Cocugum 5 yasina girecek kres yarim gunden tam gune aldik dogru mu yaptim?

handegunerler

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2023
168
-124
37
Dogum iznim bitti çalışmaya başlayacağım yarim gün gidiyordu kreşe oglum bugun ayni okulda tam gune aldık.Dogru mu yaptik? Cok sevdigi sınıfından arkadaşlarından ayrılıp baska bir sınıfa geçecek.cok uyum sorunu yasar mi cok uzulur mu?
Cocuklar kaka yapmasin diye istemesin diye yemekleri az veriyorlarmış dogru mu? Bur de bugun kreşe gitmistim sınıfının önünden geçtim oğlumun.ogretmen oğluma adıyla hitap ederek bağırıyordu selim selim diye ama bayağı bağırıyordu gitme oraya gel buraya çabuk diye kızıyordu ama gittiği yer de arkadaşlarının yanında.anlamadim sınıfın içindeydi zaten.Bu yaklaşım dogru mu?

Beş yaş çocuk kreşe gitmez zaten. Anasınıfıdır. Gayet normal bir yaş. Endişe etmeniz normal ama çocuklar bizden kolay adapte oluyorlar. Oğlum her sene başka anaokuluna gitti ama hiç bir zaman sorun yaşamadık
Sagolun cevap icin Peki ogretmenin bağırmayın ne diyorsunuz?

Sagolun cevap icin Peki ogretmenin bağırmayın ne diyorsunuz?
Yani sınıfta düzen kuracak elbette. İlkokula hazırlık sınıfıdır aslında beş yaş. Ders esnasında oturmayı da öğretecek elbette. Ders esnasında arkadaşlarına gitmemesi gerekiyorsa uyaracak.
Oğlunuz anaokulunda ve beş yaş grubunda seneye ilkokul bir. Biraz abartıyorsunuz bence

Dogum iznim bitti çalışmaya başlayacağım yarim gün gidiyordu kreşe oglum bugun ayni okulda tam gune aldık.Dogru mu yaptik? Cok sevdigi sınıfından arkadaşlarından ayrılıp baska bir sınıfa geçecek.cok uyum sorunu yasar mi cok uzulur mu?
Cocuklar kaka yapmasin diye istemesin diye yemekleri az veriyorlarmış dogru mu? Bur de bugun kreşe gitmistim sınıfının önünden geçtim oğlumun.ogretmen oğluma adıyla hitap ederek bağırıyordu selim selim diye ama bayağı bağırıyordu gitme oraya gel buraya çabuk diye kızıyordu ama gittiği yer de arkadaşlarının yanında.anlamadim sınıfın içindeydi zaten.Bu yaklaşım dogru mu?
Kreş değil, anaokulu. Beş yaş çocuk kreşe gitmez.

Sorun olmaz tabiri caizse kazık kadar olmuş, bir iki gün yabancılık çekse de problemli bir çocuk değilse uyum sorunu yaşamaması gerekir.

Kaka yapmasınlar diye yemeği az verme saçmalığını kim uydurdu acaba? Çocukların çiş ve kakalarıyla ilgilenmiyoruz okullarda. Kendileri hallediyorlar.

Sınıf düzenine aykırı hareket ediyorsa öğretmen sesini yükseltebilir, bunda da bir sorun yok.

5 yaşına kadar doğum izni nasıl oluyor 😳 2. Çocuğunuzun doğum izni mi?

Çocuklar kaka yapmasın diye az yemek veriliyoru hayatımda ilk kez duydum. Gerçek olduğunu hiç sanmıyorum. Çocuğunuz seneye ilkokula başlayacak, 2 buçuk yaşında kreşe başlamış evden ilk kez ayrılmış muamelesi yapıyorsunuz. Altı üstü yarım günden tam güne geçmiş. Ciddi bir durum olmadığı sürece sınıfın içine müdahale etmeye çalışmanız doğru değil. Siz evinizden mesulsünüz. Orası öğretmenin alanı

Çocuklar kaka yapmasın diye az yemek veriliyoru hayatımda ilk kez duydum. Gerçek olduğunu hiç sanmıyorum.
Şunu söyleyebilmek için ilkokul dahi okumamış sindirim sistemi nasıl çalışır bilmiyor olmak lazım sanırım. Gerçi okulla da ilgisi yok, sindirim sistemine sahip her insanın ister istemez bildiği bir şeyi bilmiyor olmak lazım.

Az yemek olayına çok güldüm :) dha neler ya hu! Oğlum 4 yaşında kreşe gitti şimdi anaokuluna gidiyor gayet de alıştı hatta süper hızlı alıştı. Çocuklar yeni ortam sever.
Öğretmenin bağırmasına gelince de nasıl olduğunu kafamda canlandıramadığım için bir şey diyemiyorum. Siz annesi olduğunuz için fazla gelmiş olabilir.

Ablacım 5 ysş çocuğuna ne kreşi?
Yavrunuz okul öncesi sınıfına tam gün uyum sağlayabilecek yaş grubunda.
Anaokulumuzdaki çocuklarımıza üç öğün yemek veriyoruz, çişi-kakası gelen wcye gidip ihtiyacını gideriyor.
3-4 yaş sınıfındakilere yardımcı oluyoruz.
Bu şehir efsanesini kim uydurduysa Allah ona akıl/fikir versin.

Ablacım 5 ysş çocuğuna ne kreşi?
Yavrunuz okul öncesi sınıfına tam gün uyum sağlayabilecek yaş grubunda.
Anaokulumuzdaki çocuklarımıza üç öğün yemek veriyoruz, çişi-kakası gelen wcye gidip ihtiyacını gideriyor.
3-4 yaş sınıfındakilere yardımcı oluyoruz.
Bu şehir efsanesini kim uydurduysa Allah ona akıl/fikir versin.
Benim oglanlar 4 yaş.Bagimsiz anaokulundalar.Yardimci personel sıkıntısı cekiyorlar.Ogretmenimiz cok net sene başı toplantisinda tuvaletlerine biz mudehale etmiyoruz.Evde lutfen alistirmaya baslayin demisti.Kimi zaman evde kimi zaman okulda yapiyorlar.Yarim yamalak temizliyorlar.Eve gelince popo temizligi ve kulot degisimi oluyor.Yani cocuga tıpa mı tıkayacaklar gelirse anlamadim.

X