Dış gebelik

Elif4589

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2023
37
66
Kızlar bakım biraz uzun yazıcam ama kütfen üşenmeyin olurmu ..
Ben 9 yıllık evliyim ilk yıllarımda dış gebelik geçirerek sol tüpümü kaybettim tek tüple 2021 de hamile kaldım fakat bebeimi 1,5 yaşında cennete gönderdim hala önümüzdeki ay 1 yıl olucak neyse bebeğimi konusmak istemiyorum.
Bu acıya rabbim dayanma gücü vererek bir şekilde katlanıyorum fakat tekrardan bebek sahibi olmak istiyorum yoksa yaşamak çok zorlasmaya basladı.
Geçen ay tekrardan dış gebelik yaşadım ve tek doz metotarxt iğne ile düşük yaptım şükür tüpü almadı doktor 3 ay da beklememi söyledi ben ilk adetimi olup arkasından hemen hsg çektirip tekrar denemek istiyorum lütfen bilgilerinizi paylasın gerçekten evlat acısı dayanılcak gibi değil tek dermanım tekrar anne olmak yaşayan arkadaslar bilgi verirse çok sevinirim.

Çok çok geçmiş olsun Rabbim yardımcın olsun canım benim bende yeni bir dış gebelik geçirdim adet oldum geçen hafta perşembe günü hsg çektirdim serumla sıfırlandı iki tüpümde açık çok şükür doktor problem yok denemeye basliyabilrsin dedi bazı Dr bı kaç ay önermiyor bazılar gerek duymuyor önemli olan senin hazır hissetmen ben denemeye başladım Allah'ım sanada babada sağlıklı.hayirli evlat nasip etsin inşallah bence sende bekleme bekleyip yine aynısını yasiyanda var ben şu an hazır tuplerimde açık Ken Dua ve inançla deniycem sende öyle yap herşey Allah'tan iki Dr da gittim biri Özel klinik diğeri özel hastaneydi orda beklerken bu durumu yasiyiphic adet olmadan gebelik yasiyanida bizzat gördüm içini ferah tut stres yapma enfeksiyon kapma en önemlisi yeter dualarim seninle sende bana dua et inşallah güzel haberlerimizi yazarız buraya herkesle birlikte 🤲🏼🤲🏼🤲🏼🧿

Çok çok geçmiş olsun Rabbim yardımcın olsun canım benim bende yeni bir dış gebelik geçirdim adet oldum geçen hafta perşembe günü hsg çektirdim serumla sıfırlandı iki tüpümde açık çok şükür doktor problem yok denemeye basliyabilrsin dedi bazı Dr bı kaç ay önermiyor bazılar gerek duymuyor önemli olan senin hazır hissetmen ben denemeye başladım Allah'ım sanada babada sağlıklı.hayirli evlat nasip etsin inşallah bence sende bekleme bekleyip yine aynısını yasiyanda var ben şu an hazır tuplerimde açık Ken Dua ve inançla deniycem sende öyle yap herşey Allah'tan iki Dr da gittim biri Özel klinik diğeri özel hastaneydi orda beklerken bu durumu yasiyiphic adet olmadan gebelik yasiyanida bizzat gördüm içini ferah tut stres yapma enfeksiyon kapma en önemlisi yeter dualarim seninle sende bana dua et inşallah güzel haberlerimizi yazarız buraya herkesle birlikte 🤲🏼🤲🏼🤲🏼🧿
Öncelikleee allah razı olsun çok güzel açıklamışsın bende beklemek istemiyorum denemek istiyorum ama iğne vuruldu bana o şğne vücuttan hemen atılmazmış tek doz vurdu ama ağır bi iğneymiş sana vuruldumu acaba bilemiyorum ama yinede içimden bi ses dene diyo bırakma dio bilemiyorum ya

Ayrıca dualarım seninle rabbim tez zamanda dualarımız kabul oldu çok şükür sevincini yaşatsın bizlere..

Öncelikleee allah razı olsun çok güzel açıklamışsın bende beklemek istemiyorum denemek istiyorum ama iğne vuruldu bana o şğne vücuttan hemen atılmazmış tek doz vurdu ama ağır bi iğneymiş sana vuruldumu acaba bilemiyorum ama yinede içimden bi ses dene diyo bırakma dio bilemiyorum ya
Babada mtx aynı ilaç kanser tedavisinde kullanılan tek doz benimde Allah'tan ümit kesilmez ben kendim mani olmak istemiyorum çocuk hasretiyle yaniyo içim Dr bana tek dozun zararı olmaz dedi idrarla iyi beslenmeyle atiyomussun zaten onu adetlede temizleniyo bide hsg çektir mis gibi sonra İnşallah evlatlarımizi alicaz için rahat olsun hsg yi mutlaka yaptır sadece

Babada mtx aynı ilaç kanser tedavisinde kullanılan tek doz benimde Allah'tan ümit kesilmez ben kendim mani olmak istemiyorum çocuk hasretiyle yaniyo içim Dr bana tek dozun zararı olmaz dedi idrarla iyi beslenmeyle atiyomussun zaten onu adetlede temizleniyo bide hsg çektir mis gibi sonra İnşallah evlatlarımizi alicaz için rahat olsun hsg yi mutlaka yaptır sadece
Beni nasıl tahatlattın anlatamam allah senden razı olsun bende hsg cektirip denicem rabbim bize en kısa zamanda kolayından hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin çok sağol canım

Bende nisanda hamile kalıp mayısta mtx 75 mg sonlandırıldı. Tek dozda kurtuldum bana Dr birkaç ay korunma yeterli demişti. Bazıları da 6ay diyor. Herhalde doz düşük olduğu için öyle dedi. Benim bu ay 4 ayım bitecek artık korunmayı bırakıcam. Dr hsg önermedi önceden çekilmişti inşallah tıkanıklık olmamıştır. Ben regl olduktan sonra yumurta takibi yaptırcam tekrar sağdan hamile kalırım da Dış gebelik olur diye ödüm kopuyor. İnşallah 2024 e bebişlerimizle gireriz 🫶

Geçmıs olsun canım, Yüce Rabbim sabır dayanma gucu ve saglık versın. Bende 2022- Kasım ayındaa kıs gebelık gecırdım. o ay regl oldugum ıcın gebe oldugumu anlayamadım. Adet bıttıkren 1 hasta sonra lekelenme ve kasık agrısıyla test yaptım beta 4000 lerdeydı.. dıs gebelık gecırıyormusum ve tüpüm patlamıs ıc kanama baslamıs. acıl amelıyata alındım sol tupum alndı tek doz metotrksat yapıldı. hatta amelıyatta sag tupude almak ıstemıs doktor orasıda sıs ve enfekte yapıdaymıs ama baska bır doktor engel olmus kendını onarır o tup demıs almasına musade etmemıs.. neyse. opr sonrası en az 3 ay korunmamı ıstedı doktor cunku bu ılac bor sonrakı gebelıkte anomalı rıskı tasıyormus hatta bazı doktorlar 6 ay ıle 1 seneye kadar onerıyor sureyı. ama ben bırcok doktorla gorustum 3 ay yeterlı dedı. neyse zaten hemen gebelık olmadı bak 1 sene gectı ustunden. opr sonra 3 ay sonra hsg cekıldım almayı dusunduklerı tupum kendını onarmıs ve saglıklı acıkmıs. suan spontane gebelık ıcın beklıyorum ama her ay oldu mu olacak mmı dusuncesı cok yıpratıcı. kafaya takma olur dıyolar ama olacak mı olmayacak mı kaygısı ve olursa acaba yıne dıs gebelık olur mu korkusu benı mahvedıyor. Allah zorumuzu kolaylastırsın ınsallah saglıkla sürecimizi tamamlarız. Siz tüp bebek denedınız mı hıc ? belkı bu surec sızın ıcın daha saglıklı olabılır.

X