Dişlerimi sıkıyorum boynum kopuyor ağrıdan

sara9292

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2021
72
13
31
Merhaba herkese
Uzun zamandır sağ boyun ağrısı yaşıyorum esneme çeneme vuruyor kulağımın arkasına kadar vuruyor, gerçekten yaşam kalitemi çok düşürdü.
2 yol önce bebeğimin kalbi durdu ölü doğum yapmak zorunda kaldım
Sonra tekrar hamile kaldım bebeğim 35. Haftada erken doğdu stres üstüne stres yaşadım
Heralde ordan kalma bu diş sıkma illeti. Geceleri sıkıyorum ve gün içinde farkında olmadan oluyor
diş sıkma bu kadar ağrı yaratıyor mu gerçekten? Boyun kasıma dokunduğunda sert gergin hissediyorum ense (sağ) kulak altı ve arka kas ağrısından duramıyorum artık başka hastalıklar aklıma geliyor daha çok panik oluyorum şimdi yine gebeyim 23. Haftamdayım ağrı kesici de alamıyorum bebek yüzünden bu durumu yaşayan var mı? Nasıl aştınız bu sorunu?

Merhaba herkese
Uzun zamandır sağ boyun ağrısı yaşıyorum esneme çeneme vuruyor kulağımın arkasına kadar vuruyor, gerçekten yaşam kalitemi çok düşürdü.
2 yol önce bebeğimin kalbi durdu ölü doğum yapmak zorunda kaldım
Sonra tekrar hamile kaldım bebeğim 35. Haftada erken doğdu stres üstüne stres yaşadım
Heralde ordan kalma bu diş sıkma illeti. Geceleri sıkıyorum ve gün içinde farkında olmadan oluyor
diş sıkma bu kadar ağrı yaratıyor mu gerçekten? Boyun kasıma dokunduğunda sert gergin hissediyorum ense (sağ) kulak altı ve arka kas ağrısından duramıyorum artık başka hastalıklar aklıma geliyor daha çok panik oluyorum şimdi yine gebeyim 23. Haftamdayım ağrı kesici de alamıyorum bebek yüzünden bu durumu yaşayan var mı? Nasıl aştınız bu sorunu?
Çok gecmiş olsun. Bende son zamanlarda diş ile alakalı baya sıkıntı çektiğim için biraz araştırdım doktor vs. Bu diş sıkma olayında doktorlar plak önerıyor ama bazı insanlar plak tedavisinden memnun kalmaya biliyolar işe yaramıyor yanı öyle dıyenlerde var. Bir de çeneye cok etkısı varmışvarmış sizin de cenenizde olan sorun boynunuza agrı yaptırıyor olabilir. Sag kulak altı kasılıyo yazmıssınız muhtemelen stresten bende de benzer durumlar var malesef. Stres yapmayin hamileymiş siniz zaten şuan tedavi olabilir mı bilmiyorum ama doğumdan sonra ihmal etmeyin bi cene cerrahına görünün isterseniz

Diş sıkma sebeplerinden birin dilin yanlış durması olabiliyor. Dilin ağız içinde durması gereken pozisyon, ucunun ön üst diş bitimine yerleştirilip tamamının üst damağa yapışır vaziyette durması. Dişlerde hafif aralık kalmalı ve mutlaka burundan nefes alınıp verilmeli. Biraz zorladı ama bu alışkanlığı kazanmam 1 hafta falan sürdü . Tam anlatamayabilirim. İnternetten daha detaylı araştırabilirsiniz.
Bana diş doktoru botoks yapalım demişti. Dişlerim aşınmış ve diş etim çekilmeye başlamıştı. Sabahları çene diş ve yanak ağrısıyla uyanıyordum.
İnstagramda bir diş hekimin paylaşımıyla görüp uyguladım. Yüzde seksen azaldı diyebilirim.

Benim diş sıkmaktan çenem kitlenmişti bir sabah uyandığımda. Ağzımı acı eşliğinde sadece 1 parmak girecek kadar açabiliyordum çok zorlandım yemek falan yerken. Gece plağı kullandım 6 Ay hiç ara vermeden ama alışma aşamasında sabah çıkarınca dişlerim ağrıdan ölüyordu. Zamanla alıştım ona da. Plağı bile aşındırmışım hatta 😃 Allaha şükür ağrılarımı aldı, çok yararını gördüm. Üzerinden yaklaşık 2 sene geçti çok çok nadir kullanıyorum artık

X