Cimere yazdım sonuç alır mıyım

melek365

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2023
15
4
26
Arkadaşlar merhaba üç yıldır sonuclanmayan boşanma davam hakkında cimere yazdım hem istek hem şikayet olarak iki ayrı farklı dilekçe yazdım. Cimerden hiç sonuc alan var mı cildiricam artık beni döven aldatan hakaret eden hala eline imkan geçti mi benimle uğraşan kişinin soyadinda kalmak istemiyorum üç yıldır bekliyorum istinafa taşındı ordan da Yargıtay'a taşır karşı taraf bı beş senen gider dediler deli olacağım artık bunun bir yolu yok mu istinafta çok yavas. Sizce cimerden bı sonuc alır mıyım. Boşanma gerçekleşsin bari tazminat davası devam etsin hayatım yokmuş gibi hissediyorum ayrıldığım üç yıldır ne yapıyor bilmediğim kişinin hala soyismindeyim çok yıprandım

Bende cimere beni ihmal edip doğum sonrası gümbür gümbür geleceği belli olan derin ven trombozu geçirmeme ölümden dönmeme sebep olan doktoru cimere şikayet etmek istiyorum ama sonuç alır mıyım bilmiyorum
Malpraktis deniyor. Yani doktorun hatası varsa dava açabiliyorsunuz zaten. Çok geçmiş olsun sezeryandan sonra mı oldu?b

Arkadaşlar merhaba üç yıldır sonuclanmayan boşanma davam hakkında cimere yazdım hem istek hem şikayet olarak iki ayrı farklı dilekçe yazdım. Cimerden hiç sonuc alan var mı cildiricam artık beni döven aldatan hakaret eden hala eline imkan geçti mi benimle uğraşan kişinin soyadinda kalmak istemiyorum üç yıldır bekliyorum istinafa taşındı ordan da Yargıtay'a taşır karşı taraf bı beş senen gider dediler deli olacağım artık bunun bir yolu yok mu istinafta çok yavas. Sizce cimerden bı sonuc alır mıyım. Boşanma gerçekleşsin bari tazminat davası devam etsin hayatım yokmuş gibi hissediyorum ayrıldığım üç yıldır ne yapıyor bilmediğim kişinin hala soyismindeyim çok yıprandım
Ayy evet ya 😑 bu bosanma davasi bu kadar cok uzun sürmesi abes oldu bayagi.. herkes ses cikarmali bence istinaf en fazla 1 yildan fazla uzamamali..

Avukatla alakali iyi. Bir avukat olmassa haklıyken dava da kaybedersin

Cimer yargilama makami degil. Yargilamalar uzun. Beklemekten baska yapacaginiz hicbir sey yok. Evet temyiz de edilebilir ve temyiz edilirse surec daha da uzar. Bunun suclusu da avukatiniz degil. Avukatinizin barodan atanmis olmasi gorevini ihmal ettigi anlamina gelmez. Avukat her dk size bilgi vermek zorunda degil. Her sordugunuzda ulasabileceginizi dusunmeniz de dogru degil. Keza soyleyecegi her seyi anlayabileceginizi dusunmeniz de dogru degil. Bir doktor ameliyat ettiginde ameliyatin her asamasini size anlatmasini, her yaptigi islemi detayiyla size bildirmesini bekliyor musunuz? Anlatsa anlayacak misiniz? O kadar basit olsa yillarca okuyup staj filan yapmazdik, yillarimizi da versek her gun mevzuat takip edip ictihat okumazdik degil mi? Cimerden gelecek cevap yargilama sureci devam etmektedir seklinde olacak. He yargilamalar uzun su bu emin olun avukatlar da uc kurus para alip aldigi para 10 sene suren davada hic olsun istemiyorlar. Adli yardimda calisan avukatlar da sizin gibi kac dosyaya bakiyor. Onlar da bir dosyayi 10 seneye uzatayim, ustumde binlerce dosya biriksin meraklisi degiller. Daha cok sey yazardim da neyse.

X