Cinsellik sırasında acı neden olur ?

Merhaba hanımlar
Eşimle 6 aydır bir beraberliğimiz var ve cinselllik sırasında ciddi bi acı hissediyorum bu acıyı yara acısı gibi tarif edebilirim. Birleşme sırasında dar olduğunu hissediyorum acaba daha önce vajinusmus sebebi ile kaslarda kasılma mı oluyor fakat hemen kasılmayı bırakmıyorum ama canım yine acıyor ve o sırada başıma şiddetli bir ağrı giriyor eşimden yana sorun yok nazik ve hassas biri yani sorun tam ne bilmiyorum kadın doğuma gitmeyi de erteliyorum sebebi görev icabı köydeyiz hijyenik bulmuyorum ama asıl sebebi çok daha baskın kalıyor çatala oturmak bana kabus gibi hele ki vajinüsmüsü zor aşan biri için.

Biz cocuk istiyoruz bu acı sizin tecrübelerinize dayanarak soruyorum elbette kadın doğuma gideceğim ama ön bir fikir edinmek istedim

Bu durumu yaşayıp sebebini öğrenen var mı ?
Vajina duvarı kalınlığı , tüplerinin tıkalı olması gibi sebebi olabilir mi ?
Ve bu acıya çözüm bulan var mı sanki her seferinde ilk defa oluyor gibi canım yanıyor bir an önce bitsin istiyorum o sırada

Ve affınıza sığınarak soruyorum lütfen alaycı ya da aşağılayıcı şekilde yorumlamayın ben ağrıya odaklanıp hissetmiyorum içime boşaldığını acaba tam içe giriş olmadan mı giriyor çünkü girdiğinde daha ileri gidince tam bi darlığa da girildiğini hissediyorum bunu da başka şekilde tanıdığıma soramıyorum sizlerin yorumlarınıza ihtiyacım var
Eğer içinde. Nasıl hissetmiyorsun diye sorarsanız beni sadece vajinüsmus atlatan kişiler anlayabilir :KK43:
Merhaba vajinismus problemim hiç olmadı fakat bende ilk zamanlar yaşadığınız şeyi yaşıyordum. Afedersin fazlaca dar olan bir insanım. Bumu egzersizle aştım sürekli oturduğum yerde yatarken her aklıma geldiğimde vajinal kasları sıkıp bıraktım böylece zamanla daha da rahatladım. Birde ben iyice ıslanmayı bekledim birliktelik öncesi ve o aciyi hissedince eşimin kolunu sıktım, saçını çektim yani bendeki acıyı ona vermeye çabaladım. Psikolojik bir hileydi ama işe yaradı tavsiye ederim, inşallah hemen kurtulursun canım arkadaşım bu derdinden🤍

Merhaba vajinismus problemim hiç olmadı fakat bende ilk zamanlar yaşadığınız şeyi yaşıyordum. Afedersin fazlaca dar olan bir insanım. Bumu egzersizle aştım sürekli oturduğum yerde yatarken her aklıma geldiğimde vajinal kasları sıkıp bıraktım böylece zamanla daha da rahatladım. Birde ben iyice ıslanmayı bekledim birliktelik öncesi ve o aciyi hissedince eşimin kolunu sıktım, saçını çektim yani bendeki acıyı ona vermeye çabaladım. Psikolojik bir hileydi ama işe yaradı tavsiye ederim, inşallah hemen kurtulursun canım arkadaşım bu derdinden🤍
Ya inşallah dua etmişsiniz ❤️ne güzel umarım kurtulurum siz ne güzel aşmışsınız ben eşime belli edince o da duruyor bu sefer benn her şeyi mahvettim hissi oluşuyor kendimce üzülüyorum allahtan sorun yapan kaba biri değil en azından biraz daha içim rahat ama hala devam ediyor aştım yine de açtı duyuyorum sadece bu ay Farklı şekilde denemeler yaptık biraz sanırım işe yaradı :)🌸

Şu cinsel yaşamınızı çözmeden çocuk denemeseniz mi acaba? Çocuk olunca daha da sarpa saracak sonra koca da aç biilaç gezecek yazıktır ya siz de cinselliği bir zevk haline getirene kadar neden çocuk düşünüyorsunuz ben hiçççç ama hiç anlayamıyorum vallahi bak

Son düzenleme:
Şu cinsel yaşamınızı çözmeden çocuk denemesiniz mi acaba? Çocuk olunca daha da sarpa saracak sonra koca da aç biilaç gezecek yazıktır ya siz de cinselliği bir zevk haline getirene kadar neden çocuk düşünüyorsunuz ben hiçççç ama hiç anlayamıyorum vallahi bak
Doğru diyorsunuz ama inanın 2019 da evlendim ben fakat eşimin işinden. Dolayı hep ayrı yaşadık aslında cinsell hayatımız yoktu ve nişanlı gibiydik ikimize de çocuk sevgisi ağır bastı.
Gelelim sorunuza ben vajinüsmusu yenene kadar kendime anne olmayı zaten hak görmedim bu durumda da hep bastırdım duygularımı
Şuan için tek sorun benim biraz acı hissetmem bu da fiziksel bşr sorun mu çözemedim ama onun dışında artık bizde ailemizde bi neşe olsun istiyoruz sırf çocuk istiyoruz diye inanın her hazırlığa bile. Başladık birikim yaptık eşya parasına kadar eşim aşırı hevesli bende öyle ama bunh da zamanla aşarız diyorum eşimde aşırı cinselliğe düşkün değil belki sürekli cinsel hayat aktif olsa bu şekilde olmaz alışırım diyordum ama en sonunda bir şeyleri olduğu gibi kabul ettik :)

Ya inşallah dua etmişsiniz ❤️ne güzel umarım kurtulurum siz ne güzel aşmışsınız ben eşime belli edince o da duruyor bu sefer benn her şeyi mahvettim hissi oluşuyor kendimce üzülüyorum allahtan sorun yapan kaba biri değil en azından biraz daha içim rahat ama hala devam ediyor aştım yine de açtı duyuyorum sadece bu ay Farklı şekilde denemeler yaptık biraz sanırım işe yaradı :)🌸
Hayır asla üzülmeyin sizin elinizde olan birşey değil ki 🌸 çok sevindim gerçekten inşallah hepten geçer sorununux

Çözümü çok basit bir ilişki uzmanı anlatmıştı.

X