Saç Şekillendiriciler Dalgalı - Kıvırcık Saçlar İçin Saç Kurutma Yöntemi

WomanAndProud

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2013
1.075
258
26
Benim gibi dalgalı ya da kıvırcık saçlarınız varsa ve saçınız sürekli kabarıp-elektrikleniyorsa, bukleleri belli belirsiz ise muhteşem dalgalara sahip olmanızı sağlayacak bir yöntemden bahsedeceğim :KK28: (Ürün tanıtımı gibi oldu :rolleyes:)

Benim saçlarım dalgalı normalde ama kuruttuğum zaman ya da kendi halinde kurutmaya bıraktığımda aşırı derecede kabarıyor, ve dalgalarını çok sevmeme rağmen saçma sapan oluyorlar kabarınca. Ben de her gece örüyordum, ama artık sıkıldım bu yöntemden. Saçımın kendi dalgasını kullanmaya karar verdim.

Şimdi hemen sadete geliyorum, hair plopping denilen bir yöntem var, saçlarınız ıslakken veya hafif ıslakken havlu yerine tişörte sarıyorsunuz saçlarınızı, ama dalgaları bozmadan. Videoyu buraya ekliyorum yasak değildir umarım. Ben banyodan çıktıktan sonra havluyla ıslaklığını aldıktan sonra uçlarına köpük sürerek yaptım ve saçım çok ıslak olduğu için bir kaç saat beklettim. Bazıları 30dk bekletiyor bazıları bir kaç saat, tamamen size kalmış. Açtığımda, aa kıvırcık saçlıymışım ben dedim, çok beğendim saçlarımı :21::21::21:

Ama köpüğü sadece uçlarına sürdüğümden uçları daha kıvırcık oldu :KK53: Siz köpük kullanmak zorunda değilsiniz her zamanki saç rutininizi uygulayın. Bu sayede elektiriği minimuma inmiş çok hoş dalgalar elde edeceğinize eminim, bende bile işe yaradı. İlk seferde çok iyi sonuç vermese bile, bu metodu uygulayanlar zamanla ustaklaştıklarını söylüyorlar. Düz saçlılar da deneyebilir :KK68::KK68:

45.saniyeden itibaren izleyebilirsiniz

ben böyle makine kullanmöadan havluya, tişörte saracak olsam, hava 40 derece bile olsa 3 gün sürer kuruması, sinüzit manyağı olurum
makineyle bile tam kurumaz saçlarım

X