Jinekoloji Doğum kontrol hapı adet geciktirir mi

Depresif12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2024
10
1
Merhaba Kasım ayında adet düzensizliğim için doktora gittim ve (Yazz) kullanmamı söyledi. 1 ay kullandım ve bittiğinde normal adet oldum. Fakat diğer ay kullanmadım çünkü yan etkileri pldu. Ama tekrar adetim düzensizleşti ve Aralık ayında adet olmadan tekrar ilaca başladım bittiğinde adet olmadım Ocak ayında ilaca devam ettim bitti fakat şuan 9 Şubat ve hala adet olmadım. Karnım şişti çok anlamadım haptan dolayı mı yoksa hamilelik yada başka birley mi var acaba bilen veya yaşayan var mı?

Bunlar hormonal haplar, bırak başla bırak başla hormonlarınızı iyice bozmuş olabilirsiniz. Bi kontrole gidin bence kist vs oluşturmuş olabilir belki

Bunlar hormonal haplar, bırak başla bırak başla hormonlarınızı iyice bozmuş olabilirsiniz. Bi kontrole gidin bence kist vs oluşturmuş olabilir belki
Belki de öyledir. 2 ay hem adet olmadım hemde ilaca devam ettim ara vermeden ama bu kadar adeti keseceğini hiç düşünmedim direk hamilelik geldi aklıma.

Benim de bir arkadaşım doğum kontrol hapından dolayı adet olmuyordu. Ama ona doktor önermedi kendisi kafasına göre bir tane alıp kullanıyordu. Meğer yanlış bir doğum kontrol hapı seçmiş yani kendisi için uygun değilmiş. Doktora gidince öğrendi ve Bırakınca adet oldu bi süre sonra.

X