiştirir
Bebeğimin kalbi hâlâ atmadığı için çokta korkuyorum yarın tekrar kontrole gideceğim atmıştır inşallah 🤲🏻 Peki sizin kaçıncı haftada atmıştı bebeğinizin kalbi?

6. haftanın sonunda duymuştuk ama zayıftı baya. Sonraki gidişimde daha net duyduk. Bu hafta da kalp rahatsızlığı var mı diye bakıldı detaylı ultrasonda sorun çıkmadı çok şükür

Mrb b
Merhabalar, 7 haftalık hamileyim 6+5 te gittiğimde bebeğin kalp atışlarını hâlâ duyamadık. Kendim için, kalp ritim yavaşlatıcı bir ilaç kullanıyorum ve kullanmam gerekiyor. Bunun bebeğin kalbine bir zararı olmadığını söyleselerde mantıken benim kalbimi yavaşlatan bir ilaç bebeğe benim kanımdan taşınıyor ve ona da etki edebilir diye düşünüyorum. İnternette okuduğum bazı makalelerde de yeni doğanda ritim bozukluğu olarak ortaya çıkacağını kanıtlayan yazılar var. Böylelikle anne karnındaki bebeğin kalp atım hızını da etkileyebilir diye düşündüm naçizane. Çok nadir bir durumdur fakat hamileliğinde kalp ilacı veya tansiyon türü ilaç kullanıp bebeğinin kalbiyle alakalı sorun yaşayan kimseler var mıdır? Şimdiden cevap yazan herkese teşekkürler 🤲🏻

Mrb bnmde ayni sorunum var ilaci icmeyince normalde bilr 180.olan nabiz gebelikte kc olur birkirsam bilmiyorum cok korkuorum gebelik icin bebeginiz sagliklimi cvp verin lutfen piskolojim.bozukdu ben sbh aksam dideral kullaniyorum yarim yarim

Bende concor kullanıyorum suanda hamile değilim ama düşünüyorum bebeğim var 2 bucuk yasında onda hamile kalmadan önce bırakmıstım doktor bana kendini kötü hissetmene gerek yok belok kullanabilirsin dedi ama ben yine de kullanmamıstım şimdi ne yapcam bilmiyorum mesela direk beloka geciş yapabilirmiyim acaba concor bırakıp en azından zarar vermediğini söylemişti doktor

Merhaba 11 haftalik hamileyim. Hamileliğimin basından berı concor 2,5 mg kullanıyorum. Kalp amelıyatı olmustum 5 sene once. carpıntım gecmedıgı ıcın mecbur kullanıyorum. Benım gıbı hamılelıgınde concor kullanıp hamılelıgını sıkıntısız gecırenler var mı acaba? ve snrasında emzırme sıkıntısı yasanıyor mu?

Merhaba. Formdaki yaziyi okuyunca sormak istedim. Kendimde de benzer bir durum var. Hersey yolundami su an?

Merhabalar, 7 haftalık hamileyim 6+5 te gittiğimde bebeğin kalp atışlarını hâlâ duyamadık. Kendim için, kalp ritim yavaşlatıcı bir ilaç kullanıyorum ve kullanmam gerekiyor. Bunun bebeğin kalbine bir zararı olmadığını söyleselerde mantıken benim kalbimi yavaşlatan bir ilaç bebeğe benim kanımdan taşınıyor ve ona da etki edebilir diye düşünüyorum. İnternette okuduğum bazı makalelerde de yeni doğanda ritim bozukluğu olarak ortaya çıkacağını kanıtlayan yazılar var. Böylelikle anne karnındaki bebeğin kalp atım hızını da etkileyebilir diye düşündüm naçizane. Çok nadir bir durumdur fakat hamileliğinde kalp ilacı veya tansiyon türü ilaç kullanıp bebeğinin kalbiyle alakalı sorun yaşayan kimseler var mıdır? Şimdiden cevap yazan herkese teşekkürler 🤲🏻❤️
Merhaba. Ben de su an sizle ayni durumdayim. Biraz panik yaptim kendim. Siz de hersey yolunda gitti mi? Yazarsaniz cok sevinirim.

X