Dikiş Makinesi Tavsiyesi

yasmin2013

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2013
318
140
Arkadaşlar merhaba
Dikiş makinesi alacağım signerin http://www.singer.com.tr/urunler/ev-tipi-dikis-makinalari/mekanik/singer-simple-3210/dikis-detaylari bu ürününü beğendim. Fiyatı da uygun. İlik açma, fermuar dikme, değişebilen ayaklar, çift iğne gibi özellikleri var. Ben kıyafet dikme için kullanıcam. Henüz makineye bir kere bile oturmuşluğum yok ama azimliyim :) Tecrübesi olan varsa başlangıç için uygun mu bakabilir mi?

benimde dikiş tecrübem yoktu, ama müthiş bir şevk vardı bende de. Sonunda araştırıp janome 1018 aldım. 8 aydır benimle :) çok da memnunum açıkçası.
singer almayı düşünmüştüm ilk, ama singer artık eskisi kadar kaliteli değil diye okudum. Önemli olan birkaç şey varmış, gerisi basit makinelerin çoğunda var zaten, ,ilik açma, bilmem kaç desen...

önemli olan şey çaganoz denilen alt iplik için masuranın koyulduğu yuvanın çelik olması.
Kalın kumaşları dikebilmesi, kalın kumaş dikmeseniz bile kumaşı katlayarak dikiş yapacaksınız mutlaka, o yüzden önemli
Malzemelerinin kolay bulunabilir olması gibi.

benimde dikiş tecrübem yoktu, ama müthiş bir şevk vardı bende de. Sonunda araştırıp janome 1018 aldım. 8 aydır benimle :) çok da memnunum açıkçası.
singer almayı düşünmüştüm ilk, ama singer artık eskisi kadar kaliteli değil diye okudum. Önemli olan birkaç şey varmış, gerisi basit makinelerin çoğunda var zaten, ,ilik açma, bilmem kaç desen...

önemli olan şey çaganoz denilen alt iplik için masuranın koyulduğu yuvanın çelik olması.
Kalın kumaşları dikebilmesi, kalın kumaş dikmeseniz bile kumaşı katlayarak dikiş yapacaksınız mutlaka, o yüzden önemli
Malzemelerinin kolay bulunabilir olması gibi.
Merhaba. Kaç kg acaba

bende almayi dusunuyorum tavsiyelerinizi bekliyorum arastirdim ama karar veremedim dikis konusunda tecrubeli arakadaslar yardimci olursaniz sevinirim

daha onceden nakis yapmistim kursa gitmistim ama simdi eve almak istiyorum biseyler dikmek istiyorum ama acemiyim heveslendim
ne kadar bütçe ayırıyorsunuz makinaya?
benimki jr 1012 ama şuan satışta değil. farklı seriler çıktı artık. Şu linkten janome makinalara bakabilirsiniz.
http://www.sevmak.com.tr/JANOME,LA_...ype=catalog&searchalpha=&searchprice=asc&tp=4

çok uygun bir şey bakıyorsanız zaman zaman marketlere 150 lira civarı indimli olarak geliyor.iyi bir şey derseniz 350den başlar.

X