Çocuklara oda takımı ne zaman alınmalı?

Barta kulesi

Çok cahilsin, keşke ölsen
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2022
3.805
15.048
Kızlar merhaba, çocuklarımın şuan odalarında park yatakları var ancak kızım çok döndüğü için benimle çift kişilik yatakta yatıyor. Oğlan bazen yatağında yatıyor ama o da pek rahat değil, babayla misafir odasında çift kişilik yatakta yatıyorlar. Şuan 16 aylıklar.

Yakın bir zamanda taşınacağız, odalarını ayırmayı düşünüyordum ama zaten bizimle yatıyorlar. 😑 O yüzden bir odaya dolap ve yataklarını koyup diğerini oyun odası yapmayı düşünüyoruz. Şöyle ortaokul, lise zamanlarında da kullanabilecekleri odayı ne zaman almam mantıklı olur? Montessori yatak düşünüyordum ama büyüdükçe yatmak istemezler diye düşündüm, malum mobilyalar da pahalı, değiştirip durmak istemiyorum, zorlar bizi.

Siz kaç yaş civarı değiştirdiniz bebek odanızı?

Merhaba ben bebek odası almadım çocuklarıma. Iki oğlum da benimle yatmayı çok severdi. Büyük olan 5 'ten sonra odasında tek yatmaya başlamıştı ki küçük oğlum doğdu. Şimdi iki aynı oda da uyuyor. Tek kişilik bazılarda. Ben se bu yaz evi taşıyınca ayiracagim odalarını. Ben tam takım şeklinde değil de begendigim parçaları farklı yerken alıp birlestirecegim. Zaten büyüğün dolabı, çalışma masası ve yatağı var. Beyaz renk almıştım farklı mağazalardan.

Ben kızıma İkea dan bebek odası takımı almıştım 1,5 yaş civarında sürekli bizimle yatmak istemeye başlayınca( hiç bizimle yatmadı) yatağında rahat edemediğini fark edip bazalı yatak aldım diğer mobilyalarına dokunmadım 6,5 yaşındayken ilkokula başlayacağı eylülün yazında çalışma masası ihtiyacı da olacağından tam takım beyaz klasik mobilya yaptırdım 12 yaşında hala kullanıyor değiştirmeyi de düşünmüyorum evlenene kadar kullanır herhalde 😀

Oğlum uzun bir süre park yatakta yattı. Büyüyen yataklı bir çocuk odası takımı almıştım. Ama çok kullanamadım. Dolabı 3 kapılıydı aslında ama ilkokul 1. sınıfa başlayacağı vakit genç odası takımı aldım. Masa ve kütüphane şart oluyor okula başladığı zaman. Şuan ortaokulda ve sapasağlam, yeni duruyor. 2.çocuğuma da aynı şekilde ilkokula başlayacağı vakit genç odası takımını almıştım.

X