Biberon-emzik düşmanı bebeğim

Yeocachingu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2019
223
333
Merhabalar herkese
Hanımlar yardımınıza ve tecrübenize ihtiyacım var. Ne yapacağımı bilemiyorum. 7 aylık oğlum var. Sağlık problemi şükürler olsun yok. Yakın bir süre sonra işe başlayacağım. Herşey çok güzel gidiyor ancak bebeğim kesinlikle emzik, biberon almadı ağzına şimdiye kadar ve almamakta diretiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. İlk denemelerimizde öğürüyordu sanki ağzına dünyanın en tadı bozuk maddesini vermişiz gibi.
Şimdiye kadar anne sütünde ısrarcı oldu. Yumurtayı bile portakal suyu ile lezzetlendirmeden ağzına sürmüyor. Çorbayı kaşık biberon ile veriyorum onu içiyor şükür ama biberon emmekle ilgisi su içmek haricinde sıfır. Sadece memeden emmek istiyor. Sizler böyle bir durum yaşadınız mı, yaşadıysanız nasıl aştınız? Babası ve anneanesi ilgilenecek. Bu sebeple biberon zorunlu. Şimdiden teşekkür ederim.

Mamasıni da kaşık biberonla verirler ya da sağdığıniz sütü olmaz mı?

Sağdığım sütü içmiyor biberon yada kaşıkla. Devam mamalarından kullanmıyoruz. Anne sütü yoğurt meyve püresi yumurta ve çorba tüketiyor. Diğer her şey kaşıkla ve kaşık biberon ile Okey ama anne sütü içmeden uyumama gibi bir alışkanlığı var. O memeyi illa alacak. Damlalıkla 60ml içirdik zorla, uykudan gözlerini oydu ama yine de uyumadı. Kesilmesin sütüm diye emzireyim dedim şimdi. İki dakika içinde hemen uykuya daldı. Çok üzülüyorum bu hallerine.

Çok iyi anlıyorum. Inanın her şeye alışıyolar.biraz daha sakin ilerleyin kaşıkla da tüketebilir

Merhabalar herkese
Hanımlar yardımınıza ve tecrübenize ihtiyacım var. Ne yapacağımı bilemiyorum. 7 aylık oğlum var. Sağlık problemi şükürler olsun yok. Yakın bir süre sonra işe başlayacağım. Herşey çok güzel gidiyor ancak bebeğim kesinlikle emzik, biberon almadı ağzına şimdiye kadar ve almamakta diretiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. İlk denemelerimizde öğürüyordu sanki ağzına dünyanın en tadı bozuk maddesini vermişiz gibi.
Şimdiye kadar anne sütünde ısrarcı oldu. Yumurtayı bile portakal suyu ile lezzetlendirmeden ağzına sürmüyor. Çorbayı kaşık biberon ile veriyorum onu içiyor şükür ama biberon emmekle ilgisi su içmek haricinde sıfır. Sadece memeden emmek istiyor. Sizler böyle bir durum yaşadınız mı, yaşadıysanız nasıl aştınız? Babası ve anneanesi ilgilenecek. Bu sebeple biberon zorunlu. Şimdiden teşekkür ederim.
Almayan bebek almiyor arkadaşım benim oğlumda hiç almadı su bile içmedi biberondan 7 aylıkken pipetli suluklar bardaklar kullanmaya başladık, hala biberondan su vs nasıl içilir bilmez 😂 sizde pipete alistirmayi deneyebilirsiniz.

Merhabalar herkese
Benimde bebeğim biberon emzik almadı .Takviye vrecegim zaman kaşık biberonla başladı 4 aydan itibaren silikon uçlu alıştırma bardağı verdim 7 aylık da pipetli suluklara geçtik hala pipetli suluk ve bardağı kullanıyoruz.

benim bebişim de biberonla hiçbir şey içmedi 🤒 allah kolaylık versin bir yol bulursunuz inşallah

Anne sütü içmeden uykuya dalamama sorunu var demişsiniz’ burdaki olay memeyle uykuya geçmek istemesi süt ile değil aslında. İşe başlamadan önce bu alışkanlığı bıraktırmaya çalışın önce. Emsin güzelce baktınız gözlerini kapatıyor çekin ağlarsa saknleştirin ve başka yöntemle uykuya geçişini sağlayın(siz yokken baba ve anneanne nasıl uyutacaksa o yöntemle) uyku-meme ilişkisini sonlandırmanız gerekiyor. Biberon almıyorsa almasın başka türlü verin sütü ya da suyu. Bu da ilerde bi kolaylık olucak bıraktırmakla uğraşmayacaksınız. Hele ki emzik çokta gerekli değil artık zaten 7 aylık olmuş.

Merhabalar herkese
Merhaba bence herşeyden önce uyku eğitimi vermekle başlayın ardından yavaş yavaş alıştırma adına günde bir saat annenize babasına bırakıp alışmasını sağlayın birden yanından uzaklaşıp işe başlarsanız onun içinde yıkıcı olabilir. Süte gelincede kaşık biberon yada alıştırma bardağı ile tüketebilir.

Merhaba bence herşeyden önce uyku eğitimi vermekle başlayın ardından yavaş yavaş alıştırma adına günde bir saat annenize babasına bırakıp alışmasını sağlayın birden yanından uzaklaşıp işe başlarsanız onun içinde yıkıcı olabilir. Süte gelincede kaşık biberon yada alıştırma bardağı ile tüketebilir.
Eşim evden çalışıyor ve kendi işini yapıyor çoğunlukla o sebeple gündüz vakti eşimle zaman geçirme şansı oluyor. Çok şanslıyız o konuda. Sütü kaşıkla da içmiyor 😢 uykusundayken verdim biberonu tükürüyor uykusunda bile, ama emzirmeyi denesem hemen yumuluyor içmeye bebeğim 🥲 bardak deneyeceğim. Görüşleriniz için teşekkür ederim 🙏

X