Çok mu gereksiz tepki gösterdim? eşim çok üzüldü :(

Alma boşver, canın istediğinde iyi olunca alırsın. Müsait değiliz desin hastayız dem bir şey bulunur

o kadar haklısınız ki. yeni doğum yapmış insana böyle laflar mı edilir ya. değil 40 gün 40 yıl görmek istemesen yeridir yani.
Felç kalmaz sın inşlh demek nedir ya o nerden geldi aklına hayır öteki daha fena çocuğu düşürdüler kesin kafasını vurdular diyor ya diyorum ben gördüm sağsağlim yanımdaydı kimse düşürmedi nefes alamadı bayağı uğraştılar beline filan vurdular diyorum halen aynı şeyi söylüyor felaket tellalı

Hanımlar ben 20 gün önce doğum yaptım henüz 40 ımız çıkmadı benim 2 sezeryanım ilki acil olduğu için tamamen uyutuldum ikincinde ise bebeğime daha kısa sürede kavuşmak için tamamen uyutulmak istemedim hemen temas kurmak istedim ilk doğumumda eşimin bütün teyzeleri dayıları başıma toplandı evet sağolsunlar yalnız bırakmak istememiş ama yeni doğum yapmış bir insanın başına o kadar insan toplanınca özellikle dayıları çok da rahat edemiyor o yüzden kayınvalidem doğuma gitmeden birkaç gün önce eşimi uyarmış milleti kızın başına toplama amaliyatlı rahat edemiyor annesini götür millet 40 ından sonra gelsin bebeği görsün hastane'de kimsenin zaten faydası olmuyor annesi dışında demiş ama görümcem saolsun sülaleyi teker teker aramış mücdelemiş güya ama ben dünyada tek doğuran kadın değilim şehzade de doğurmadım doğumdan çıktım 2 teyzesi de odada bekliyor biri gelinini karıyor dedikodusunu ediyor sanki çok yeri öteki telefonla milleti görüntülü aramış beni gösterme derdinde bebeğimi solunumun da sorun olduğu için direk küveze aldılar ben sağ sağlim gördüğüm için içimi ferah tutmaya çalışıyorum ağlayıp ta sütüm kesilmesin diye teyzesi hastanede çalışıyor o bebeğin başına bişey getirdiler kesin düşürdüler kafasını vurdular demeye başladı teyze susarmısım benim zaten aklım çocuğumda aklıma böyle kötü şeyler sokma dedim onu susturdum bu kez de öteki başladi ayaklarını hissediyormusun dedi hayır dedim daha hissetmem en az 6 7 saat iğnenin etkisi var dedim inşlh öyledir felç kalanlar oluyormuş ömür boyu demeye başladı artık beynime sinirden kan sıçradı şimdi çocuk görmeye gelecekler miş 40 ımız çıkana kadar hiçbirini görmek istemiyorum dedim eşim haklı olduğumu biliyor ama üzüldü yüzü düştü biraz ağır mı olmuş tepkim uzun oldu hanımlar kusura bakmayın konuyu tam anlayın diye ayrıntılı yazdım
Yoo gayet yerinde olmuş bence, taviz tavizi doğurur.

Hanımlar ben 20 gün önce doğum yaptım henüz 40 ımız çıkmadı benim 2 sezeryanım ilki acil olduğu için tamamen uyutuldum ikincinde ise bebeğime daha kısa sürede kavuşmak için tamamen uyutulmak istemedim hemen temas kurmak istedim ilk doğumumda eşimin bütün teyzeleri dayıları başıma toplandı evet sağolsunlar yalnız bırakmak istememiş ama yeni doğum yapmış bir insanın başına o kadar insan toplanınca özellikle dayıları çok da rahat edemiyor o yüzden kayınvalidem doğuma gitmeden birkaç gün önce eşimi uyarmış milleti kızın başına toplama amaliyatlı rahat edemiyor annesini götür millet 40 ından sonra gelsin bebeği görsün hastane'de kimsenin zaten faydası olmuyor annesi dışında demiş ama görümcem saolsun sülaleyi teker teker aramış mücdelemiş güya ama ben dünyada tek doğuran kadın değilim şehzade de doğurmadım doğumdan çıktım 2 teyzesi de odada bekliyor biri gelinini karıyor dedikodusunu ediyor sanki çok yeri öteki telefonla milleti görüntülü aramış beni gösterme derdinde bebeğimi solunumun da sorun olduğu için direk küveze aldılar ben sağ sağlim gördüğüm için içimi ferah tutmaya çalışıyorum ağlayıp ta sütüm kesilmesin diye teyzesi hastanede çalışıyor o bebeğin başına bişey getirdiler kesin düşürdüler kafasını vurdular demeye başladı teyze susarmısım benim zaten aklım çocuğumda aklıma böyle kötü şeyler sokma dedim onu susturdum bu kez de öteki başladi ayaklarını hissediyormusun dedi hayır dedim daha hissetmem en az 6 7 saat iğnenin etkisi var dedim inşlh öyledir felç kalanlar oluyormuş ömür boyu demeye başladı artık beynime sinirden kan sıçradı şimdi çocuk görmeye gelecekler miş 40 ımız çıkana kadar hiçbirini görmek istemiyorum dedim eşim haklı olduğumu biliyor ama üzüldü yüzü düştü biraz ağır mı olmuş tepkim uzun oldu hanımlar kusura bakmayın konuyu tam anlayın diye ayrıntılı yazdım
öncelikle bir annesin herkesten çok sen tedirginsin ve en iyisi sen istersin ama etrafında ruhunu emen birileri varsa seni mutlu etmiyorsa çok tutma müsait değilim de gelmesinler senin şu anki psikolojin önemli negatif her şeyi def et etrafından eşin yeterince destek olacaktır

ağır tepki vermemişsin gayet yerinde bir tepki vermişsin.

20 günlük lohusa halinizle evde bir de çocuk daha var, derdiniz kocanızın yüzünün düşmesi mi? Ne kıymetli kocalar var.
Evet gerçekten eşim çok kıymetli çünkü 3 yıldır evliyiz en ufak bir kalp kırıcı sözünü bile duymadım benim üzülmemem için gösteriği çaba onu yanımda çok kıymetli yaptı onun benim için gösterdiği çabaya bakarak bende onun üzülmesini istemem bide onunda suçu yok bu olaylardan haberi yoktu çünkü teyzeleri patavatsıca konuşurken o bebekle ilgileniyor ihtiyaçları nı almakla uğraşıyordu eşim gelene kadar zaten gitmişlerdi ben görmeye gelecekler dediğinde anlattım olan biteni zaten oda saygı gösterdi haklısın hayatım dedi anlayış göstermesi bile bana yetti

Evet gerçekten eşim çok kıymetli çünkü 3 yıldır evliyiz en ufak bir kalp kırıcı sözünü bile duymadım benim üzülmemem için gösteriği çaba onu yanımda çok kıymetli yaptı onun benim için gösterdiği çabaya bakarak bende onun üzülmesini istemem bide onunda suçu yok bu olaylardan haberi yoktu çünkü teyzeleri patavatsıca konuşurken o bebekle ilgileniyor ihtiyaçları nı almakla uğraşıyordu eşim gelene kadar zaten gitmişlerdi ben görmeye gelecekler dediğinde anlattım olan biteni zaten oda saygı gösterdi haklısın hayatım dedi anlayış göstermesi bile bana yetti
E daha ne o zaman?

• Beğen
Reactions: The

Kayınvalidenin eşini uyardığı halde eşinin bu mallıklara devam edip, üzülmesine çok şaşırdım.

• Beğen
Fırsat bu fırsat, şu an 40ınız çıkmadan eşinizi şööööyle bir güzel sarstınız sarstınız, yoksa ömür boyu böyle başkalarını düşünen, ailesini arka plana atan bir kişi olarak devam eder. Akılla, mantıkla anlamayacaksa sarsıntıyı düşünüp kendini tutar.

Kayınvalidenin eşini uyardığı halde eşinin bu mallıklara devam edip, üzülmesine çok şaşırdım.
Hayır eşim haber vermemiş zaten görümcem aramış herkesi haber vermiş eşim kayınvalidem uyardığı için kimseyi aramamış zaten oda kimse gelsin istemiyor du çünkü teyzeleri ile dayılarıda gelmek ister diye

Eşim bu dengesizce konuşmalar olurken yanımda değildi bebeğin yanına gitmişti doktordan bilgi almaya bide bir kaç ihtiyaç istediler onları almaya eşim gelene kadar onlar gitmiş oldu bu olaylardan haberi yoktu anlatmaya gerek duymadım yeni anne baba olduk ağzımızın tadı kaçmasın diye geleceklermiş dediğinde anlattım böyle böyle oldu tühamül edemiyorum diye oda zaten savunmadı haklısın hayatım münasip bir dille bir bahane uydururum ben dedi eşimin suçu yok zaten o kimseye haber vermemiş doluşurlar hastaneye yine diye görümcem ortaliği ayağa kaldırmış onada zaten kayınvalidem bastı fırçayı teyzelerin olmasa bu kız doğuramıyormuydu ne demeye aradın haber verdin diye kızdı
Bence yine de eşin haksız. Ya bahsettiğin olay yarım saatlik bir gelme gitme,sen abarttın. Ya da eşin yeni doğum yapmış eşini hastanede bırakıp saatlerce başka şeyle ilgileniyor. Her halükarda iş eşte bitiyor bence. Kayinvaliden de madem böyle düşünüyor iş işten geçtikten sonra kızına yalandan laf edeceğine o gün 'uyuyor şimdi, Allah razı olsun gelmişsiniz ama biraz uygunsuz halde' deyip kapıdan lisan-ı munasiple yollasaydi insanları. Sizi bunca zor durumda bırakıp sonunda "haklısın" demenin kime ne faydası var ki???
Benim ablam da asla istemedi kimseyi, bastan annemi tehdit etti "kardeşlerini falan getireceksen sana eve çıkana kadar doğumu haber vermem" diye . Ki boşuna stres unsuru olusturmayalim diye bebek sağlıkla doğunca eniştem aradı da haber verdi hem bize hem kendi ailesine. Gece yatıya kimse kalsın istemediler. Az daha ben kalacaktım (öyle uygun görüldü gibi oldu) sonra ablam uygun bir dille beni de postaladı:)
Neyse, sonuç olarak boşuna vicdan yapma es kişisine. Az bile carlamışsın.
Şu insta hikayesini görünce de aklıma geldin.

Sanırım sizin durum da bunun aynisiydi

• Beğen
X