Sivilceli Ciltler Bir sivilce savaşçısı da benim arkadaşlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

NJLS

♪ Lover ♪
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2012
369
17
Çok uzun bi süre değil belki ama bende 2 yıldır sivilceli cildimle savaş veriyorum.İlk üniversite yılımda başladım (tabi ondan öncesinde de sivilcelerim vardı ama tedavi uğraşlarım 2 yıldır sürüyor)..Benim tedaviye başlama kararım arkadaşlarımın ihmal etme sivilce deyip geçme,bi cildiyeye görün istersen demesiyle başladı.Aslında bende farkındaydım ara ara acaba bi doktora görünsem mi diye aklımdan geçiriyordum ama hep ihmal ediyordum,erteliyordum bi şekilde..En sonunda karar verdim ve gittim doktor sivilcelerimin çok sorun yaratıcak türden olmadığını düşündü ve 2 krem verdi.

Nadixa ve Clindoxyl..ben bu iki kremi çok düzenli olarak kullandım birini sabah birini akşam ayrıca güneş kremimi de hiç ihmal etmedim.Öyle bi kaç hafta kullanıp sonuç alamam diye 2 ay kullandım doktorum 2 ayda sonuç alamazsan gel demişti ve ben sonuç alamadım.Aynı doktoruma bir kez daha gittim bu kezde nadixa ve aknilox yazdı onları da aynı şekilde düzenli kullandım ama sivilceler sinmiyordu bile iyice moralimi bozmaya başlamıştı bu iş yani boşa zaman harcamaya başladığımı düşünmüştüm artık ki bu defada başka doktora gitme kararı aldım bu doktor diğer doktorumdan daha ilgiliydi şüphesiz bu doktorumda bana benzamycin kremi yazdı ki bu krem içlerinde sivilce için en etkili olan kremmiş ayrıyeten de imex sabununu kullanmamı söyledi hatta başlangıç olarak bi sabun kendisi verdi bana..Diğerlerinden daha çok etki gördüm bu krem varolan sivilceleri geçirmekle kalmıyor alttakileri de çıkarıp yok ediyordu yüzümde ciddi anlamda bi düzelme oldu krem bitti sabun bitti 1 hafta sonra yüzümde yine tek tük sivilcelerin çıkmaya başladığını gördüm başlarda takmadım sonra artmaya başladı belli bi zamanda onları kullanıp doktoruma kontrole gittim imex merhemi yazdı ki KULLANMAZ OLAYDIM! 1 ay kullan dedi başlarda sorun yoktu ama zamanla cildimin kuruduğunu farkettim imexi bıraktım ama o da ne sürmediğim halde kurumaya devam ediyordu ve ne yazık ki durmayan kuruma yanaklarımda dermatit oluşmasına sebep oldu kaşınıyordu ve kıpkırmızı yuvarlak şekildeydi bu kez bi arkadaşımın önerisiyle yine ve yine farklı bi cildiye doktoruna gittim şuana kadar kullandığım tüm ilaçları söyledim şikayetlerimi anlattım önce dermatiti tedavi etmek istedi madecassol + locoid lipkrem yazdı sabah birini akşam birini sürdüm 1 haftada sindi daha sonra sivilce tedavisine başladık vakit kaybetmeden bana tetra hap + tretin krem yazdı evde nadixa da var dedim gündüzleri de onu sürebilirsin dedi vee en iyi sonuç aldığım tedavi bu oldu :) şuan 4. kutu tetrayı kullanıyorum ilk 2 kutuyu 500 mg , 3. kutu 250 mg ve şuan son kullandığım yine 500 mg kullanıyorum.tretin ise şuana kadar kullandığım en iyi sivilce kremi çokk çokk memnumun ve arkadaşlar sivilce tedavisi cidden sabır işi bazen okuyorum diğer sitelerde 1 ay kullanıp sonuç bekliyorlar yada 2 hafta kullanıp bile sonuç bekleyenler var.Şu kesin ki hiç bir sivilce tedavisi krem olsun hap olsun 3 aydan önce sonuç vermez..taş çatlasın 2 ay ama o da çok zor.Çünkü sivilce tedavisinde amaç sivilceleri pes ettirmektir o yüzden ilaçlar ısrarla içilmeli kremlerde devamlı ve aksatmadan sürülmeli.Yoksa yok yere haplarla bünyemize zarar vermiş oluruz kremler de aynı şekilde.Onu geçtim yok yere masraf yapmış oluruz..Bu son tedavim çok işe yaradı cidden hap son kutum olur diye tahmin ediyorum çünkü şuan sadece izler kaldı ilaçlar bittiğinde tedaviye başlamadan önceki ve sonraki diye yüzümün fotoğrafını atarım arkadaşlar :))

Cilt bakimina hep ozen goster suanda tetradoxun etkisiyle cikmiyor veya baya az olabilir ama ilaci biraktiktan sonra oncekine gore azda olsa cikcak kremlerine devam et o yuzden

evet hapım dün bitti 4 kutu kullandım doktor kesti hapı ama kremlere devam edicem umarım eski haline dönmez :KK43:

Bende tetradoks cok asırı bi etki gostermedi ama bırakınca adet doneminde resmen iltihaplı sivilce pörtlemesi yasadım bende tam 2ay kullandım 4 kutu yani su an hala imex kullanıyorum ama tekrar gidicem doktor

Tetradox ağır ilerleyen sivilce tedavisinde kullanılıyor ama belki o yüzden etki göstermemiştir hafif sivilceleri için yani bu hap ama korkuttun şimdi beni yaa :)) inşallah ben öyle bi pörtleme yaşamam :/

Tetradox ağır ilerleyen sivilce tedavisinde kullanılıyor ama belki o yüzden etki göstermemiştir hafif sivilceleri için yani bu hap ama korkuttun şimdi beni yaa :)) inşallah ben öyle bi pörtleme yaşamam :/
İnsallah yasamazsın ya bunyeye gore degisir tabiki icini rahat tut :)

şuanlık tek tük çıkanlar hariç sorun yaşamıyorum izler için de madecassol merhem kullanıyorum :) eski haline dönmedi cildimin rengide açıldı biraz bu merhemden dolayı inşallah böyle devam eder :)

Benimde cildim çok yaplı bu yüzden en ufak yağlı birşey yediğimde sivilcelerim çıkıyor ne kullandıysan kesin çözüm degil kısa süreli çözüm getirdi. kökten kesme yolunu bulamadım

Söylediğiniz hapı bende kullandım antibiyotik tedavisi o an için çok güzel işe yarıyor gercekten bir süre düzeliyor.. Benim şuan hala var.. Ben yirmili yaşlarda kullandım antibiyotik.. Şuan otuzlu yaşlardayım hala sivilce problemim var.. Umarım sizin probleminiz geçer.. Benim gibi boşuna kullanmış olmazsınız.. Sevgiler..

inşallah boşa kullanmış olmam cidden çünkü 4 kutu bitirdim yani birde günde 3 kere :KK43: şuanlık iyi gidiyor Allahım inşallah böyle devam eder benim cildimde yağ sorunu kötü şekilde bitti maalesef önceden çok yağlı olan cildimi şimdi nemlendirmeden dışarı çıkamıyorum o derece kurudu hem hap hem sivilce kremleri hem kullandığım kükürtlü sabun cildimi çok kuruttu doktora gittim yüzüm çok gerginleşip yanaklarım kırmızı pul pul olmuştu cildimin ph ı bozulmuş dermatit olmuştu yağdan kurtuldum ama keşke iyi bi şekilde kurtulsaydım diyorum :) hap biteli çok oldu ama hala kremleri sivilce ve izlerinin üstüne nokta kadar dokunduruyorum diğer kısımlara uygulamadan bakalım zaman ne göstericek Hoppa

inşallah boşa kullanmış olmam cidden çünkü 4 kutu bitirdim yani birde günde 3 kere :KK43: şuanlık iyi gidiyor Allahım inşallah böyle devam eder benim cildimde yağ sorunu kötü şekilde bitti maalesef önceden çok yağlı olan cildimi şimdi nemlendirmeden dışarı çıkamıyorum o derece kurudu hem hap hem sivilce kremleri hem kullandığım kükürtlü sabun cildimi çok kuruttu doktora gittim yüzüm çok gerginleşip yanaklarım kırmızı pul pul olmuştu cildimin ph ı bozulmuş dermatit olmuştu yağdan kurtuldum ama keşke iyi bi şekilde kurtulsaydım diyorum :) hap biteli çok oldu ama hala kremleri sivilce ve izlerinin üstüne nokta kadar dokunduruyorum diğer kısımlara uygulamadan bakalım zaman ne göstericek Hoppa
Canım lekelerinde gectimi benimde sivilcelerim gecti ama lekeler duruyo

X