Dış gebelik ameliyatı olanlar...

Çok teşekkür ederim. Sizede çok geçmiş olsun. Şuan durumunuz nedir peki inşallah ameliyata gerek kalmadan atlatırsınız. Benim değerim ameliyattan önce 4800 falandı ameliyattan sonra 1200 diğer gün 600 e düştü nisana bakmadı doktor düştüğü için
Merhaba öncelikle geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın.Ben de adet hesabına göre 5 haftalık hamileyim bu gün değerim 380 di.dün bu gün bende akıntı oldu az az peçeteye silince gelen. dün bir az ağrılıydı belim ağrıyordu sızıntı gibi kanama rengi çok koyu kahverengi.Öğleden sonra durdu bu gün sabah kalktığımda yine akıntı gördüm bu defa koyu kırmızı böyke koyu vişne rengi ama şimdi yine durmuş.Doktor progestan ilaç verdi şimdilik bir şey diyemeyiz dedi.Ama ben tedirginim dış gebelik olacağından korkuyorum.Sizdeki belirtiler tam olarak nasıldı geç olmadan anlamak istiyorum.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın.Ben de adet hesabına göre 5 haftalık hamileyim bu gün değerim 380 di.dün bu gün bende akıntı oldu az az peçeteye silince gelen. dün bir az ağrılıydı belim ağrıyordu sızıntı gibi kanama rengi çok koyu kahverengi.Öğleden sonra durdu bu gün sabah kalktığımda yine akıntı gördüm bu defa koyu kırmızı böyke koyu vişne rengi ama şimdi yine durmuş.Doktor progestan ilaç verdi şimdilik bir şey diyemeyiz dedi.Ama ben tedirginim dış gebelik olacağından korkuyorum.Sizdeki belirtiler tam olarak nasıldı geç olmadan anlamak istiyorum.
Amin çok teşekkürler. Bebeği gördü mü doktor ultrasonda ? Benim belirtiler adet günümden önce başladı kahverengi lekelenme vardı sonra pembe oldu ara ara kırmızıya döndü adetim geçti lekelenme hala sürdü sonra aşırı bi sağ kaşık ağrısı oldu belirtiler bunlardı . Tekrar başka doktora gidin ihmal etmeyin yerleşme kanaması da olabilir ama ihmale gelmez içimize sinmediyse doktor değiştirin

Amin çok teşekkürler. Bebeği gördü mü doktor ultrasonda ? Benim belirtiler adet günümden önce başladı kahverengi lekelenme vardı sonra pembe oldu ara ara kırmızıya döndü adetim geçti lekelenme hala sürdü sonra aşırı bi sağ kaşık ağrısı oldu belirtiler bunlardı . Tekrar başka doktora gidin ihmal etmeyin yerleşme kanaması da olabilir ama ihmale gelmez içimize sinmediyse doktor değiştirin
Yok görünmedi değerim 380 di o değerde görünmez dedi doktor.Bende adet günümde bir gün kahverengi oldu akıntı az miktarda böyle oeçeteye silince gelen. sonra durdu tertemizdi 4 gün sonra bir daha böyle başaldı once koyu kahverengi dün de bir az kırmızı .Şimdi de az az geliyır progeston ilaç yazdı.Oazartesi tekrar kan ver dedi onu bekliyorum.Kasıklarda şiddetli ağı yok.Ara sıra çok hafif batmalar oluryor .

Yok görünmedi değerim 380 di o değerde görünmez dedi doktor.Bende adet günümde bir gün kahverengi oldu akıntı az miktarda böyle oeçeteye silince gelen. sonra durdu tertemizdi 4 gün sonra bir daha böyle başaldı once koyu kahverengi dün de bir az kırmızı .Şimdi de az az geliyır progeston ilaç yazdı.Oazartesi tekrar kan ver dedi onu bekliyorum.Kasıklarda şiddetli ağı yok.Ara sıra çok hafif batmalar oluryor .
İnşallah hakkınızda hayırlısı olsun.kötü düşünmeyin ama ihmalde etmeyin haftasonu girdi araya pazartesi iyi bi doktora gidin mutlaka herkes anlamıyor

Çok geçmiş olsun allah bidaha yaşatmasın. Bende 26 aralıkta oldum. Sol tüpümdeydi benim ve iç kanamam vardı. Hala etkisindeyim ve ilk gebeliğimdi. Yaşadığın süreçte normal aynı şeyleri bende düşündüm düşümüyorum da. Ama en güzel yanın bi kızının olması. Ona tutun, ona sarıl. En güzel ilaç sevgi o iyileştiricek bizim gibi yaralı olanları.
Cok gecmis olsun. Ben de 31 ocakta ameliyat oldum kapali yaptilar sol tupum alindi. Patoloji sonuclarini bekliyorum . Kasik agrisi yasiyormuydunuz solunuzda .bir de patoloji sonuclari tam olarak neye bakiyorlar. Gulup geciyorum ama icim de cok derin bir sarsinti yasiyorum.insan bilmediginden korkarmis

Cok gecmis olsun. Ben de 31 ocakta ameliyat oldum kapali yaptilar sol tupum alindi. Patoloji sonuclarini bekliyorum . Kasik agrisi yasiyormuydunuz solunuzda .bir de patoloji sonuclari tam olarak neye bakiyorlar. Gulup geciyorum ama icim de cok derin bir sarsinti yasiyorum.insan bilmediginden korkarmis
Geçmiş olsun allah bidaha yaşatmasın 🙏🏻 evet benim sol kasığım da artık dayanılmıcak bi ağrı olunca doktora gittim. Patoloji sonuçlarını ne için bekliyorsunuz ki zaten dış gebelikle uyumlu bulgular cıkıcaktır sadece

Allah razi olsun. Ameliyattan ondort gun sonra pataloji sonuclarin cikacak kontrole geleceksin dedi. Ameliyattan sonraki surecte agri oldumu ya da nasil bir surecden gectiniz.yarin dikislerimi aldirmaya gidecegim nasipse.

Allah razi olsun. Ameliyattan ondort gun sonra pataloji sonuclarin cikacak kontrole geleceksin dedi. Ameliyattan sonraki surecte agri oldumu ya da nasil bir surecden gectiniz.yarin dikislerimi aldirmaya gidecegim nasipse.
şöyle söyliyim bir hafta sonra ben baya normal hayatıma dönmüştüm fiziksel olarak ama tabi dikkat etmekte fayda var bi süre. Ağrım sızım olmadı benim öyle sadece ara ara gaz sıkışması gibi sızlama gibi ağrılar hissediyorum ameliyat bölgemde oda anlık oluyor geçiyor. Psikolojik olarak fizikselden cok daha ağır bi süreç olmuştu benimkisi. Umarım çok çabuk atlatırsın bu süreci 🙏🏻🙏🏻

Çok tesekkur ediyorum. Tecrubelerini sunman benim icin cok buyuk destek. İnsAllah bundan sonraki donemde istedigin saglikli gebeligi yasar ve saglikli yavrularini kucagina alirsin.

Sizede çok geçmiş olsun. Benim sonuçlarım çıktı kontrole gittiğimde öğrenicem inşallah. Doktor her kuretaj da patoloji olur dedi illa kötü bişey değilmiş yani. Kaşık ağrılarım oldu hala devam ediyor az az ilk zamanlar takıyordum ama şuan takmıyorum ağrıları sonuçta bir ameliyat olduk tüp alındı ağrılar normal üzme kendini. Tek sıkıntım psikolojik olarak tamamen iyi olamadım ama çok şükür hayattayız o da zamanla düzelecek

Merhaba durumunuz nedir acaba

Merhaba,

ben yaklaşık 13 yıl önce ameliyat oldum ve sağ tüpüm alındı maalesef geç fark ettikleri için dış gebelikten süphelenmediler ve ben bayılarak gittim hastaneye öncesinde şiddetli kasık ağrıları çektim ve kanamam adet günü geldiği için adet olduğumu düşünmüştüm baya zorlu bir süreçti kapalı değil sezaryen şeklinde yaptılar ameliyatı 15 yaşında bir oğlum ve 2,5 yaşında bir kızım var çok şükür sizlere de çok geçmiş olsun

Merhaba,

ben yaklaşık 13 yıl önce ameliyat oldum ve sağ tüpüm alındı maalesef geç fark ettikleri için dış gebelikten süphelenmediler ve ben bayılarak gittim hastaneye öncesinde şiddetli kasık ağrıları çektim ve kanamam adet günü geldiği için adet olduğumu düşünmüştüm baya zorlu bir süreçti kapalı değil sezaryen şeklinde yaptılar ameliyatı 15 yaşında bir oğlum ve 2,5 yaşında bir kızım var çok şükür sizlere de çok geçmiş olsun
Yaa çok geçmiş olsun . Gerçekten çok zor Allah beterini vermesin. Sizin açık ameliyat daha zor tabii şükür ki 2 evladınız var Allah bağışlasın . Benimde bir kızım var kardeş hayalini bitirdim resmen :KK43: korkuyorum tekrar dış gebelik olur diye

Yaa çok geçmiş olsun . Gerçekten çok zor Allah beterini vermesin. Sizin açık ameliyat daha zor tabii şükür ki 2 evladınız var Allah bağışlasın . Benimde bir kızım var kardeş hayalini bitirdim resmen :KK43: korkuyorum tekrar dış gebelik olur diye
öyle düşünmeyin ben de korktuğum için 12 yıl çocuk düşünemedim mesela, kızım sürpriz bir şekilde oldu çok şükür hiç bir sorun çıkmadı, sizde kötü düşünmeyin lütfen ama bu konuda kendinize zaman verin, sağlıklı günler dilerim.

Sormayln .Kusuranbakmayın geç gördüm mesajınızı.Bende de dış gebelikmiş.Sağ tüpüm gitti((Psikolojim şimdi düzeliyor
Çok geçmiş olsun. Herşey kafada bitiyor takmamaya çalışın şöyle düşünün hayattayız herşey yoluna girecek. Benimde iki ay olacak psikolojim hamile birini görünce tekrar alt üst oluyo ama şükretmeyi bilmeliyiz herşeyde bir hayır vardır Allah bidaha göstermesin

Merhaba arkadaşlar. 4 gün önce laparoskopi ameliyatı oldum. Tek tüpüm alındı. Adetim daha gelmeden lekelenmelerim başlamıştı. Sonra adetim geçince test yaptım pozitif kanda bakıldı pozitif ama içim rahat değil işte insan hissediyor annelik duygusu... Doktor iki kontrolde keseyim göremedi. Kontrol sabahının akşamı keskin bi sağ kasık agrım başladı ama nasıl kötü ağlayarak gittim bir saatlik yolu. Sonra acilde apandisit denildi tabi ben ikna olamıyorum çünkü dış gebelikten şüphe ediyorum. Acil yatırdılar beni genel cerrah servisine sonra sabah doktor geldi apandisit değil dedi kadın doğuma yattım acil gün içinde ameliyata alındım. Şuan acım geçtikçe psikolojik çöküntü başladı neden oldu neden başıma geldi bu bana bi cezamı diye bi de kendimi suçlu yorum ben bebek isyemiyordum eşimin dikkatsizliği nden istediğinden dolayı oldu tek taraflı yani. Acaba istemedim diye mi diyorum yani hiç iyi değilim gülsem gülemiyorum ağlasam kızım var bana ihtiyacı var toparlamam lazım. Çok kötüyüm yaşayanlar varsa biraz paylaşmak istedim belki hepimize iyi gelir çevremdekiler anlamıyor ki beni
Cok gecmis olsun. Bende bir ay önce ayni seyleri yasadim. Dis gebelik gecirdim. Igne tedavisi icin 10 gun hastanede yattim. Ama igne işe yaramadi bende sonra 15 gun once sol tüpum alindi. Gercekten cok zor bir surec yasamayan bilemez. Ozellikle ameliyattan sonra insan kendini yarim yada eksim gibi hissediyor. Belkide zamanla gececek unatacagim ama suan hala toparlayamadim. Bir oğlum var 8 yasinda kardesi olsun istedik ama gecdn y denedik yine olmadi 7. Haftada gelisemedigi icin zorunlu kurtaj yapildi. 1 yil sonra tekrar denedik buda dis gebelik oldu tek tüpde gitti. Bir daha olurmu rabbim bilir. Allah herkesin gönlune gore versin😞

X