Çocuğunu sevmeyen anne olur mu

Kadın sizi sevmiyor anne de olsa bu böyle siz niye size bunca şeyler yasatmis birinin burnunun dibinden ayrilmiyorsunuz?
Tavrını desteklemek ve kabul etmek istemesemde kadın sizi sevmediğini hep belli etmiş sorunlu ,hasta, normal bilemem.Ama böyle muamele görüp seviyorum, özlüyorum diyen sizin gibi tipler bana göre daha anormal......
Hep dinde annelerin ayaklarının altında cennet vardır hep anne rızası Allah'ın rızasıdır diye diye beni manipüle etti işte bende sırf Allah'a karşı gelmemek adına annemle bağımı koparmadım. Fakat haklısınız bnm düşüncelerim saglikli değil

Belki o da böyle büyütümüştür bu tavırlara maruz kalmıştır. Zorla psikoloğada görüremezsin koskoca kadını sen git. En azından ona nasıl davranacağını öğrenirsin. Kötü evlatsın gibi manipüleye gelme sana böyle davranıyorsa araya mesafe koy.
Tam olarak öyle büyümüş

Hep dinde annelerin ayaklarının altında cennet vardır hep anne rızası Allah'ın rızasıdır diye diye beni manipüle etti işte bende sırf Allah'a karşı gelmemek adına annemle bağımı koparmadım. Fakat haklısınız bnm düşüncelerim saglikli değil
Yapmayın lütfen, evladını satan, çöpe bırakan, öldüren nice anneler var "Cennet annelerin ayağının altında derken" kastettiği doğuran değil "annelik" yapan.Eger sizinde evladınız varsa hadi intihara teşvik edin hatta atlayacagi yeri konum atın .. .. Dehşet içinde kalıp asla yapamam uğruna canımı veririm diyorsanız anne ile annecik arasındaki farkı anlamışsinizdir. ....

Gerçi çok haklı sebebim var fakat tek bildiğim annemin yıllarca bana psikolojik eziyet etmesiydi artık benimle kavga edecek küsecek bişey bulmasın diye odamdan çıkmaz ya da eve yatmaya yakın gelir 2 kelam etmez yinede kavga edebiliyordum çünkü nasıl bu kadar düşman gibi olabiliriz bilemiyorum hep mutsuz hep memnuniyetsizdi onu karanlıktan çıkarmaya çalıştıkca beni de kendine benzetti bende sürekli karamsar olmaya başladım mutsuzluğunu banada bulaştırdi o sürekli benim hasta olduğumu kafama sokmaya çalışırdı çok derde gelirsen git kendini at bi yerden derdi hatta atacağım yerin tarifini de o ederdi hayatıma aldığım adamlara saygı duymadi gerçi ben çevrem tarafından çok takdir toplayan akıllı olgun bilinen biriyim yanlış birini tercih etmeyeceğim onun aklından geçmez bana da guvenmezdi bütün savunması beni doğurduktan sonra ki baktığı evreydi bakmasaydim da ölürdün keske seni bende terk etseymisim nasıl olsa gelir beni bulurdun derdi benim kıymetimi öyle anlardın dedi ben onu ne kadar sevdiğimi söylesem neden böyle yapiyosun dedikçe sen bana hep kötü davranıyorsun derdi artık iyice köşeye sinmiştim gerçi annem beni tamamen istemese de içim dürüst olduğu için huzurla dolacakti fakat hem herşeyi iyiligim için davranıyormus gibi yapıyodu hem canıma tak ediyodu bilmiyorum şu an evliyim ve gurbetteyim telefonda yine kavga ettik suratıma telefonu kapatti Çünkü özlemiştim yanına gidicektim ilk gün kaynananlarda kal diye diretti gece geç geleceğim beni arabayla alacak kimse yok kayinvalidemin evi uzakta dedim olsun sen git dedi kavga ettik sonra da naparsan yap ister gel ister gelme sen zaten hayırlı evlat değilsin insanlık öğren gibi her seferinde aynı şeyleri söyledi yine Şu an da da yine konuşmuyoruz bu kadın niye böyle yıllardır düşünüyorum cevap bulamıyorum.
1- Anneniz sizi her fırsatta aşağılarken, "git kendini öldür" filan derken babanızın ağzı armut mu topluyor acaba..
2- Bu kadar toksik bir ebeveynle bağlarınızı koparmak için daha ne olmasını bekliyorsunuz...
3- Terapiye başlayıp kendi gücünüzü elinize almanız ve bu insandan kopmanız gerekiyor.

Benimki de oyle. Toksik bir iliskimiz var bizim de. Üstelik ben tek cocuguyum. Bağımız güçlü olsa bırakıp gitmeye kalbim dayanmazdı yakindan secerdim hayat arkadaşımı. Ama bu benim için hiç onemli olmadi. Bu yönden hiç bakmıyor varsa yoksa nankör ben... Bırakıp giden ben... Olabildiğince yanına gitsem bile surat 5 karış. Ay ben çekemedim artık ilişkimize sınır çektim cumadan cumaya arıyorum. Benim de tek çocuğum var istiyorum ki yurt dışına gitsin. İnsan çocuğu uzağa gitti diye bunu yapmamali.
Zaten genç kızken de ilişkimiz iyi değildi evlendim uzağa geldim vicdan azabıyla onu hep alttan aldım o da iyilesmisti bir ara ama yaptığı iyilikleri yüzüme vurmaya falan başladı onu bıraktım diye ona ev almam yönünde beni manipüle falan ediyor( ki durumum olsa zaten alırım iyileşince alacağım da ama sürekli bunun dile getirilmesi insanı igrendiriyor artık) ben de tüm bunları göz önüne alarak kendi psikolojim için sık aramama sık gitmeme kararı aldım biraz rahatladım

Gerçi çok haklı sebebim var fakat tek bildiğim annemin yıllarca bana psikolojik eziyet etmesiydi artık benimle kavga edecek küsecek bişey bulmasın diye odamdan çıkmaz ya da eve yatmaya yakın gelir 2 kelam etmez yinede kavga edebiliyordum çünkü nasıl bu kadar düşman gibi olabiliriz bilemiyorum hep mutsuz hep memnuniyetsizdi onu karanlıktan çıkarmaya çalıştıkca beni de kendine benzetti bende sürekli karamsar olmaya başladım mutsuzluğunu banada bulaştırdi o sürekli benim hasta olduğumu kafama sokmaya çalışırdı çok derde gelirsen git kendini at bi yerden derdi hatta atacağım yerin tarifini de o ederdi hayatıma aldığım adamlara saygı duymadi gerçi ben çevrem tarafından çok takdir toplayan akıllı olgun bilinen biriyim yanlış birini tercih etmeyeceğim onun aklından geçmez bana da guvenmezdi bütün savunması beni doğurduktan sonra ki baktığı evreydi bakmasaydim da ölürdün keske seni bende terk etseymisim nasıl olsa gelir beni bulurdun derdi benim kıymetimi öyle anlardın dedi ben onu ne kadar sevdiğimi söylesem neden böyle yapiyosun dedikçe sen bana hep kötü davranıyorsun derdi artık iyice köşeye sinmiştim gerçi annem beni tamamen istemese de içim dürüst olduğu için huzurla dolacakti fakat hem herşeyi iyiligim için davranıyormus gibi yapıyodu hem canıma tak ediyodu bilmiyorum şu an evliyim ve gurbetteyim telefonda yine kavga ettik suratıma telefonu kapatti Çünkü özlemiştim yanına gidicektim ilk gün kaynananlarda kal diye diretti gece geç geleceğim beni arabayla alacak kimse yok kayinvalidemin evi uzakta dedim olsun sen git dedi kavga ettik sonra da naparsan yap ister gel ister gelme sen zaten hayırlı evlat değilsin insanlık öğren gibi her seferinde aynı şeyleri söyledi yine Şu an da da yine konuşmuyoruz bu kadın niye böyle yıllardır düşünüyorum cevap bulamıyorum.
Neden ısrarla görüsüyorsunuz hala?

Anneniz elbet seviyordur sizi ama çevreyi daha çok düşünüyor. Bu düşüncesi onu bırakmadığı için hayatı size de kendine de dar ediyor. Mesela kaynanana git diyor neden? Çünkü “kaynanan laf eder” diye düşünüyor.
Böyle alışmış, bu yaştan sonra da değişmesi çok zor. Maalesef bazı insanlar çevrenin ne dediğine çok önem verip hayatı kendilerine zehir ederler.

Anne konusu garip benim için.
Mesela yüzüne bakıyorum içimde onun benim annem olduğunun sıcaklığını hissedemiyorum aidiyet duygum yok ona karşı. Ayrımcılık ile yetiştim. Diğer kardeşlerimi içinden gelerek öptüğüne sarıldığına şahit oldum. Ben en son ne zaman beni durduk yere öptüğünü yada sarıldığını hatırlamıyorum. Bir şey yapsam AA eline sağlık yavrum güzel olmuş demez. Bekarken iş yapınca yapacaksın tabi der beni sinirlendirirdi eline sağlık demezdi. Yapmayan yapandan daha kıymetliydi.Hastalansa bana nazlanir baktirirdi. Siniri olsa benden çıkarırdı.

Ne yapsam değişmedi. Evlendim uzağa gittim o zaman anladı kıymetimi. Bu seferde ben buzdolabı gibi oldum.

Bu arada çocuğunu sevmeyen anne olur. Onun adı anne mi olur onu bilmiyorum. İnsan dünyaya getirmeye sebep olduğu için bile bir insana makul düzeyde saygı ve sevgi duymalı bence.

X