Bıktım lütfen derdime çare bulun.

Bir cinnet gecirin, ben yapamiyorum artik kayinlara ev tutulsun esimle yalniz kalmak istiyorum. Evliligimi yasayamadim deyin ama baya abartin. Rest cekin. Esiniz dediginiz gibi asik ve size saygili ise zaten sizi uzmez
Görürüm ben o zaman aşkı. Kapıya koyarlar kadını. Adam diyecek sen nasıl bakmazsın benim aileme diye. İki herif, bşr ana baba şehirde ev tutmuyor da kene gibi yapışıyorlar kadına. Konu sahibi de eşti dışında hepsine okey diyor. Elti bu konuda devede pire ama gören yok

Bence eşinizle o evi onlara bırakıp başka eve çıkın çünkü o ev artık size ait değil. Bu nedir nasıl kabul ettiniz aynı evde yaşamayı. Hatayı en başından bu tavizi vererek yapmışsınız.

Görürüm ben o zaman aşkı. Kapıya koyarlar kadını. Adam diyecek sen nasıl bakmazsın benim aileme diye. İki herif, bşr ana baba şehirde ev tutmuyor da kene gibi yapışıyorlar kadına. Konu sahibi de eşti dışında hepsine okey diyor. Elti bu konuda devede pire ama gören yok
Hala eşim çok seviyor beni diyor konu sahibi. Bazı kadınlar kendi kendine yapıyor ya gerçekten üzülmüyorum artık. :KK12:

allah hepimizi iki kayınla yaşamaktan arada gelip gitmek bilmeyen kaynana kayınbabadan korusun öyle evde mutlu olabilmeniz zaten mucize olurdu. neden böyle bir ortamı kabul ettiniz yahu o kadar mı kıymetsizsiniz? resmen yol geçen hanı olmuş ev.
Gerçekten sakın ama sakın böyle bişeyi kabul etmeyin derhal uzaklaşın başlamadan, böyle bir ortamın bu kadar abartılı şekilde yaşıcağımı bilsem kabul eder miyim sanki ben normalde de kalabalık bi aileden geldiğim için kolay olur bende kalmaları sandım normalde bir kaynım vardı hattaa çok da iyi anlaşırız diğeri başka şehirde çalışıyordu gelince baktım ki bende kalmaya devam etti iki oldular. Bu durumu düzeltmem gerek cidden

Peki eltin sizde kalınca yardım ediyor mu yemeğe bulaşığa temizliğe. Yoksa önüne mi bekliyor herşeyi? Ya da kaynana yardım ediyor mu? Bunlar da önemli detaylar
Evet ediyolar her zaman da hem eltim hem kaynanam severler de beni ama onların yaşantısı hep böyleymiş buna ben dur demediğim için buraya kadar geldi.

Merhaba,baştan kabul edilmiş gibi olmuş.Ailenin geleneği bu galiba..Kayınlarından biri evleninceye kadar bu durum devam edicek sanki…Değiştiremeyeceğiniz bir durum bence bakış açınızı değiştiririn.Sende kendi annenleri çağır onlarda gelsin birde böyle dene,belki kalabalıksan sıkılır ve giderler.. Bu arada kayınların ve eşin ve kayınpederin kazançlarını ne yapıyorlar?biriktiriyorlar mı?
Eşim maaşını alır direk bana verir zaten sigarası kahvesi falan yok, kayınlar evli olanda dahil para biriktirip ev alırlar bu durum küçüğe kadar böyle devam eder ev aldıktan sonra tekrar para biriktirilir diğerinin düğün masrafları ev alma masrafı vs

İnsanlara en başından sınır cizmezseniz böyle artarak devam eder bide alışmış kudurmustan beterdir diye bı laf var şimdi böyle size karşı rahat olmaya alışmış insanlara neden böyle yapiyolar diye kiziyosunuz.Bide neden eltinize demiyosunuz ben yetişemiyorum artık kalmayın burda diye araya başkalarını sokmaya gerek yok
Bu durumu eşime bırakıcam o çözsün eğer o yapamıyorsa bana kalıcak mecburen ben sadece böyle durumda kötü olan ben olmiyim çünkü söylersem tartışıcaz biliyorum eşim söylerse daha iyi olur belki eğer birazcık gururları varsa eşimin dediğini ciddiye alıp devam etmezler zaten bu hafta gidiyolar son dakika golü atıp kötü olmiyim

Kayinlar evlenmezse ölene kadar bakacak misiniz iki tane kazık kadar adama?
Nasıl hayatlar yaşıyorsunuz yahu , şok oluyorum gercekten

Bu durumu eşime bırakıcam o çözsün eğer o yapamıyorsa bana kalıcak mecburen ben sadece böyle durumda kötü olan ben olmiyim çünkü söylersem tartışıcaz biliyorum eşim söylerse daha iyi olur belki eğer birazcık gururları varsa eşimin dediğini ciddiye alıp devam etmezler zaten bu hafta gidiyolar son dakika golü atıp kötü olmiyim
Zaten kötü olmayim diye diye bu noktaya gelmişsiniz. malesef insanlar aaa aferin bu kıza çocuklarıma da bakiyo diğer geline de bakıyor demezler. Oh ne güzel keyfime göre hareket ediyom kullanıyom diyolar o yüzden kötü olmayim diye degil kendi yararınıza olacak şeylere gore hareket edin.Bence ilk önce kendini düşünmek bencillik değil kendine saygı duymak.

Kayinlar evlenmezse ölene kadar bakacak misiniz iki tane kazık kadar adama?
Nasıl hayatlar yaşıyorsunuz yahu , şok oluyorum gercekten
Yok canım öyle bişey olmaz tabiki eşimden sonraki yaza söz falan düşünüyorlar o evlenince en küçüğü bu sefer onda kalıcak yani benim bu durumda olmam en fazla 1 buçuk sene sürer, anlaşıyoruz aileyle aslında kardeşleriyle olsun annesi babasıyla olsun ama işte böyle bi hayata alışmak geçinmek zormuş benim ummak istediğim şey biraz kendilerini geri çekip benim onayımı almadan bunlara kalkışmaları ben böyle olucağını bilmiş olsaydım en basında zaten tabiki göz yummazdım tam olarak hepsini daha yeni çözdüm diyebilirim aslında anne baba pek kıymet bilmeyen insanlar gibi

Zaten kötü olmayim diye diye bu noktaya gelmişsiniz. malesef insanlar aaa aferin bu kıza çocuklarıma da bakiyo diğer geline de bakıyor demezler. Oh ne güzel keyfime göre hareket ediyom kullanıyom diyolar o yüzden kötü olmayim diye degil kendi yararınıza olacak şeylere gore hareket edin.Bence ilk önce kendini düşünmek bencillik değil kendine saygı duymak.
Doğru söylüyorsunuz insanlara yaranmaya çalışmak artık kendinden çıkmak oluyo , yıllardır şimdi benden o çeki baktı ses etmedi falan ya şimdi ben böyle beklenmedik birşey yapsam bana gelicek lafları düşünemiyorum belki beni haklı bulan da olur bulmayan da olur ama ne biliyim hani kendi aileme laf gelsin istemiyorum hani bunun kızı kelimesiyle başlayan cümleler duymak istemediğim için bu durumlara göz yumuyor olabilirim

Eşim maaşını alır direk bana verir zaten sigarası kahvesi falan yok, kayınlar evli olanda dahil para biriktirip ev alırlar bu durum küçüğe kadar böyle devam eder ev aldıktan sonra tekrar para biriktirilir diğerinin düğün masrafları ev alma masrafı vs
Ozaman sende para biriktiriceksin,biraz politik davrancaksın boşuna eşinle aranı bozma,kayınlarından biri evlenince onun evıne geçer hepsi

Ozaman sende para biriktiriceksin,biraz politik davrancaksın boşuna eşinle aranı bozma,kayınlarından biri evlenince onun evıne geçer hepsi
Zaten öyle olucak duymak istediğim bu bana öneri vermek yerine yuvamı boz diyorlar benim istediğim onlara bu tavizi verdim evet ama burdan nasıl dönerim ben mi konuşayım eşim mi konuşsun.

Zaten öyle olucak duymak istediğim bu bana öneri vermek yerine yuvamı boz diyorlar benim istediğim onlara bu tavizi verdim evet ama burdan nasıl dönerim ben mi konuşayım eşim mi konuşsun.
Sen konuşma,sen eşinle aranı iyi tut.Kimseyle kötü olma bekle bence

Sen konuşma,sen eşinle aranı iyi tut.Kimseyle kötü olma bekle bence
Doğru diyosun zaten 1 hafta içinde gitmeyi planlıyorlar, ama bu durumda eşim yanımda olmadığı için ona da kızgınım evet oda sıkıldı oda bu kadar zorlanıcağımızı düşünmüyordu ilk zamanlarımıza oda ben gibi donmek istiyor ama sonuçta anne ve babası dimi ne bilim evden kovmak

Doğru diyosun zaten 1 hafta içinde gitmeyi planlıyorlar, ama bu durumda eşim yanımda olmadığı için ona da kızgınım evet oda sıkıldı oda bu kadar zorlanıcağımızı düşünmüyordu ilk zamanlarımıza oda ben gibi donmek istiyor ama sonuçta anne ve babası dimi ne bilim evden kovmak
Sabır et sen.Eşinle de aranı bozma..maaşı alınca eline veriyormuş bak ne güzel

Sabır et sen.Eşinle de aranı bozma..maaşı alınca eline veriyormuş bak ne güzel
Tamam çok teşekkürler dünden beri mahvoldum ağlamaktan eşimi de bu duruma soktum ama onunda yapabiliceği bişey yok onuda üzmek istemiyorum siz içimi ferahlattınız bu yazdıklarınızla sonuçta ne olmuşa nede ölmüşe çare yok sabır etmem lazım gerçekten. Çok teşekkür ederim iyiki yazdınız☺️

Tamam çok teşekkürler dünden beri mahvoldum ağlamaktan eşimi de bu duruma soktum ama onunda yapabiliceği bişey yok onuda üzmek istemiyorum siz içimi ferahlattınız bu yazdıklarınızla sonuçta ne olmuşa nede ölmüşe çare yok sabır etmem lazım gerçekten. Çok teşekkür ederim iyiki yazdınız☺️
Rica ederim😊

Selam kızlar nasılsınız, ben hiç iyi değilim büyük bi derdim var gerçekten çok daraldım çok bunaldım eşim ve kendi ailem hariç herkesten çok bıktım yok sayılmaktan bıktım emri vakilerden bıktım ben benlikten çıktım çok doluyum gerçekten içimi boşaltmaya çok ihtiyacım var bana akıl verin yardımcı olun lütfen. Ben 1 senelik evliyim eşimle görücü usulü tanışıp severek evlendik eşim benim 4. Dereceden akrabam babalarımız amca çocukları sayılır şöyle ki ben evlenmeden önce bana ayrı evde olucağımı söyleyip iki kaynıda yanıma soktular ses etmedim evlenir giderler yakında zaten benden önceki eltimde yıllardır bakmış onlara bende bakarım 1 2 sene dedim bu yönden sıkıntı yok onlarla iyi anlaşırım ama kayınvalidem ve kayınpederim tanıdıkça iğrenç insanlarmış gibi geliyo bana artık onlarda bor alda köyde tasarlar ara sıra buraya gelirler oda sadece yazda ve 1 2 ay kalmaya buna da diyelim hadi tamam onlara da bakarım 1 2 aydan be olcak ömrümden ömür gitmez ya değil mi? Fakat şöyle bi durum var ki onlar eltim ne isterse yerine getiriyorlar tamam gelinlerine düşkün olabilir bende istersem benimkini de yerine getirebilirler ama ben o insanlardan değilim ben görmüş insanın cahil insan değilim mesela sürekli eltimi evime çağırırlar bana ne sorarlar ne danışırlar hadi çaya geldi diyelim illaa yemek yiyip öyle gidiceksin derler ben misafirperverim bunlardan çok rahatsız olmuyorum ama gün geçtikçe farklı boyuta taşıyorlar bu benim oldukça sinirimi bozuyor ve mutsuz ediyor direk bugünden örnek vererek eltim aradı pederi işte çocuğum ağlıyor oraya gelmek istiyo sizin yanınıza falan pederde diyoki napim gelim alim mi sizi diyo ben tabi rahatsız oldum sğrekli gidip geliyolar zaten bide çok da evimi kirketiyolar velhasıl kelam telefonu kapattı flan bende tepki verdim dedim ki şimdi küçük çözücüler ağlıyor diye aşmaya mı gidiceksin seni onu alman için mi çağırıyor falan bilerek tepkimi gösterdim ki tekrarı olmaya çekinsinler diye herneyse öyle konuştuk felan yedik içtik gece oldu peder demez mi burda kalın çocuklar işten gelince seni alırlar diye resmen inadıma yaparmış gibi sanki bu arada eşim kaynım flan gece çalışır sabah 5 de gelirler herneyse bi baktım ki eltim de zaten hazır da direk tamam olur dedi yani bu bir kere olsa bişey demem ama ben adım gibi eminim ki bunun devamının geliceğini. Ben sinirlenip eşime püskürttüm bu duruma el atmak lazım istemiyorum artık annenler babanlar da yeter değil mi gitsinler artık köye ben hadi kaynınlara bakmayı geçtim annenle babanda kalsın onuda geçtim elti ne alaka artık iş boyuttan çıktı falan eşim çok iyi bi insandır ve çok çok da aşığım onu sevmesem bir dakika bile durmazdım bu ailenin yanında. Şimdi kızlar ben napiyim akıl verin çok mu abartıyorum hani durum sadece bundan ibaret de değil daha çok şey varda onları saymıyorum ama beni en sinir eden nokta bana danışılmadan ben bi hiçmişim gibi sanki benim evim değilde ben buraya misafirim de onların eviymiş gibi davranmaları beni artık çok bunalttı lütfen buraya el atıp düşüncelerinizi yazın çok bunaldım artık🙏
Epey fedakar davranmışsın hiç kimse evinde kalmasına izin vermez siz fazlasıyla evet deyince bunlarda daha da dozu artırmış artık tepkinizi koyun
Çok fedakarlık aptallık oluyor kıymet bilinmiyor unutuluyor sonra zoruna gitmesin

X