Çocuğumda anlayamadığım hastalık! Bilen yazsın lütfen

Deliidivane

Bitse bile hayat ölüm gibi sev beni...
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2018
2.340
4.552
Arkadaşlar çocuğumu doktora goturucem en kısa zamanda ama bilen varsa lütfen yazsın bu geceyi sabah edemicem yoksa 😔 3 buçuk yaşında çocuğum karın popo bolgesinde minik minik kızarıklıklar çıktı kaşınıyor başta alerji diye suphelenmistim. Bu gün koltuk altı da kaşınmaya başladı. Ve biraz once farkettim yüzünde minik minik kırmızı kahverengi renk arasi noktalar çıkmış, bilen var mı ne olabilir

Uyuz olabilir mi şu an çok yaygın.Allah korusun tabi ama bu da olabilir eğer alerji değilse.

İlk aklıma gelen

1. Isilik

2. Alerji

Aşırı aşırı kalın giydirmis olabilir mısınız evde sicaksa

Farklı ne yedi ya da her zaman yediği bir şeyin miktarini arttirdiysa da olur

Cikolata ya da kuruyemis hep yediği seylerdir ama bu ara abartmistir gibi

İlk aklıma gelen

1. Isilik

2. Alerji

Aşırı aşırı kalın giydirmis olabilir mısınız evde sicaksa

Farklı ne yedi ya da her zaman yediği bir şeyin miktarini arttirdiysa da olur

Cikolata ya da kuruyemis hep yediği seylerdir ama bu ara abartmistir gibi
Öyle ekstra değişik bişey yapmadık yemedi uyuz olmasından cok korkuyorum ama evde baska böyle kaşınan da yok

Arkadaşlar çocuğumu doktora goturucem en kısa zamanda ama bilen varsa lütfen yazsın bu geceyi sabah edemicem yoksa 😔 3 buçuk yaşında çocuğum karın popo bolgesinde minik minik kızarıklıklar çıktı kaşınıyor başta alerji diye suphelenmistim. Bu gün koltuk altı da kaşınmaya başladı. Ve biraz once farkettim yüzünde minik minik kırmızı kahverengi renk arasi noktalar çıkmış, bilen var mı ne olabilir
Kullandığınız deterjanı değiştirin onun kıyafetlerini ayrı, doğal içerik kullanarak yıkayın deneyin bakalım. Yumuşatıcıların içeriği aslında çok pis kullanıyorsanız bırakın belki ondandır. Benim öyle oluyor hassas cildim ve yumuşatıcı asla kullanmıyorum bir kez misafirlikte mecbur maruz kaldım göbek çevrem, boynum, kollarım aynı olmuştu

Kullandığınız deterjanı değiştirin onun kıyafetlerini ayrı, doğal içerik kullanarak yıkayın deneyin bakalım. Yumuşatıcıların içeriği aslında çok pis kullanıyorsanız bırakın belki ondandır. Benim öyle oluyor hassas cildim ve yumuşatıcı asla kullanmıyorum bir kez misafirlikte mecbur maruz kaldım göbek çevrem, boynum, kollarım aynı olmuştu
Daha önce böyle olmuyordu sonradan böyle bi alerjisi çıkma ihtimali varmı acaba

İnsta’da çocuk doktoru Ali Fuat Serpen var, onun 3. gönderisine bakın öyle bir şey mi ya da diğer döküntülü görselleri paylaşmış onlara da bakabilirsiniz. Yarın doktora götürün ama alerji diyip geçmeyin bu aralar bütün hastalıklar kombo olmuş biz bilemeyiz hangisi🙏

Bu belirtilerden döküntülerden önce ateşi yükseldimi hiç eğer yukseldiyse ve ateşten sonra bu belirtiler olduysa 6. Hastalık olabilir korkulacak birşey yok o zaman bir iki güne kendiliginden geçiyor.

X