Detaylı Ultrason/Doppler bebeğin kalbinde beyaz leke

kivircikbasbas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2021
27
6
28
Merhaba. Bugün 20.haftamda doktorumun yönlendirmesiyle detaylı ultrasonumu çektirdim perinatologda. Her şey çok normal şükür sadece bebeğin kalbinde beyaz leke kireçlenme var dedi doktor. Doğuma kadar geçedebilir yada doğum sonrası 3 ay içinde geçedebilir dedi tedavi yada takibe gerek yokmuş. Fakat bu durum genellikle down sendromu olan bebeklerin %30unda kalplerinde leke görünüyormuş. Tripoli 21 taraması için doğumdaki tıbbi geçmiş riski 1/1270 doğumdaki düzeltilmiş risk 1/2270. Daha önce böyle durum yaşayanlar varsa yardımcı olabilir mi? Yorumlarınız bekliyorum çok üzüldüm çünkü nifty yada amniyosentezden bahsetti doktor.

Benimde bebeğimin kalbinde parlaklık var tek başına bir öne yok dedi doktor amniyosentez falan istemedi. Tek olunca çoğu doktor önemli görmüyor sizin doktorunuz neden hemen teste yönlendirdi anlamadım

kombine risk 1324 çıkınca kadın doğum doktorum perinatoloji uzmanına yönlendirmişti inceleme sonucu düşük risk grubuna girdim 22 hafta detaylıya girince Tek bulguda önemsemiyor yanında ek bulgu görürse risk olarak değerlendiriyor 22 haftada bizim de kalbimizde leke görüldü. Perinatoloji uzmanı söylemeyecektim ama kadın doğum doktorun görür söylerse önemseme pek bir önemi yok dedi. birdaha görüşmeyiz kendinize iyi bakın dedi bende sizin gibi araştırdım araştırmaz olaydım :) ama doktor risk görse emin olun önerirdi sonuçta cebinden para çıkacak olan bizleriz doktoru pek bağlayan bişey yok dert etmeyin inşallah sağlıklı kucağımıza alırız

Benim de bebeğimin kalbinde parlaklık vardı. Sonraki haftalarda kayboldu. Fakat ben detaylı öncesinde fetal dna testi yaptırmıştım o nedenle içim rahattı. Büyük ihtimal sizin de kaybolur. İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız.

X