Doğal Taşlar Gerçekten İşe Yarıyor mu?

decalcomanie

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2022
208
173
Merhaba Kadınlar Kulübü Ailesi! :KK73:

-ˋˏ ༻❁༺ ˎˊ-
Bu yazımda size doğal taşları ve onları nasıl kullanabileceğimizi anlatacağım.
-ˋˏ ༻❁༺ ˎˊ-

Doğal taşlar meditasyon ve aura alanında önemli yere sahiptir. Her taşın farklı enerjisi ve kullanım alanları vardır. Her burcun ayrı doğal taşı bulunmaktadır. Genelde ametist, ay taşı, kuvars, akik, akuamarin, yeşim, kaplan gözü, turkuvaz, jasper, amazonit, kehribar vb. taşlar meditasyon alanında ve günlük kullanım alanında kullanılır.

Hangi burca hangi taş uygundur?

Koç Burcu: Kehribar, ametist, safir, yakut, yeşim, oniks, hematit, lal taşı, kedi gözü, sitrin, akik ve kaplan gözü.

Boğa Burcu: Yeşim, zümrüt, elmas, mercan, kedi gözü, akik, turkuvaz, akuamarin ve safir.

İkizler Burcu: Jasper, inci, mavi safir, yeşil safir, ay taşı, akuamarin, oniks, alexandrite ve inci.

Yengeç Burcu: İnci, yakut, lal taşı, kalsedon, mercan, elmas, opal, kaplan gözü, alexandrite, zümrüt ve ay taşı.

Aslan Burcu: Ay taşı, yakut, topaz, elmas, oniks, safir, jasper, kaplan gözü, kehribar ve alexandrite.

Başak Burcu: Kuvars, safir, kalsedon, ametist, oniks, zümrüt, topaz, zirkon, sitrin, jasper, akik ve amazonit.

Terazi Burcu: Ametist, pembe kuvars, malakit, ay taşı, opal, zümrüt, elmas, akik, yeşim, inci ve topaz.

Akrep Burcu: Turkuvaz, yakut, topaz, opal, ay taşı, obsidyen, ay taşı, inci, zümrüt, mercan, sitrin, jasper, akik ve elmas.

Yay Burcu: Obsidyen, safir, yakut, dumanlı kuvars, turkuvaz, kalsedon, sitrin, ametist ve topaz.

Oğlak Burcu: Kaplan gözü, turkuvaz, malakit, kedi gözü, siyah opal, akik, ametist, mercan, kehribar, inci, yeşim, topaz ve jasper.

Kova Burcu: Akuamarin, kehribar, akik, malakit, turkuvaz, ametist, safir ve florit.

Balık Burcu: Kuvars, florit, kehribar, mercan, opal, inci, yakut, akik, ametist ve turkuvaz.

Hangi taşlar ne işe yarıyor?
3415876_620x410.jpg

Akik taşı: Vücuttan kötü enerjinin atılması, aura temizliği, öfke ve gerginliğin iyileştirilmesi, konsantrasyon, zihinsel işlevlerin gelişmesi.

3327622_810x458.jpg

Akuamarin taşı: İç huzur, temizlenme, kehanet, meditasyon, ilham, yatıştırıcı, güç, sakinleştirici.

amazonit-tasi--d49b-.jpg

Amazonit taşı: İletişim, dürüstlük, güven, duru görü, açıklık, sevgi, psişik vizyon.

img-20211112-194158-348.jpg

Ametist taşı: Şifa, iç huzur, manevi farkındalık, olumlu dönüşüm, zihin ve ruhun iyileşmesi.

ay-tasi-20-952.jpg

Ay Taşı: Nazar ve kem göze karşı, vücuttan toksinlerin atılması, zeka gelişimine katkı, empati, cilt sağlığı, tokluk hissi, lenf sistemi, sezgi, iletişim.

bb30e7d50793b8a76e91730e36e8ccf7_blog_g860_550x419_18PqsWmK.jpg

Florit Taşı: Aura temizliği, bilinç, gerçek, koruma ve akıl.

jasper-faydalari.jpg

Jasper Taşı: Teselli, gevşeme, memnuniyet, iyileşme, dinginlik, şefkat ve tamamlanma.

kaplan-gozu-faydalari.jpg

Kaplan Gözü: Koruma, dürüstlük, açık düşünme, pratiklik, güç, zarafet, cesaret, irade, kişisel güçlendirme.

malahit-malakit-cc-4f2.png

Malakit Taşı: Liderlik, sadakat, sakinleştirici, bilgelik, koruma, denge, rahatlık, barış, kendini anlama, iyileşme ve olumlu dönüşüm.

oniks-tasi-ozellikleri.JPG

Oniks: Dayanıklılık, sertlik, kuvvet, kendini kontrol etme ve kalıcılık.

istock-105839932.jpg

Pembe Kuvars: Aşk, şefkat, bağlanma ve sevgi.

mavi-kuvars-256x300-1.jpg

Mavi Kuvars: Uyum, neşe, ruh, korkuyu uzaklaştırma, yaratıcılık ve iletişim.

turkuaz-ta%C5%9F%C4%B1-k%C3%BCtle-1.jpg

Turkuvaz: Bilgelik, huzur, koruma, dostluk, aşk, duyarlılık, arınma, güç, denge ve olumlu düşünme.

ye%C5%9Fim-ta%C5%9F%C4%B1-jade-roller-.jpg

Yeşim Taşı: Huzur, uzun ömür, istikrar, doğurganlık, denge, bilgelik, uyum, perspektif, sükunet, uyum, barış ve moderasyon.

Hepinize iyi günler/akşamlar/geceler dilerim. Sağlıcakla kalın! :KK73:

Son düzenleme:
Ne kadar güzel paylaşımların var hepsine bayıldım 🥰 doğal taşlara çok ama çok inanıyorum,taşlarım var kullanıyorum çok iyi geliyorlar bana💕

Ne kadar güzel paylaşımların var hepsine bayıldım 🥰 doğal taşlara çok ama çok inanıyorum,taşlarım var kullanıyorum çok iyi geliyorlar bana💕
Ay evde canım sıkılıyor vallaha, ben de çok seviyorum böyle şeyleri araştırmayı baktım burada çok hemcinsim var seven o yüzden köşe yazısı gibi yazıyorum 😄 Teşekkür ederim beğendiğin içinn ☺️

Lütfen devam et 🙏🥰 okumak çok iyi geliyor. Bayıldım 💖
Bir de benim kendi doğal taşlarım var iki tane, onları kullanıyorum işe yarıyor biri pembe kuvars diğeri ay taşı 😄 düzenli olarak arındırıyorum çok yararlı oluyor inanılmaz gerçekten. Ve teşekkür ederim güzel yorumların içinn ☺️

X