Boşanma süreci destek!

Teriyaki

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2023
644
891
34
Herkese merhaba boşanma isteğimle ve nedenleriyle ilgili paylaşım yapmıştım. Avukata başvurdum vekalet verdim benden delilleri vermemi uzun detaylı bir yazı yazmamı istedi evlilikte yaşanan fiziksel psikolojik şiddetle ilgili birkaç sayfa yazdım midem bulandı o yaşananlar gözümün önüne geldi kendime kızdım sevip evlendiğim adamın bu kadar gaddar olmasına inanamadım ve yazmam gerekenleri yarım bıraktım yazıp göndermem gerekiyor boşanmanın başlaması için!
Bir de bu arada karşı taraf boşanmama konusunda ikna etmeye çalışıyor ama öyle özür dileyerek pişman olarak değil beni suçlayarak yuva yıktigimi çocuğumun benim yüzümden babasız büyüyeceğini söyleyip beni zayıf yerimden vuruyor kabul etmeyince de bekar anne olup çocuğu annene bırakıp nafaka alıp dışarda gezeceksin amacına ulaş bu seni kacgun mutlu edecek ailen kacgun çocuğa bakacak bosaninda pişman olacaksin vs diye manipüle etmeye devam ediyor.
Ben kararlıyım boşanmaya ama arada gelgit yaşıyorum normal mi ve bu süreci en iyi nasıl atlatirim sürekli uykum var duşa bile zorla giriyorum dışarı çıkamıyorum bebek küçük evde boğuyor neler yapayım hayata motive olmak için önerilerinize açığım

Herkese merhaba boşanma isteğimle ve nedenleriyle ilgili paylaşım yapmıştım. Avukata başvurdum vekalet verdim benden delilleri vermemi uzun detaylı bir yazı yazmamı istedi evlilikte yaşanan fiziksel psikolojik şiddetle ilgili birkaç sayfa yazdım midem bulandı o yaşananlar gözümün önüne geldi kendime kızdım sevip evlendiğim adamın bu kadar gaddar olmasına inanamadım ve yazmam gerekenleri yarım bıraktım yazıp göndermem gerekiyor boşanmanın başlaması için!
Bir de bu arada karşı taraf boşanmama konusunda ikna etmeye çalışıyor ama öyle özür dileyerek pişman olarak değil beni suçlayarak yuva yıktigimi çocuğumun benim yüzümden babasız büyüyeceğini söyleyip beni zayıf yerimden vuruyor kabul etmeyince de bekar anne olup çocuğu annene bırakıp nafaka alıp dışarda gezeceksin amacına ulaş bu seni kacgun mutlu edecek ailen kacgun çocuğa bakacak bosaninda pişman olacaksin vs diye manipüle etmeye devam ediyor.
Ben kararlıyım boşanmaya ama arada gelgit yaşıyorum normal mi ve bu süreci en iyi nasıl atlatirim sürekli uykum var duşa bile zorla giriyorum dışarı çıkamıyorum bebek küçük evde boğuyor neler yapayım hayata motive olmak için önerilerinize açığım
Eşiniz iğrenç ötesi bir yaratıktı önceki konunuzu okumuştum, sakın pişman olmayın sizi manipüle etmeye çalışıyor özür dahi dilemiyor yine sizi suclayarak, belli ki egosu yüksek kaliteli gibi görünen ama kalitesiz bir şahsiyet.
İş degisikligi şehir değişikliği yaparken bile insanın midesine kramplar giriyor kaldı ki siz hayatınızı değiştireceksiniz yaşadıklarınız cok normal geri adım atmayın. Çocuğunuzla güzel bir geleceğiniz olacağına inanıyorum öyle bir babadan uzak büyümesi daha sağlıklı.

İyi bir baba olursa çocuk niye babasız büyüsün ya gelmeyin bu manipülasyonlara. Haftada 3 gün görür çocuğu Ayrıca boşandıktan sonra ne yapacağımda beni ilgilendirir deyin. Adam olsaydı da bir kadına el kaldırmasaydı.
O benim yüzümden el kaldırdı onu bu hale ben getirdim benden başka hiçbir kadına el kaldırmamis onun lafları

Babasi orda duruyor niye babasiz olsunki ise girin calisin bian once akliniz cok guzel dagilir nafaka cok vermezler beklemeyin o yuzden calisin cocuk kres yada okul caginda ise .calismak size huzur verecek inanin
Ben öğretmenim çok şükür iş sıkıntım yok bebeğim 37 haftalik suan prematüre annem bakıyor ailem arkamda

Eşiniz iğrenç ötesi bir yaratıktı önceki konunuzu okumuştum, sakın pişman olmayın sizi manipüle etmeye çalışıyor özür dahi dilemiyor yine sizi suclayarak, belli ki egosu yüksek kaliteli gibi görünen ama kalitesiz bir şahsiyet.
İş degisikligi şehir değişikliği yaparken bile insanın midesine kramplar giriyor kaldı ki siz hayatınızı değiştireceksiniz yaşadıklarınız cok normal geri adım atmayın. Çocuğunuzla güzel bir geleceğiniz olacağına inanıyorum öyle bir babadan uzak büyümesi daha sağlıklı.
Egosu yüksek kaliteli gibi görünen ama kalitesiz şahsiyet cidden eşimi tanıyor gibi betimlediniz aynen de öyle mesajınız güç verdi teşekkür ederim 😊

Çocuğunuzun babasız kalıp kalmaması eşinizin tercihi. Bu noktaya sizi getiren o. Dünyanın en iğrenç insanı da olsanız şiddet göstermek de onun tercih. Bunlar sizi ilgilendiren şeyler değil. Kendinizi suçlu hissetmeyin. Saçma sapan bir adamla büyümesindense çocuğunuzun babasız büyümesi daha hayırlıdır. Yetişkin çoğu insanda inanın iğrenç babalar babasizliktan çok daha fazla yara açmıştır. Mutlaka bir uzman desteği alın. Psikiyatriste görünün derim. Çok travmatize olmuşsunuz ilaç desteği gerekebilir. Eşinizle iletişime geçmeyin artık. Derdi varsa avukatınıza ulaşsın.

Allah yardımcınız olsun.Normal çok manipüle edilmissiniz.Gelecek kayginiz olabilir.

O adama lütfen dönmeyin. Zorunu başarmışsınız yola girmişsiniz. Allah yardımcınız olsun. Dualarım sizinle..

X