Çok isteksiz

Cansuyumbensuyum

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2022
33
4
43
Merhaba arkadaşlar, kızım bu sene Lgs sınavına girecek ders çalışmaya pek isteksiz.Düzenli çalışmıyor.Bugün 50 soru çözdüyse 3,4 gün çalismiyor.Kendi haline bîrakıyorum bakalım aklına gelecek mi diye.Asla aklına gelmiyor yada aklına geliyor işine gelmiyor.Baskı yapmak istemiyorum.Ama ondaki o gayreti görmekte istiyorum Nitelik okul kazanamazsa en çokta kendisi üzulecek ve bende onun üzüntüsune üzlüleceğim.Okul sınav notları gayet iyi.Obp puan 97. Nitelikli okul kazanamazsa obp puaniyla alan bir okula verecegiz.Fen ve matematik hocası tuttuk.Okulun denemelerine giriyor.birinci dönem denemeleri iyiyken düsüse gecti.Elimden geleni yaptigimi düsunuyorum.Sizce üstüne düsmelimiyim nitelikli okul kazanmasi icin.Yoksa obp puaninla bur okula girsin.Okuyan çocuk her okulda okur mu?

Ah ah !keske bu emeklerin kıymetini bilseler keşke öğretmenleriyle konussaniz odev olarak verseler belki bir ise yarar okul başarisida cok iyiymis cok cok bir bilgim yok ama okulun rehberliğiylede bir gorusun derim.artik gerisi ona kalmis

Ah ah !keske bu emeklerin kıymetini bilseler keşke öğretmenleriyle konussaniz odev olarak verseler belki bir ise yarar okul başarisida cok iyiymis cok cok bir bilgim yok ama okulun rehberliğiylede bir gorusun derim.artik gerisi ona kalmis
Ödev veriyorlar.Lgs grupları açtılar ordanda ödev atıyor hocaları.Òzel hocasına ödev veriyor.Kimini yapıyor kimini tam tamamlamiyor.Kendisi vakti zamanını biliyormuş.Bakıyorum çoğunu biriktirmiş.Zamaninda yapmadığı için.Rehber hocasıyla konuşmamı istemiyor.Gerek yokmuş zaten calisiyormus

Merhaba arkadaşlar, kızım bu sene Lgs sınavına girecek ders çalışmaya pek isteksiz.Düzenli çalışmıyor.Bugün 50 soru çözdüyse 3,4 gün çalismiyor.Kendi haline bîrakıyorum bakalım aklına gelecek mi diye.Asla aklına gelmiyor yada aklına geliyor işine gelmiyor.Baskı yapmak istemiyorum.Ama ondaki o gayreti görmekte istiyorum Nitelik okul kazanamazsa en çokta kendisi üzulecek ve bende onun üzüntüsune üzlüleceğim.Okul sınav notları gayet iyi.Obp puan 97. Nitelikli okul kazanamazsa obp puaniyla alan bir okula verecegiz.Fen ve matematik hocası tuttuk.Okulun denemelerine giriyor.birinci dönem denemeleri iyiyken düsüse gecti.Elimden geleni yaptigimi düsunuyorum.Sizce üstüne düsmelimiyim nitelikli okul kazanmasi icin.Yoksa obp puaninla bur okula girsin.Okuyan çocuk her okulda okur mu?
Pomodoro sistemi uygulamayı deneyin. Google dan bakın.

Şu LGS öyle bir döneme denk geliyor ki ergenlik geleceğide etkiliyor baskı yapmadan bu sınavın onun gideceği üniversiteyi bile etkileyeceğini söyleyin iyi bir lise iyi bir üniversite için gerekli basamak. Lise için okuyacak olan her okulda okur diyemiyorum ortamdan dolayı ortam ne kadar iyi olursa lisede o kadar rahat edersiniz
Bir de telefonu tableti varsa sınır koyun ve ona çaktırmadan inceleyin çantasıni yoklayin arada takip edin arkadaşlarini tanıyın başarılı bir çocuk ve ani kopuşlar başka şeylerden kaynaklida olabiliyor en nefret ettiğim dönem ergenlik Allah yardımcımız olsun

Böyle isteksiz bir çocuk fen lisesi kazansa daha zor değil mi? Fen liseleri zor yoğun liseler, isteksizliği devam ederse siz kendinizde hep onu ittirecek gücü buluyor musunuz?
Ben üstün yetenekli bir kız evlat anasiyim, kızım özel yetenegine rağmen asla oturup ders çalışamaz dehb de var onda aslında ama şimdi ben bu çocuk için nasıl fen lisesi dileyeyim ki?
Hayırlısı olsun insallah

Pomodoro sistemi uygulamayı deneyin. Google dan bakın.
Benim oğlum da bu teknikle çalışıyor

Ergenlikle beraber lgs süreci çok zor oluyor
Birde eğer 5-6-7. Sınıflarda düzenli çalışma yapılmadıysa 8. Sınıfta konu eksikleri ile beraber alt yapı zayıf kalıyor
Denemeler düştükçe istek azalıyor

Oğlum ders calışırken bütün uyaranları azaltıyorum
Tv calışmıyor onun yanında tel almıyorum elime
Kitap okuyorum bol bol o deneme çözerken

Çok az zaman kaldı desteklemeye devam edin belki toparlar
Bütün çocukların yolu açık olsun inşallah 🙏

Okuyan çocuk her yerde okur. Yalnızca çevresi düzgün bir okul olsun. Çünkü ben meslek lisesinde okudum matematik coğrafya fen görmüyorduk ama üniversite sınavına çalışıp herkes hedefini kazandı. Üniversite sınavı zamanı insan daha aklı başında oluyor o yüzden oturup çalışabiliyor potansiyeli de varsa yapıyor. Lgs daha çok ailelerin zorlaması ile oluyor. Hiç temeli olmadan yapan arkadaşlarımı gördüğüm için meslek lisesi dışındaki liselerde üniversite zamanı kolaylıkla yapabileceğini düşünüyorum. Tabi anne olarak en iyisini siz bilirsiniz ❤️ biraz karışık yazdım

Çocuk zaten haftanın 5 günü okula gidiyor, 3-4 gün takip etmemek demek zaten haftanın bitmesi demek. Neden çocukla ilgilenmiyorsunuz? Mesela o ders çalışırken, sen de al kitap, onun odasında kitap oku, bulmaca söz. Hem kontrol edersin, hem çocuğun bir rutini oluşur. Zaten sınava ne kaldı şurada siz hala düzenli takip etmiyorsunuz, çocuğu kendi haline bırakıyorsunuz olmaz böyle.

Çocuğun sorumluluğu ders çalışıp, ödevini yapmak. Ama çocuk kendi kendine bir rutin oluşturamıyorsa ailesininde onun takibini yapması gerek. Bu çocuklar 20 yaşında üniversiteli değiller. Hayatın gerçeklerinin farkında değil çoğunluğu. Bu yüzden veli olarak destek olmanız gerek.

Eimizden geleni yapıyoruz.Benimki bide ne var bunda olarak bakıyordu olaya ....Bırak okulu gel çalış haklısın ne var dedim iyi lise kazanmakta falan (numaradan tabi) Bir arkadaşımın iş yerinde garson olarak başla dedim gittik Arkadasimada canını cikar dedim 😂....Çok biliyor ya benim kızım 6 masa falan sildi arkadaşım begenmedi falan 😂Onu getir bunu götür bezi attı zormuş anne vazgeçtim ben bunu hergun yapamam dedi 😂( Bu arada lütfen kimse yanlış anlamasin her meslek değerli severek yapan insana emek harcayana ) Şimdi değişti fikirleri 😂

Bu kadar başarılı bir öğrencinin bir anda bu kadar boşlaması normal gelmedi bana. Maddi durumunuz elverişliyse bir terapistle görüştürün.
Kamu spotu; psikoloji lisans, klinik psikoloji YL mezunu olduğuna dikkat edin.
Bu kamu spotunu az önce bi üyede gördüm çok keyifliymis hashhdhshhsdjshhs

X