Bu cimri adamlar hep bana mi denk geliyor?!?!

ay ne kusura bakması tabi ki haklısınız, biz kadınlar olarak minnak güçsüz beceriksiz yaratıklarız, kendi paramızı kazanmaya gücümüz yetmez. yetiyorsa da bunu zar zor becerdiğimiz için o para bize kalmalı. benim yediğimi içtiğimi tabi ki elin herifi ödeyecek ayol ben boşuna mı kuku sahibiyim?

konu sahibi, sizin durum bu yorumdan alakasız yanlış anlamayın. sizin bey gerçekten cimri :/
İlk buluşmada sen ye de gel diyen adam benim gözümde 5 para etmez bu kadar net. Kocam dahil her ortamda çıkartır hesabımıda öderim yeri gelirse . Hatta geçen hafta kocamı Doğum gününe yemeye götürdüm hediyesini aldım. Amaaaaa benim hayata bakış açım size ters geldiyse saygı duyarım ancak aynı saygıyıda beklerim.

İlk buluşmada sen ye de gel diyen adam benim gözümde 5 para etmez bu kadar net. Kocam dahil her ortamda çıkartır hesabımıda öderim yeri gelirse . Hatta geçen hafta kocamı Doğum gününe yemeye götürdüm hediyesini aldım. Amaaaaa benim hayata bakış açım size ters geldiyse saygı duyarım ancak aynı saygıyıda beklerim.
adam zaten cimri. onu yazdım. adamın yaptıkları hoş değil. ama bunun sizin yorumla alakası yok.

işte hesabı ödüyorsunuz da “yeri gelirse”. yeri gelirse nedir? canınız isterse mi? zira alman usulü anca kadın talep ederse yapılırmış yazdığınıza göre. yoksa erkek ödemeliymiş. ne alaka yahu?

ayrıca kocanızla zaten bütçeniz bir değil mi ki, ona yemek ıslarlama kısmını anlamadım ya neyse.

Termosa çay koyup götürmek mantıklı bol bol içerse anlarsınız . Biraz denemeniz lazım onu tam tanımak için

Benim cayim bitince bi muddet sonra bir seyler icmek istedim, gayri ihtiyari.
Yok ben icmicem, devam ediyorum dedi. ( Neye devam ediyosa kirk saatte)

Offf ben olsaydım burda dayanamaz yüzüne yüzüne gülerdim ya :KK53:
Devam ediyormuş bak sen ilahi :KK48:

Bence cimriliği tek size karşı değil hayata karşı.

Sürekli para muhabbeti yapan;
'Şuna şu kadar harcadım.'
'Kahvaltıda filanca olmazsa olmazım.'
'Falanca markadan aşağısını giymem.'

tarzındaki görgüsüz insanlardan ne kadar nefret ediyorsam böyle cimrilerden de o kadar ediyorum.

Yine ikinizin de iş çıkışında buluşma ayarla. Tam işten çıkarken çok acıktım, yemek yiyecek bir yere gidelim de. Ben atıştırdım falan derse. Sen hiç mi oturup doğru düzgün bir yemek yemez misin. Hep atıştırıyorsun. Bari buluşacağımız günlerde atıştırma. Bu kaç oldu. Korkma hesabı sana ödetmem. Gel son kez buluşalım, sana bi yemek ısmarlayım, başımın gözümün sadakası olsun de.

Cimrilik:) ayy beni delirten bir durum. Eşiminde bu ara cimri dönemi yediğimizin içtiğimizin lafıjı yapınca biraz üzülüp ağlamıştım:) sonra dedim ki bırak o üzülsün:)) kendime Zorla yemek ısmarlattım :)))
Dünn bir yemişim, üstüne bir güzel kahvemi içmişim :))))) şey bekliyordu küscem ve yemiycem hiçbir şey :))) normalde yediğim içtiğim şeylerin 2-3 kat pahalılarını yedim içtim. Tekrar özür diledi :)))) sen yanlış anladın beni ben lafını etmedim diye.

Ay nolur bu adama pahalı bir şey aldırın :))))

Ayyy kızlar şu an bi aydınlanma yaşadım ya mesela iş çıkışı kızlarla buluşacağımız zaman ben fast food bişiler atıştırıp onlarla kahve içmeye geçiyorum bana da böyle cimri diyolar mı ya :)))

Ya çünkü yemek+ kahve 50 tl ye mal olacak bende 10 tl kahveye, 10 -15 tl bişiler atıştırmaya ayırıyorum öyle geçiyorum yanlarıda. Tabi yemek yeme planı yapıldıysa uyuyorum ama 50-60 tl gidiyor o gün. Bütçem böyle çünkü her gün 50 tl dışardan yiyemem.

Evet adam düpedüz cimri.
Bence olmasi gereken en azindan ilk buluşma yemeğini / icecegini erkek ödemeyi teklif etmeli.

Evde ye gel falan hos mu yani

Ha ama söyle de birsey var. Artik evleniyim kafasinda tanismak istiyorlarsa , bircok kisiyle de tanis bulus icine girilince para yedirmiyim boşuna kimseye kafasi sanırım bu....

Önceden olsa eşit olmalı, herkes kendi hesabını ödemeli derdim ama artık erkeklerin bu "eşitlikten" iyi anlam çıkarmadığını düşünüyorum. Ne kadar istersen, harcatırsan o kadar değerlisin, tecrübelerimle anladım. Öğrendim demiyorum çünkü yapar mıyım, yapamam ama anladım ki bu işler böyle. "Vay efendim benim ondan aşağı kalır yanım ne, tek taşımı kendim aldım oh çatla da patla" diyen kadın değil harcatan kadın daha "değerli" onların gözünde. Genelleme yaptım. Önceden ne var bunda derdim artık çekmem böyle insanları bildiğin hem öküz hem de cimriymiş bu da.
Birde şöyle birşey var, erkeğin durumu belki pahalı yerlere yetmiyor ama kendine alabiliyorsan, yanında bulunmasını istediğin kadına da alabilmelisin, dürümse dürüm v.s. Yani bunun parasından da kaçıyorsan, sen bu işlere hiç girme ya. Kadın da ara sıra hesabı ödemeli ama önce erkek bence.

Cimri mi buna cimri demek cimriye hakaret be :KK70: yanlış anlama canım övünmek için demiyorum da parfümüm bitti sabah erkek arkadaşımla buluştum aaa dedi farklı parfüm sıkmışsın neden dedi bende sorma hayatım parfümüm bitti dedim internetten girmiş buydu dimi dedi alacaktı yok dedim ev parfüm dolu şimdi değil sonra alırız teşekkür ederim dedim teklif bile yeterlidir bazen bence

Gayette kendime saygım var , Allah’a şükür param da var. Kocamla çıkarken bile gerekirse öderim hesabımı ama ilk buluşmalarda bu tip para hesabı yapan adamlar benim gözünde sıfırdır. Bu kadar basit. Sizinle aynı bakış açısında olmadığım İçin benim kendime saygım olmadığı tarzında yorum yapmak esas en büyük saygısızlıktır. Kendime gayet saygım sevgim mevcut. Hatta ö saygın o kadar yüksek ki 3 kuruş çayın hesabını yapan kişiler ile muhattap bile olmam. Ne demek yemek ye de gel demek bir bayana. Çok ama çok ayıp ya. Bu da benim görüşüm .
İsterseniz önceki yazınızı dönün bir okuyun. Kimse ilk veya sonraki tüm buluşmalar da para hesabı yapsın, yemek yedirmesin vs demiyor zaten. Cimrilik başka şey, bir erkek hesap ödemiyorsa gözümde sıfırdır demek çok başka şey. Öncelikle cümlelerinizin ne anlam içerdiğine bakın lütfen. Kimse böyle hesap kitap tutan insanlardan hoşlanmaz. Dikkat ederseniz "insanlar "diyorum. Bunun kadını erkeği de olmaz. Birine bir çay kahve ısmarlamaktan erinen insanları kimse savunmuyor zaten.Seven de yoktur herhalde. Sizin "hesap ödemeyen erkek gözümde sıfırdır " demeniz eleştiriliyor. Ayrımına varmanızı tavsiye ederim.

ay ne kusura bakması tabi ki haklısınız, biz kadınlar olarak minnak güçsüz beceriksiz yaratıklarız. benim yediğimi içtiğimi tabi ki elin herifi ödeyecek ayol ben boşuna mı kuku sahibiyim? oldu olacak kendi ayaklarımın üzerinde dursaydım:KK53:

konu sahibi, sizin durum bu yorumdan alakasız yanlış anlamayın. sizin bey gerçekten cimri :/
İlahı :) Güldürdünüz beni gerçekten. Eleştirinin böyle tatlı hal alması :)

Evet bu adam cimri ve cimri insanlardan hiç hoslanmam bir bayan bir erkekle ilk kez dısarı ciktıgında ( eğer bayan davet etmemisse tabi) hesabı erkek ödemelidir bunun eşitlikle eşitsizlikle vs.. seylerle alakası yoktur bu bir görgü kuralıdır

Birdakine ben termosa çay koyuyorum diyin öyle gidin ciddiyim bi yapın bunu 2'de sandviç hazırlayın evde vallahi ciddiyim bi boyle yapin bakalım napicak .. Hayir adamda çalışıyor ben anlamadım nedir bu cimrilik , hadi ilk buluşma derim heyecan derim ama 2. Buluşmada adam yine aynı öküz ve en cok kirtasiyede koptum gercekten. ..

Direk evlenme teklif edebilir, işte risk budur :KK70:

X