Boşanma davasınin reddi

Ben bu saçmalığı anlamıyorum, hukuki bilgisi olan biri aydınlatır belki, kumar ya da değil ne sebepten olursa olsun taraflardan biri artık evliliği istemiyorsa bu neden geçerli bir sebep olmuyor? sanki hakim boşamayınca o evlilik mutlu bir şekilde sürecek mi? Düşününce evlilik bizim anladığımız şekilde bir romantizm ya da toplumsal ahlak imzası değil, sadece bir şirket kurar gibi ortaklarının olduğu bir iş anlaşması sanırım. Anlaşma kurallarının ihlal edildiğine hakimi inandıramazsak, teknik anlaşmayı sonlandırmıyor belki de. Neresinden tutulsa saçmalık.

Merhabalar
Ben kumar ve ilgisizlik yüzünden eşime çekişmeli boşanma davası açtım
Kumar oynadığına ilişkin mesajlar ve kendi ikrarı olmasına rağmen hakim gorguye dayalı tanık olmamasından dolayı davanın reddine karar verdi.

Canım çok sikkin anlaşmalı bosanmiyor. Bir daha kumar sebebiyle dava açamıyorum istinafa göndericem.
Benim parasız kalmam ilgi gormemem zor günler gecirmem adamın yanına kâr kaldı
Canım çok acıyor. Bosanamadigim için saatlerdir ağlıyorum.
Ojuduysaniz şimdiden teşekkür ederim sadece içimi dökmek istedim 😔
Banka kayıtlarını ve adına acılmıs ıcra dosyalarını ıstemedı mı avukatınız ..Kumar bagımlılarının cokca ıcra dosyası bvardır....-

Merhabalar
Ben kumar ve ilgisizlik yüzünden eşime çekişmeli boşanma davası açtım
Kumar oynadığına ilişkin mesajlar ve kendi ikrarı olmasına rağmen hakim gorguye dayalı tanık olmamasından dolayı davanın reddine karar verdi.

Canım çok sikkin anlaşmalı bosanmiyor. Bir daha kumar sebebiyle dava açamıyorum istinafa göndericem.
Benim parasız kalmam ilgi gormemem zor günler gecirmem adamın yanına kâr kaldı
Canım çok acıyor. Bosanamadigim için saatlerdir ağlıyorum.
Ojuduysaniz şimdiden teşekkür ederim sadece içimi dökmek istedim 😔
Parasız kalmak ekonomik şiddet,bunu ailenizden birilerini de şahit göstererek ispat edemediniz mi ?
Bir de kumar ile ilgili olarak bankalardan döküm istediniz mi

Ben bu saçmalığı anlamıyorum, hukuki bilgisi olan biri aydınlatır belki, kumar ya da değil ne sebepten olursa olsun taraflardan biri artık evliliği istemiyorsa bu neden geçerli bir sebep olmuyor? sanki hakim boşamayınca o evlilik mutlu bir şekilde sürecek mi? Düşününce evlilik bizim anladığımız şekilde bir romantizm ya da toplumsal ahlak imzası değil, sadece bir şirket kurar gibi ortaklarının olduğu bir iş anlaşması sanırım. Anlaşma kurallarının ihlal edildiğine hakimi inandıramazsak, teknik anlaşmayı sonlandırmıyor belki de. Neresinden tutulsa saçmalık.
evet çok büyük bi saçmalık
istememek de gayet haklı ve yeterli bi sebep

Şöyle bir şey duymuştum: Dünyada şartları en ağır olan birinci sözleşme, kefalet sözleşmesidir. İkincisi de evlilik sözleşmesi! Söylediğiniz üzere ortaklık anlaşması gibi bir şey sayılıyor evlilik

Son durumunuz ne acaba sizi görünce red diye bende şaşırdım korktum da böyle bişey nasıl red olur ya

X