Bir bayrama daha kilolu (obez) giriyorum... Bütün gözler yine üstümde olacak!

Rumeysaben

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2024
35
8
29
Allah önce sağlık versin tabii.. fakat çok yoruldum. Çocukluğumdan beri kilo problemim olsa da son 10 yıldır ciddi kilolarla mücadele halindeyim. Ne verebiliyorum ne rahat rahat yiyebiliyorum. Aklımın bir köşesinde hep var artık diyete baslayacagim dusuncesi. Ama bir türlü yapamıyorum Sabah diyete başlayıp akşama hunharca yiyorum.
devam edebilmem için gereken motivasyonumu koruyamiyorum. Hiç bir sebep uzun süre irade sağlamıyor bende. Görüntümu sevmiyorum kendimle barışık biri değilim toplum içine rahat çıkamıyorum hiç bir kıyafetim olmuyo rahat eğilip kalkamıyorum ağır ve hantalım.. ama bunlar bile diyet yapmam için yeterli sebepler değil. Evet anlık çok üzülüp ağlıyorum ama dediğim gibi anlık olarak oluyo ve geciyo. ameliyat vs olamam ramazan gelmeden kilo vereceğim dedim veremedim ramazanda kilo vercem dedim yine veremedim hatta kilo aldım.. yoruldum yaşım olacak 30 şişman bir eş şişman bir anneyim😢

Semaben memnun oldum bir yerden başlamalısınız 1 kilo bile tartıda eksi gördüğünüzdeki motivasyonunuzun artışını görseniz diyete nasıl sarılacaksınız.

Sadece 10 gün dişini sıksan vücudun alışır diyete. Evet ilk hafta çok titreme, halsizlik oluyor ama sonrası güzel oluyor. Sadece kilo olarak bakma olaya. Düzenli ve sağlıklı beslendiğin için cildin güzelleşiyor, kan değerlerin normale dönüyor ve en önemlisi özgüvenin oluyor. Diğer insanlar ne söyler diye değil, kendin için geleceğin ve sağlığın için kilo problemini çözmen lazım.

Eğer diyabet sorunu yoksa beyin 21 günde yapılan diyete ve spora alışır, alışkanlık haline getirir.
Kaç kg fazlanız var detay vermemişsiniz ama hiçbiri fayda etmiyorsa son çare mide küçültme ameliyatı oluyor.

Allah önce sağlık versin tabii.. fakat çok yoruldum. Çocukluğumdan beri kilo problemim olsa da son 10 yıldır ciddi kilolarla mücadele halindeyim. Ne verebiliyorum ne rahat rahat yiyebiliyorum. Aklımın bir köşesinde hep var artık diyete baslayacagim dusuncesi. Ama bir türlü yapamıyorum Sabah diyete başlayıp akşama hunharca yiyorum.
devam edebilmem için gereken motivasyonumu koruyamiyorum. Hiç bir sebep uzun süre irade sağlamıyor bende. Görüntümu sevmiyorum kendimle barışık biri değilim toplum içine rahat çıkamıyorum hiç bir kıyafetim olmuyo rahat eğilip kalkamıyorum ağır ve hantalım.. ama bunlar bile diyet yapmam için yeterli sebepler değil. Evet anlık çok üzülüp ağlıyorum ama dediğim gibi anlık olarak oluyo ve geciyo. ameliyat vs olamam ramazan gelmeden kilo vereceğim dedim veremedim ramazanda kilo vercem dedim yine veremedim hatta kilo aldım.. yoruldum yaşım olacak 30 şişman bir eş şişman bir anneyim😢
Sabah diyete başlayıp akşama hunharca yiyorum dediniz ya bu akşamki yemeler tıkanırcasına şekildeyse psikolojik olabilir. Alttan alta beyninize “zaten kilo veremeyeceğim yemek yemesemde bir faydası yok” mesajını kodlamış olabilirsiniz. Boy kilo oranınızı yazmamışsınız ama eğer ortalama üstüyse örneğin 160 boya 90+ kg gibi ilk hafta çok çabuk kilo verirsiniz, kg gittikce kendinizi beğenir motive olursunuz. Bu yüzden ilk hafta önemli bence yardım alın sadece diyet değil pasif egzersiz ems, andulasyon, lipo gibi işlemlerle destekleyin motive olursunuz. İradenizin olmayısı bence bu yüzden

Birde şunu ekleyim 1kg yağdan kilo vermek 4 paket margarine eş değer hiçte azımsanmayacak bir şey vucuda ne kadar +kg varsa yükünü o derece düşünün

X