Çok korkuyorum bebeğime bisey olacak diye 14+5

Linaduru39

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2024
127
32
28
O kadar çok korkuyorum ki hamileyken ağlamaklı geçirdiğiniz dönemler oldu mu ? Üzüldüğünüz stres olduğunuz dönemler artık bişeyleri kaldıramıyorum eşimin bazı düşünceleri sorumsuzlukları beni çok uzuyor hamileyim asla bana destek olmuyor duygusal olarak beni kaldıramıyor ağlamandan sıkıldım diyor sevmiyorum diyor halbuki duygusalım üstüne üstlük hormonlar var elimden bisey gelmiyor bisey canımı sıkınca gözlerim doluyor sulu gözüm normalde de bide hamilelikte hormonlar devreye girince iyice duygusal oldum ama bisey diyince hemen ses yükseliyor kızıyor bağırıyor çağırıyor çoğu kişinin eşi hamileyken esini alttan alırken benim eşim bana hep bağırıyor kavga ediyor ben üzülüp ağlayınca da gidip uyuyor asla yanımda olmuyor ve ailesel çok sebep var buraya uzun uzun dökmek istemiyorum canım çok sıkılıyor elimde olmadan ağlıyorum ve arada ağrı giriyor sorum şu olacak bebeğime bisey olur mu ? Cumartesi kontrolüm var çok korkuyorum sürekli üzmesinde aglatmasindan çocuğuma bisey olacak diye ödüm kopuyor hadi beni düşünmüyorsun bari onu düşün diyorum . İlgili ol diyince napayim elim karnında mı gezeyim diyor dalga gecer gibi ilgiden anlayış şekli bu çok şey içime dokunuyor nolur olumlu şeyler diyin bana buna çok ihtiyacım var yalvarırım iyi bisey diyin her an dua ediyorum bisey olmasın evladıma diye kötü düşünmek istemiyorum Rabbime emanet ediyorum 😞😞

Son düzenleme:
Ah canım benim. Evet bu süreçte çok duygusal olabiliyoruz ve en yakınımızdan eşimizden destek ilgi bekliyoruz. Bende geçtim bu süreçten benim eşim kavgacı değildi fakat ilgisizdi. Herşeyle tek başıma mücadele ettim ve ikinci bebeğimide yeni doğurdum şuan zor bir psikolideyim ama varlıkları herkese bedel. Lütfen güçlü kal dik dur ve sadece bebeğini düşün. Çünkü senin üzülmen aglaman ona çok yansıyor ve doğduktan sonra bu huzursuzluğu devam ediyor. Seninle ilgilenmiyorsa sadece bebeğine ve onun sağlığına odaklan onu doğuracağın kucagina alıp mis gibi kokusunu içine çekeceğin anı düşün inan bu herşeye bedel onun varlığı yetecek sana. Çünkü lohusalık streside çekeceksin ister istemez desteğe daha çok ihtiyaç duyacaksin. Oyuzden herşeye rağmen güçlü kal bebeğin için. Onun sana çok ihtiyacı olacak

Ah canım benim. Evet bu süreçte çok duygusal olabiliyoruz ve en yakınımızdan eşimizden destek ilgi bekliyoruz. Bende geçtim bu süreçten benim eşim kavgacı değildi fakat ilgisizdi. Herşeyle tek başıma mücadele ettim ve ikinci bebeğimide yeni doğurdum şuan zor bir psikolideyim ama varlıkları herkese bedel. Lütfen güçlü kal dik dur ve sadece bebeğini düşün. Çünkü senin üzülmen aglaman ona çok yansıyor ve doğduktan sonra bu huzursuzluğu devam ediyor. Seninle ilgilenmiyorsa sadece bebeğine ve onun sağlığına odaklan onu doğuracağın kucagina alıp mis gibi kokusunu içine çekeceğin anı düşün inan bu herşeye bedel onun varlığı yetecek sana. Çünkü lohusalık streside çekeceksin ister istemez desteğe daha çok ihtiyaç duyacaksin. Oyuzden herşeye rağmen güçlü kal bebeğin için. Onun sana çok ihtiyacı olacak
Canım çok sagol bu guzel samimi yaklaşımın için Allah razi Olsun dik durmaya çalışıyorum ama bazen öyle bi konuşuyor ki dokunuyor insan bulaşık dizerken bir anda tezgaha dirseklerini koyup ağlar mı doldum artık o anda ağrı girdi bebeğe karnımda iken bisey olur mu ? 😞

Stresten malesef bazen öyle bir geriliyoruz ki vücudumuz ister istemez tepki veriyor..hemen kötüye yorma bir kontrole git benim bebeklerime hamileykende çok strese girdim ama birşey olmadı çok şükür yaşadım o ağrıları bende. Allah'tan inşallah hiçbir şey olmaz bebeğine. Anladığım kadarıyla eşinle konusmayi denemissin pek olumlu olmamış sende artık sessiz olmayı dene bakalım bunu farkedip bir adım atacaktır anlar belki diye dusunyorum

Stresten malesef bazen öyle bir geriliyoruz ki vücudumuz ister istemez tepki veriyor..hemen kötüye yorma bir kontrole git benim bebeklerime hamileykende çok strese girdim ama birşey olmadı çok şükür yaşadım o ağrıları bende. Allah'tan inşallah hiçbir şey olmaz bebeğine. Anladığım kadarıyla eşinle konusmayi denemissin pek olumlu olmamış sende artık sessiz olmayı dene bakalım bunu farkedip bir adım atacaktır anlar belki diye dusunyorum
Susucam evet çünkü yoruldum ben artık . Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim bana çok iyi geldi 🥰 insallah iyidir

Eminim anlayacaktır. Umarım bebeğinde sende çok iyi olursun. Lütfen onun minik kalbini düşün ve üzülme güçlü kal 💞💪

X