BURUN AMELİYATI SONRASI GEÇMEYEN MORLUK

selsilto

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2023
9
2
69
Merhaba, en son çare olarak buraya yazayım dedim 1 ağustos günü burun ameliyatı oldum ve memnunum şu an burnumdan. Neredeyse 3 ay olmasına rağmen göz altımda leke şeklinde morluk kaldı. Doktorum toplar damar olabilir dedi. Kontrol günü bakacak ama benim içim içimi yiyor. Bildiğiniz leke gibi böyle kalıcı olur mu bu bilginiz ve tecrübeniz var mı bu konu hakkında? Bazen yok gibi hafifliyor bazen bir bakıyorum eşşek kadar. Sağ gözümün altında şu an hafif gitmiş gibi ama iki haftadır böyle azalma da gözlemlemedim. Sizce bu geçer mi ya çok taktım kafama? Sağ gözümün altında kücük gözüktüğüne bakmayın normalde daha belirgin kamerada çıkmıyor çok. Ama siz anlamışsınızdır demek istediğimi.

Eklentiler

• IMG_6083.jpeg
    IMG_6083.jpeg
    50,5 KB · Görüntüleme: 285
  • IMG_6089.jpeg
    IMG_6089.jpeg
    45,2 KB · Görüntüleme: 277
Merhaba benimde yeni gecti sukurler olsun 3 bucuk ay sonra , bol bol nemlendirdim kafeinli serumlar kullandim goz cevreme bol bol masaj yaptim

Merhaba,
morluklarınız tam geçmeden, şapkasız, güneş kremsiz güneşe çıktıysanız leke kalmış olabilir.
nemlendirip , sürekli güneş kremi sürerseniz geçer bence çok fazla bişey yok
leke serumları da oluyor ama hangisi daha etkilidir bilemiyorum

Merhaba benimde yeni gecti sukurler olsun 3 bucuk ay sonra , bol bol nemlendirdim kafeinli serumlar kullandim goz cevreme bol bol masaj yaptim
Teşekkür ederim marudermin kafein göz altı serumunu kullanıyorım. Leke şeklinde ve cidden gözükmüyor fotoda normalde daha koyu ve belirgin güneş kremi sürdüm fakat kaldı çok korkuyorum orada öylece kalırsa diye :KK43:

Merhaba,
morluklarınız tam geçmeden, şapkasız, güneş kremsiz güneşe çıktıysanız leke kalmış olabilir.
nemlendirip , sürekli güneş kremi sürerseniz geçer bence çok fazla bişey yok
leke serumları da oluyor ama hangisi daha etkilidir bilemiyorum
Teşekkürler tavsiyeniz için güneş kremimi sürdüm fakat neden bilmiyorum fotoğrafta az cıkmıs ama daha belirgin gören herkes söylüyor. Leke tarzında. Neler yaptım hafiflese rahatlayacağım ama günlerdir aynı boyutta

Arnika jeli denedinizmi ? Ilk aylar arnika jeliyle masaj yapmistim , devam edin masaj yapmaya parmak uclariyla , iyilesme kisiden kisiye degisebilir ama eminim duzelcektir zamanla , ödemleriniz cok mu burnunuzda ?

Arnika jeli denedinizmi ? Ilk aylar arnika jeliyle masaj yapmistim , devam edin masaj yapmaya parmak uclariyla , iyilesme kisiden kisiye degisebilir ama eminim duzelcektir zamanla , ödemleriniz cok mu burnunuzda ?
2. Ayık benım goz altarım hala hala mor burnumda böyle şu anda

Eklentiler

• CD563A06-95FF-4E20-AE5A-E5EFE5793443.jpeg
    CD563A06-95FF-4E20-AE5A-E5EFE5793443.jpeg
    116,8 KB · Görüntüleme: 242
Korkmayın geçer. C vitamini kullanın ve serumunu. Güneşe çıkarken mutlaka güneş kremi kullanın.

Arnika jel değil de kremini tavsiye etti doktorum. Dün görüştüm. Ameliyattan bağımsız damar içinde ödem oluşmuş olabilir dedi. 6 ay bekle olmadı lazer yaptırarak sorunu çözebilirsin dedi. Çok hassas yapılı cilt ve kılcal damarlarda böyle olabiliyormuş. Çünkü farklı cidden fotoğrafta anlaşılmıyor tam böyle büyük bir fasulye tanesi düşünün o boyutta ve genel morluktan biraz daha koyu. Genel morluk olsa korkmazdım cildim baya hassas ama doktorumun dediği olabilir. Umarım 6 ay içinde geçer de uğraşmam.

Korkmayın geçer. C vitamini kullanın ve serumunu. Güneşe çıkarken mutlaka güneş kremi kullanın.
Umarım. C vit ve güneş kremimi düzenli kullanıyorum. Genel morluklarım şu an daha iyi durumda gün geçtikçe düzeliyor. O sadece orada leke gibi.. inşAllah 6 ay içerisinde yok olur gider. Çokta takıntılı bir kızım. Burnumdan da aşırı memnunum. Doktoruma çok güveniyorum. Belki de bu kadar takıntımdan oldu..

Çok teşekkür ederim yorumunuz için az da olsa içim rahatlıyor. Umarım geçer. Genel morluk tamamen yok oldu neredeyse. Tek sorun o. Bakalım ilerleyen zamanlarda güncelleyeceğim

2. Ayık benım goz altarım hala hala mor burnumda böyle şu anda
Sizin gayet iyi bir iki aya tamamen geçecektir korkmayın. Benim durumum biraz daha farklı. Ödemleriniz çok daha. Benim 3 ayı geçti 4. Aya girdim.. burnunuz da güzel gözüküyor şu anlık, ödeminiz inince daha da güzel olacaktır inşAllah

Sizin gayet iyi bir iki aya tamamen geçecektir korkmayın. Benim durumum biraz daha farklı. Ödemleriniz çok daha. Benim 3 ayı geçti 4. Aya girdim.. burnunuz da güzel gözüküyor şu anlık, ödeminiz inince daha da güzel olacaktır inşAllah
Morluklarım biraz azalıyor gerçekten ödem fazla mı sanki bana ödemlerim geçmiş ve burnum kötü gibi gelıyor boyle yorum gorunce bıra huzurlu oldu içim

X