Dogum gunum

Çok üzüldüm, benim eşim de ilk evlilik yıldönümünde harçlık vermeyi teklif etmişti, ben ondan daha fazla kazaniyordum üstelik. Ardından geçen 10 sene de çok şey yaptı takılar,yemekler, tatiller ama bugün sorsan hala ilkini hatırlıyorum, ben asamadim sen asarsin inşallah.
Peki nasıl değişti eşiniz neden ilkinde öyle yapmıştı

Eşiniz bu kıvama nasıl geldi ya .böyleleri ben öyle şeyler görmedim bilmem lafının arkasına sığınıyor .
başta o da dedi merak etmeyin ama ben ailemden gördüm benim babam 60 yaşında kadınlar gününü bile atlamaz annemin bi dal da olsa en sevdiği çiçek karanfildir, getirir, benim de savunmam sağlamdı ☺️ sonra alıştı, sevdi belki de o anları, bilmiyorum. Mesela benim aklıma ‘yeni evlendik ilk doğum günü’ olayı hiç gelmemişti, o düşünmüş hediye seçerken. Onun içinde varmış belki de bastırılmış bi duyguymuş da çıkmış gibi sanki. Bilmiyorum.

Bugun dogumgunum. Eşime dün şakayla karışık yarıni unuttunmu yarın önemli falan dedigimde, unuturmuyum delimisin dedi.bugun evdeydim eşim işten geldi. Acaba bi yere yemeğe mi götürür evde mi biseyler yaparız ne yaparız bilemediğimden yemek de yaptım kıyafetlerimi giydim makyajımı yaptım.o sırada eşim bilgisayar başındaydı.ozel derse gidecegini söyledi.dun de söylemişti.bi iki saat sonra gelir herhalde ona göre bisey yaparız diye düşünüyorum İçimden. 7 ,8 gibi evde olur diye düşünüyorum.bi yandan da içimde sorgulamaya başladım acaba bisey yapmayacak mı diye. Çünkü sabahtan beri lafla bile kutlamadı.
Ben de biraz evvel evdeyken bugün planımız var mı dedim .Ne aldıiıın banaaaa dedim gülerek.o da param yok ki vs dedi .karttan çekseydin dedim kartın ödeme günü yakin vs biseyler dedi. Yani çiçek olur ,güzel söz yazılmış bi kart olur, basit bi hediye olur diye düşünüyorum hala içimden almıştır illa diyorum.. ama bana ciddi ciddi dedi param yok vs diye , gerçekten mi ya dedim içimden. Bende keşke özel dersi başka güne alsaydın çok mu önemliydi yani dedim. O da tavır yaptı bu sefer ortalama edeyim o zman dedi.ya dedim son dk iptal olur mu şimdi önceden niye ayarlama yapmadı ki bu kadar mı onemsizim dedim. O da ayıp ediyorsun beni gözümde çok kıymetlimsin tarzı bisey dedi.istersen gel akşam benim çıkışıma sahile ineriz dedi.senin planin yok mu yani dedim .
Hani kizlar evde de olsa olur anladinizmi hediye verir belki pasta alir gelir.ya da bisey ...lukste falan gozum yok yani .ama gercekten bisey yapmazmi yaaa yapmayacak mi ...saka mi bu. .çok yorgunum yarın gideriz bi yere dedi.Ama bugün doğum günüm dedim .üstelik kalkıp özel derse gidiyorsun dedim.
Ben odada süslenmis òyle üzgün otururken "Off iptal edeyim o zman arada birakma beni ne yapmam gerekiuorsa onu söyle onu yapayım "dedi. Ben de sen benim icin bisey dusunmemisjn ki dedim "daha aksam olmadi dedi.
Aksam kacta gelirsin dedim 9 gibi dedi. Bisey yapmayacaksak madem söyleseydin arkadaşlarımın yanına giderdim dedim ben gideyim şimdi biraz sahil vs dolaşalım tek başıma bari tek takılayım napayim dedim. Bekle beraber çıkarız bende özel derse gideyim dedi.

Kızlar bu benim evliliğimin 4.ayi daha .
Bisey planlamanın ve yorgunum diyor. Akşama bisey yapmayacağından eminim

Duzenleme:
8 eylul 14:30
Genel cevap olacak şekilde yazıyorum toplu sorulara.
Eşim hemen hemen her gün seni seviyorum der, sarılmadan uyumaz , bi sıkıntım adresim olsa gün içinde arar sorar , yemek yapar ben eve gelmeden hazırlar, evi toplar süpürür ben yorgunum dedigimde kendi kalkar yapar..tam bir aile babası, çocuklara karşı çok sevecen guleryuzlu , kimseden laf taşımaz bisey duyduğunda bosver der geçer, ailesine karşı beni korur, annesi bi laf söylese yada kardeşi hemen atağa gecer anında cevap verir .beni sever ailesinin yanında güzel sözler söyler. Eşim herseyim hayatım o olmasa ne yaparım vs gibi...yarı maço yarı hanimci Ankara delikanlısı. İyi analiz yapın diye detay yazıyorum.

Gelelim pintiligine ,pintiligi var mı.
Aslinda hiç çok değerli pahalı hediye almadı. Bende istemem zaten durumu neyse ona göre alsın kafasındayım. Ama arada da olsa güzel bisey alsa isterdim tabi yapmıyor.
Bi yere yemeğe gidersek cebinden kismaz. Yedirir para istediğimde al kartım senin der. Nasıl odeyec3ginj düşünmez.ama benim pahalı şeyler almayacağım da bilir.
İs yerinde gecen tatlı ikram etmişler bana bi peçeteye sarıp getirmiş karıma da getirdim diyor. Düşünceli davranıyor yani öküz diyebileceğim çok erkek gördüm ama bu öyle değil. Merhametli bir kalbi var.hakkjnj yiyemem.

Gel gelelim bu doğum günü mevzusu geçen sen3 supriz kutlama yaptı çiçek aldı. Güzel bir yazı yazdı mesaj olarak da.
Bu sene ne oldu anlamadım aramız da bozuk değildi.unuturmuyum hiç dedi. Beklentiye de soktu. Alacağı bi minik pasta çiçekti.
Gece boyu sevdiğiniz söyledi özür diledi.neye yarar .
Bu hep böyle devam edecek
Telafi edec3gini söylüyor neye yarar. Benim gözümde lanet bir gün olarak tarihe geçti.
Sebebi ney çözmedim
ince düşünememiş ve yahut işine gelmemiş 4 ay çok az yeni evlisiniz daha en güzel zamanlarınız

ani kizlar evde de olsa olur anladinizmi hediye verir belki pasta alir gelir.ya da bisey ...lukste falan gozum yok yani .ama gercekten bisey yapmazmi yaaa yapmayacak mi
aynı şeyi dün ben yaşadım youtubeden aşk şarkısı açıp bana armağan bile edebilirdin fazlasında gözüm yoktu dedim. Bu erkekler neden böyle anlamıyorum. Herşeyi aldıran maddiyatçı kadın olsak gözde oluruz..

X