Boşandıktan sonra hamile olduğumu öğrendim!

Kardeşim benzer durumda.henüz bışanamadi ama mahkemeye başvurduktan sonra öğrendi oda şuan eşi yok,askerde.bende onun için sordun biraz.boşanmiş olsada o 300gün mevzugundan dolayı otomatik olarak babası boşandiğin eşin olucak.ki kadeşim hala evli onum kı kesin yazılıyor.kimlik çıkartmak için gittiginde doğum belgenle baba kim diye aormazlar bile direkt yazarla

Sormadan direk yazıyorlar demek... Peki ben söylemezsem nasıl öğrenir çocuğu olduğunu, biliyor musun? Nüfus, bir çocuğu olduğunu ona nasıl bildiyor? Doğrusu bildiriyor mu? Gelmesi istenir mi? Yoksa sorgulatana kadar bir şekilde anlamaz mı?
Kardeşininki de zor... Canım ya. Onun ve bebek için en iyisi olur inşallah...

Söylediğiniz kadar kötü bir insansa tabii ki aynı kötülükleri evladına da yapmasından korkmanızı anlıyorum .
Çok zor durumdasınız tahmin ediyorum .
Dediğiniz gibi , biraz zaman iyi gelecek size , daha etraflica düşünme şansınız olacak . Gün doğmadan neler doğar .Hayırlı olan kararı vermek nasip olsun .

Bu arada tebrikler . Saglikla kucağınıza alın , kısmeti bol olsun . Hayatınıza neşe katsın .

Teşekkür ederim. İnşallah onun için en doğru kararı verebilirim... Ay ay o günler de gelecek inşallah... Umarım umarım :)

C
Sormadan direk yazıyorlar demek... Peki ben söylemezsem nasıl öğrenir çocuğu olduğunu, biliyor musun? Nüfus, bir çocuğu olduğunu ona nasıl bildiyor? Doğrusu bildiriyor mu? Gelmesi istenir mi? Yoksa sorgulatana kadar bir şekilde anlamaz mı?
Kardeşininki de zor... Canım ya. Onun ve bebek için en iyisi olur inşallah...
canim çağitmiyorlar diye biliyorum.nufus kayit örneği lazım olursa.yada ssk li öalişiyorsa maaşindaki çocuk parasından anlar.kardeşimin doğumuna 2ay kaldı kocasıda gelmek üzere

Hastanede verilen doğum belgesiyle gitmiyor muyuz nüfusa? Tam olarak hangi gün doğduğu belli olacak orada. O süre içinde olduğu için yine babası olarak o yazılcak....
Sürenin bitmesine 8 ay gibi bir süre var sanırım. 2,5 aylık hamileyim.

300 gün olayı çok saçmaymış yalnız..!
Sizin için söylemiyorum, yanlış anlamayın lütfen..
Ama, sonuçta boşanana kadar 1-2 yıl ayrı yaşayan ve o arada sevgilisi olan, yalnız kağıt üzerinde evli gözükenler var..
Belki çocuk başkasından? Boşanınca ilk 300 gün, neden eski nikahlı eşin adı yazılsın ki?
Belki bunun da bir prosedürü vardır ama çok saçma geldi bana.. Annenin insiyatifinde olması gerekir.!

İşte onu kestiremiyorum. Umursamaz mı yoksa benim canımı yakmak için her şeyi yapar mı... Maddi olarak benden çok üstün. Ya söylersem ve ileride çocuğumu benden almak isterse... Her geçen dakika aklıma başka kötü bir ihtimal geliyor... Her şeyi düşünmek zorundayım bebeğimin için...
Ah ah... Öyle olmasını öyle çok isterim ki...
Çok haklısınız durumunuzu bizim çozebilmemiz biraz zor, ama saklamanız ilerde çocugunuzun sizinle olacağı anlamına gelmiyor. Elbet size soracak benim babam nerede diye işte o zaman zor durumda kalmamanız için söyleyin. Bilsin bence sizin uzerinizden vebal kalksın, ilerde çocugunuza verebilecek bir cevabınız olsun ama tabi bunları bir avukatla konuşarak daha da temkinli olmanız gerekir..

C

canim çağitmiyorlar diye biliyorum.nufus kayit örneği lazım olursa.yada ssk li öalişiyorsa maaşindaki çocuk parasından anlar.kardeşimin doğumuna 2ay kaldı kocasıda gelmek üzere

Ssk'lı değil. Bağkurlu. Onda da bu çocuk parası var mı acaba... Eğer araştırmadığı sürece haberi olmazsa saklayabilirim. Ailemden ona haber verecek kimse yok da zaten. Gidip sormalıyım bunu bir avukata. Bakalım, bu işin bileni ne diyecek...
Boşanacak mı kardeşin, karar verdiler tam olarak?

300 gün olayı çok saçmaymış yalnız..!
Sizin için söylemiyorum, yanlış anlamayın lütfen..
Ama, sonuçta boşanana kadar 1-2 yıl ayrı yaşayan ve o arada sevgilisi olan, yalnız kağıt üzerinde evli gözükenler var..
Belki çocuk başkasından? Boşanınca ilk 300 gün, neden eski nikahlı eşin adı yazılsın ki?
Belki bunun da bir prosedürü vardır ama çok saçma geldi bana.. Annenin insiyatifinde olması gerekir.!

Soy karışmasın ve boşanan çiftler tekrar evlenmek isterlerse diye falan filan birkaç açıklaması var. Yanlış anlamadım canım zaten. Şuan benim de en sinir olduğun madde haliyle bu iddetli madde!
O iddet müddedini boşandığın zaman kaldırmak zorundasın sanırım böyle bir şey gelmesin diye başına. Evlenemiyorsun da sanırım tekrar o süre içinde. Biri boşandıktan sonra sevgilisinden hamile kalmış... İnternette okudum. Eski eşiyle konuşmuş sanırım. DNA testiyle sevgiliysiyle halletmişler. Böyle çözülüyor karışıklar ama... Sana katılıyorum.
Fakat benim durumum tamamen farklı... Ve içinden çıkılması zor :KK43:

Çok haklısınız durumunuzu bizim çozebilmemiz biraz zor, ama saklamanız ilerde çocugunuzun sizinle olacağı anlamına gelmiyor. Elbet size soracak benim babam nerede diye işte o zaman zor durumda kalmamanız için söyleyin. Bilsin bence sizin uzerinizden vebal kalksın, ilerde çocugunuza verebilecek bir cevabınız olsun ama tabi bunları bir avukatla konuşarak daha da temkinli olmanız gerekir..

Dediklerinizi düşüneceğim. Her ihtimali düşünmek zorundayım. O kadar çok şey okudum ki... İleride bu yaptığımdan dolayı çocuğum bana sırtını dönerse bunu kaldıramam. Çoğunlukla öyle olmuş ve ben okurken bile dayanamıyorum... Çok zor. Ben buraya konuda geçen avukat cevap verecek diye açtım konuyu ama sanırım artık cevap gelmiyor. Avukata da danışacağım mutlaka...

Dediklerinizi düşüneceğim. Her ihtimali düşünmek zorundayım. O kadar çok şey okudum ki... İleride bu yaptığımdan dolayı çocuğum bana sırtını dönerse bunu kaldıramam. Çoğunlukla öyle olmuş ve ben okurken bile dayanamıyorum... Çok zor. Ben buraya konuda geçen avukat cevap verecek diye açtım konuyu ama sanırım artık cevap gelmiyor. Avukata da danışacağım mutlaka...

Rahmetli annem ayni durumu yasamisti o dönem kardesim dünyaya geldi annemle babamda resmi olarak olmasada farkli sehirlerde yasamaya basladilar tabiki bende annemleydim. Kardesim yetisirken babamla alakali hicbirsey sormadi eksikligini hissetmedi okula giderken bile sormamistir.. Ama maalesef annem rahmetli oldu o dönem ve bir tek onun eksikligiyle büyüdü 19 yasinda genc bir kiz su anda
Yani söylemek istedigim eger cocugunuzu yetismek istiyorsaniz babasi hakkindada bilgilendirin ama ilgisiz bir baba ise karsi taraf bizdeki gibi cok problem olmayacaktir babasini cok fazla aramaz diye düsünüyorum..

Birde en bastaki sorunuzu gec okudum cok özür dilerim sanirsam cocugunuzu babanizin üstüne yazdirabiliyorsunuz bunu arastirin mümkünse ...
böylelikle eski esiniz hak iddia edemez.

Evet
Ssk'lı değil. Bağkurlu. Onda da bu çocuk parası var mı acaba... Eğer araştırmadığı sürece haberi olmazsa saklayabilirim. Ailemden ona haber verecek kimse yok da zaten. Gidip sormalıyım bunu bir avukata. Bakalım, bu işin bileni ne diyecek...
Boşanacak mı kardeşin, karar verdiler tam olarak?
evet canım,mahkemeye başvurdu.ama hala boşanamadılar.ee kocasıda askerden geliyor illa öğrenicek diyorum ama bakalım.keşke barişsalar ama adam çalişmiyor bile kardeşimin gece yarılarına kadar çalişip geyirdipi paraları yiyor bide en iyi marka sigara içiyor.sinir oluyorum benim kardeşim.hepimizin arasında 5 kardeşiz en prenses gibi büyüyenimiz.yemek tabağini bile kaldırmamiş bir kız oldu koca doyuran.eğer ki koası bi gayret içşnde olsa tamam ama adama bu durum normal geliyor

Merhaba,
Evlilik birliği içerisinde ve boşanmadan sonraki 300 gün içinde doğan bebeğin babası yasa gereği eski eşinizdir. Bu nedenle onun nüfusuna zorunlu olarak kaydedilecektir.Ayrıca ne yaşamış olursanız olun çocuğunuzu babasından saklamanız çocuğun sağlıklı gelişimi bakımından doğru olmayacaktır.
İyi günler dilerim.

X