Biberona alışan bebek memeyi birdaha almaz mı Allah aşkına yardım edin

CocoChanelmademoiselle

Bi kızı bi oğlu varmış 👩‍👧‍👦🥰🙏🏻
Pro Üye
Anneler Kulübü
22 Haziran 2016
12.667
57.649
Merhaba kızlar,

Acemiligin verdigi hatalar silsilesinin sonucu 32 günlük bebegim biberona alistigi icin memeyi reddetti.12 gündür biberon vermiyorum mama da vermiyorum.emziriyorum.ama nasil emzirdigimi bir ben bir Allah bilir.gunduzleri uyanikken cok zor emziriyorum.kucagimda hoppala zippala ninnile yapmadığım sey kalmiyor.memeye gelince basiyor yaygarayi. Geceleri uyku sersemi emiyor,bu açıgı kapatmaya calisiyorum ama cok zor oluyor.hala yaygaralar kopmay devam ediyor kac gun gecti.bugun doktor biberona alisan bebek birdaha memeye dönmüyor dedi icim parcalandi.biberona alisan bebek memeye birdaha dönmüyor mu allah askina bi yardim edin

İkizlerim 35 gün kuvezde kaldı, son iki hafta biberonla beslendiler, 4. Aya kadar önce emzirdim sonra biberonla mama verdim (süt yetmediği için) hem biberonu hem memeyi gayet güzel aldılar yani. Biberonla emmek kolay olduğu için memeye zor alışır ama illaki alışır. Helede 15-20 dk uzatırsan beslenme zamanını emer kolaylıkla

Merhaba kızlar,
Acemiligin verdigi hatalar silsilesinin sonucu 32 günlük bebegim biberona alistigi icin memeyi reddetti.12 gündür biberon vermiyorum mama da vermiyorum.emziriyorum.ama nasil emzirdigimi bir ben bir Allah bilir.gunduzleri uyanikken cok zor emziriyorum.kucagimda hoppala zippala ninnile yapmadığım sey kalmiyor.memeye gelince basiyor yaygarayi. Geceleri uyku sersemi emiyor,bu açıgı kapatmaya calisiyorum ama cok zor oluyor.hala yaygaralar kopmay devam ediyor kac gun gecti.bugun doktor biberona alisan bebek birdaha memeye dönmüyor dedi icim parcalandi.biberona alisan bebek memeye birdaha dönmüyor mu allah askina bi yardim edin
canım benim bebeğin memeyi emmesi zordur. ama süte ulaşmak için zorlar ve emer. ama ağzı yorulur. ama faydası da vardır: ağız kasları gelişir.
ancak biberondan emmek çok kolaydır. ağzı zorlanmaz. o nedenle biberona bir başladı mı memeyi istemez. inatlaşır. sebebi bu.

emzirmek için sabırla bekle. emmiyor diye hemen biberonu dayama. yoksa dönmez. sabret kuzum :KK200: bebişinle ve eşinle sağlıklı huzurlu bir ömür diliyorum sana :dua:

Bahsettiğiniz memeyi reddetme kolik bebeklerde de oluyor ve genelde 1
ayini dolduran bebeklerde görünüyor. Ağlarken bacaklarını karnına çekmesi varsa gaza da dikkat..

X